Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Не се отваря предния капак на Пунто

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Не се отваря предния капак на Пунто

    Тази сутрин установих, че предния капак на Пунтото не се отваря. Издърпвам ръчката под волана. Чува се само едно тихо "Цък" и нищо повече.Някой знае ли какво трябва да направя и как да го отворя капака!?Колата е 1998 година.Благодаря предварително!

    #2
    Колега при мен от време на време прави същият номер. Като дръпнеш ръчката, минаваш отпред и натискаш хубаво капака точно над ключалката. После пак влизаш вътре и дърпаш отново и той се отваря. Смазваш после ключаката отпред и се оправя. При мен така се оправи това. Успех!
    Fiat Punto 1.7TD
    Mazda 626 2.0
    Fiat Croma 2.4 Multijet

    Коментар


      #3
      Ако при пунтото е като при Brava то от двете страни над фаровете има едни гумички на винт. Навий ги да изскочат нагоре и ще се отваря без проблем
      Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

      Коментар


        #4
        Благодаря!Ще пробвам и двете предложения. Утре сутринта ще видим...

        Коментар


          #5
          Обаче не ги отвивай много че капака ще стърчи и не става весело
          Fiat punto 1,1
          Fiat bravo 1,6 16v
          Fiat bravo 2,0 20v
          Honda civic 1,5
          BMW e30 '84 150+hp Opel Omega B '98 116hp back to HGT, Peugeot 306, Astra F...

          Коментар


            #6
            ... да ама понякога си требат двама души... единия стои при капака и първо натиска надолу, а другия от към купето в този момент дърпа жилото и тогава първия дърпа капака нагоре. А що се касае гумените тампони и съвета да ги отвие за да се приповдигне капака нагоре... не знам... При мен ефекта беше точно обратен, като ги навих малко нагоре и капака съвсем отказа да се отваря... след горе-споменатата процедура от двама души, навих тампоните надолу и капака започна да се отваря без проблеми...
            Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
            --- в сърцето завинаги... ---
            Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

            Коментар


              #7
              Благодаря за всички отговори!Резултата: закарах колата при познат тенекиджия. Оказа се, че се разхлабила гайката на затварящия механизъм и той е затанал малко на криво в ключалката и за това не може да се отвори. С много усилия успяхме да го изправим и капака се отвори. Майстора затегна гайлката и това беше. Обаче незнам дали няма пак да се разтегне и отново да се изправя пред същия проблем?! Както и да е -за сега работи ...

              Коментар


                #8
                kiroshopa написа:
                Благодаря за всички отговори! Обаче незнам дали няма пак да се разтегне и отново да се изправя пред същия проблем?! Както и да е -за сега работи ...
                Сложи една федер шайба и няма да се рахлабва.
                FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                Коментар


                  #9
                  kiroshopa написа:
                  Благодаря за всички отговори!Резултата: закарах колата при познат тенекиджия. Оказа се, че се разхлабила гайката на затварящия механизъм и той е затанал малко на криво в ключалката и за това не може да се отвори. С много усилия успяхме да го изправим и капака се отвори. Майстора затегна гайлката и това беше. Обаче незнам дали няма пак да се разтегне и отново да се изправя пред същия проблем?! Както и да е -за сега работи ...
                  За всеки случай сложи 1 кози крак в багажника
                  Мерцедес-SPRINTER 312 - 2,9TDI 122кс...МОЩНИЯ КАТЪР
                  ФОРД И ЦИГАНИН ЗИМАТА НЕ РАБОТЯТ - Лично наблюдение...Някой да ме обори??????Мицубиши Каризма , бензин , автоматик, климатроник

                  Коментар

                  Working...
                  X