Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колко степени на вентилатора на радиатора-браво 1.6 с клима

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Колко степени на вентилатора на радиатора-браво 1.6 с клима

    колата е 97 с климатик, ако има някакво значение 103-те коня. чудя се дали нямам 2 степени на ветнилатора, мисля е нормално като съм с клима. прилагам снимкa- синята черта е мястото, където ми се включва винаги перката, винаги с едни и същи обороти. реално аз на по-висока температура не съм я виждал никога, така че ако втората степен на вентилатора се включва след синята линия е нормално да не съм я чувал. ПРЕДПОЛАГАМ НОРМАЛНОТО ПОЛОЖЕНИЕ НА СТРЕЛКАТА Е ХОРИЗОНТАЛНО, НАЛИ? или ми бачка само 2-рата степен и затова отива до синьото?
    Прикачени файлове
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    #2
    ауе тука никой не кара фиат камо ли браво.
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #3
      pakumba написа:
      ауе тука никой не кара фиат камо ли браво.
      Ай не сЪ сърди де .На мойта бангия, пътвата степен се включва когато стрелката е на средата (до преди 3 месеца не работеше изобщо заради скъсани кабели), а втората малко след първата четичка след средата (общо взето там където си посочил със синята линия). Това за 1.8, но на едно друго 1.6 нещата стояха по същия начин. Ама нали се сещаш, че от кола до кола......
      Настоящата - Ford Focus ST
      Бившата - Bravo GT - мъничко, черничко, тук - там стъпва ...
      Франкенщайн - R.I.P.
      Fiat Ducato Heku Wohnmobill 530 '87 - НАБОРЪТ

      Коментар


        #4
        ахам, аз четох всичките теми, ама нали липсват снимките... можеш ли да ме насочиш по няколко въпроса:1. бушоните трябва да са за всяка степен нали, къде да ги търся2 същото, но за релетата3. може ли самия датчик на радиатора ми да прави мизерия само на 1 степен, или там е или работи или не работи4. според другите теми, виновник е реостата, той само на 1-ва степен ли играе? ако имаш някои снимки............
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар


          #5
          май ти работи само втората степенпод перката има два куплунга, които нагарятпри мен това беше причината да не работи първата степен
          2015 Renault Megane Expression GT
          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
          Всичко за FIAT Bravo 2007

          Коментар


            #6
            хмммм..... и моита е така, само 2 ра работи. Или ако работи и 1ва не съм я усетил въобще. Ще бъде проверено тва нещо и отстранено. На дедрата проблема се оказа датчика, но тя милата получи и доработка, сега минава през реле и краи с проблемите с нагорели клеми и датчици. Маи ще трябва и Бравчо да поглезя с реле
            Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
            Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
            Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

            Коментар


              #7
              1. Бушона (егати и занаятчийския израз ) е само един и се намира до този за ABS-а (под черния капак с надпис FUSE в двигателния отсек до левия калник).2. За релетата - до преди малко се рових из разни схеми от ръководството за Брава, ама там го дават съвсем схематично и с едно реле (не ми се вярва). А иначе релетата са в една метална кутия точно пред акумулатора. Провери ги за всеки случай (скоро даже имаше една тема за тях).А иначе, най-вероятно проблема с липсата на първата степен е или лоши (прекъснати) връзки или изголяло/прекъснато активно съпротивление (точно това с което се постигат по-ниските обороти на вентилатора на първа степен).Представлява един цилиндър залят с нещо като епоксидна смола. Намира се отляво, долу, на радиатора ( като застанеш с лице към предницата) и е скрит в плстмасов корпус. При мен проблема беше прекъснати кабели към съпротивлението.
              Настоящата - Ford Focus ST
              Бившата - Bravo GT - мъничко, черничко, тук - там стъпва ...
              Франкенщайн - R.I.P.
              Fiat Ducato Heku Wohnmobill 530 '87 - НАБОРЪТ

              Коментар


                #8
                И при мен си е така температурата, ама 2 години и половина си q карам така:http://trace.data.bg/Pics/Snimki%20v...emperatura.jpg
                Ex Fiat 126P
                Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                Alfa Romeo 147 1.6 TS
                Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                Коментар


                  #9
                  trace написа:
                  И при мен си е така температурата, ама 2 години и половина си q карам така:http://trace.data.bg/Pics/Snimki%20v...emperatura.jpg
                  точно, е сега половин милиметър нагоре и ми пуска перка, тва предполагам е 2 степен. ще се прави пак
                  Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                  Fiat Bravo'97 1,6 16v
                  Fiat Tempra'91 1,6 mono

                  Коментар

                  Working...
                  X