Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна охлаждаща течност

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Kimi_Raikonen написа:
    Брато,щом комшийте ти пият бензин- по- добре си вземи друга капачка със здраво зъбче и отиди при някой познат майстор да ти я смени, то като си имал такива титанични премеждия с капачката на маслото- по- добре отиди на майстор- да не се счупи друго нещо случайно, което пък може да е скъпо. :D Аз съм майстор на автомобили, но ако ме пита някой за ядрена физика- бъкел не знам.Всеки си е силен в областа си, за останалото има майстори, башмайстори и... пишманмайстори. :D
    :D Ами аз обичам да се занимавам с коли, ама капачката ме мучи толкова понеже никой не можа да ми каже на винт ли е що ли е та ме беше страх да не я скъсам А иначе антифриза си го смених вчера и днес беше наред няма течовеИмам още един въпрос - нямам стрелка за температурата на водата, има само картинка до стрелката на бензина, един приятел ми спомена че може би трябвало да се натисне някакво бутонче и да ми покаже температурата с стрелката за бензина. Това така ли е струва ми се доста невероятно да го направят така.И още- някой може ли да каже откаде мога да си изтегля сервизно ръководство или книжка за пунтото на български. в форума линковете дето ги има не работят пробвах ги.Благодаря ви предварително за отговорите на глупавите ми въпроси ама съм на 20 и тепърва се уча.
    http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
    Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
    FIAT БРАВО 1.2 16v
    ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
    FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

    Коментар


      #17
      infineon написа:
      :D Ами аз обичам да се занимавам с коли, ама капачката ме мучи толкова понеже никой не можа да ми каже на винт ли е що ли е та ме беше страх да не я скъсам А иначе антифриза си го смених вчера и днес беше наред няма течовеИмам още един въпрос - нямам стрелка за температурата на водата, има само картинка до стрелката на бензина, един приятел ми спомена че може би трябвало да се натисне някакво бутонче и да ми покаже температурата с стрелката за бензина. Това така ли е струва ми се доста невероятно да го направят така.И още- някой може ли да каже откаде мога да си изтегля сервизно ръководство или книжка за пунтото на български. в форума линковете дето ги има не работят пробвах ги.Благодаря ви предварително за отговорите на глупавите ми въпроси ама съм на 20 и тепърва се уча.
      Ако е имало добавки против течове, след смяната на антифриза не ги очаквай на момента.Дай им малко време - ще се забавят но ще дойдат Това с бутончето не може да бъде истина :D За ръководства, провери в секцията за сецане - намира се замаскирана под партизанското име Download в началната страница на форума.На български... нанам, виж там какво има.Ако няма - може би книжка от "Славейков"?Успех!
      I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

      Коментар


        #18
        infineon написа:
        Slavi_Lancia написа:
        А аспуха на пунотото черен ли е, или си е приятно чист и леко ръждив? С кои мотор е тва пунто бре?
        Ами не бих казал 4е е че4ен по скоро е ръждив отвътре.А мотора е 1.2 SPI 60 коня моно инжекцион.Да не ми се смеете ама вчера 20 минути се мъчих докато си отворя капачката на маслото. И да ви питам някой има ли представа от каде да си купя пластмасовото зъбче което е в капачката на резервоара понеже се е счупило и резервоара ми неможе да се заключи и ме е страх да му сипя повече бензин че току виж комшиите ми го изпили.В една тема даже видях чертеж как да се поправи с винтче на на мойто няма каде да се завие.
        Ам, няма къде да се завие щот сам трябва да си направиш дупката. Ама ти си разглобил капачката на резервоара ли бре???? За тва зъбче ли ства дума, едно малко беличко с пружинка в него, моя "чертеж" ли си гледал в темата за капачката???По въпроса за аспуха, щом ти е така хубав нема се плашиш ма някои немърливо се е отнесъл с твоя мотор щом антифриза е на тоя хал и не можеш да си свалиш капачката за маслото
        Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
        Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
        Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

        Коментар


          #19
          Би трябвало да има лампа на таблото, която да светне при опасни температури.
          Fiat Marea 1.8i 16V
          Fiat Tipo 1.4i 8V
          Fiat Punto 1.6i 8V
          www.italauto-bg.net/forum/

          Коментар


            #20
            до тука нищо не разбрах... това пунто МК1 ли е или МК2 и сигурен ли си, че ако е МК1 е 1999 г...... питам щото едното са го спрели от производство през 1999, а другото тогава са го почнали...в Е-пер-а провери ли го....по това дето го пишеш за стрелката за температурата, ми се струва, че е МК1... аз също нямах таквоз чудо и след прегряването лятоска сложих един ладов уред за температурата и смених датчика на двигателя... ако е като моето Пунто - МК1, щом нямаш - загледай се хубаво до показанията на резервоара - трябва да различиш 1 червена лампичка. по добре се вижда ако се освети - с фенерче или на слънцето.... дано не я видиш да светва
            Fiat Punto 1.1-Синята птица
            Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
            Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

            Коментар


              #21
              Slavi_Lancia написа:
              Ам, няма къде да се завие щот сам трябва да си направиш дупката. Ама ти си разглобил капачката на резервоара ли бре???? За тва зъбче ли ства дума, едно малко беличко с пружинка в него, моя "чертеж" ли си гледал в темата за капачката???
              Ами да твоя чертеж гледах, много хубаво си го направил, и капачката съм я разглобил. точно задната част на бялото зъбче се е отчупила, но около пружинката при мен няма и полвин милиметър, просто няма каде за направя дупчица за винтчето,самата пластмаса е мн тънка а да ми кажеш евентуално ако успея да я залепя за да я вкарам на мястото и май трябва да извадя надолу металното което я движи да влезе на мястото си. как се вади това май трябва да измъкна механизма на ключалката?а за това дали е МК1 или МК2 незнам . продадоха ми я за 99 та а в Е-РЕR DVD по номера на рамата ми даде 4е е произведено 11 .98, първата регистрация е януари 99-та.видях я лампичката за маслото. това е много гадно че ако съм в задръстване ще разбера чак когато прегрея.И освен това сега се сетих да ви питам значи отначало като дам на контакт без да е запален двигателя лампата на инжекцията светеше без да гасне, а днес забелязах че като дам на контакт и след около 10 сек. лампата на инжектора изгасва. това нормално ли ? иначе като запаля гасне веднага
              http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
              Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
              FIAT БРАВО 1.2 16v
              ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
              FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

              Коментар


                #22
                И освен това сега се сетих да ви питам значи отначало като дам на контакт без да е запален двигателя лампата на инжекцията светеше без да гасне, а днес забелязах че като дам на контакт и след около 10 сек. лампата на инжектора изгасва. това нормално ли ? иначе като запаля гасне веднага
                споко нормално е... освен всичко се чува и 1 леко жужене на бензиновата помпа...значи твойто пунто е МК1.... вижо тук http://www.punto.hit.bg/ малко подробности за колата ти, освен ако не си го видял вече тоя сайт като ти светне тая лампа за температурата на охлаждащата течност не се шашакай много... това е все едно ако имаш прибор със стрелка - стрелката да почне да влиза в червения сектор... моя дзвер получи леко прегаряне на гарнитурата на главата след 5-6 последователни светвания на лампата двигателите са яки...но ако ти се занимава - добре е да смениш датчика на двигателя и да си сложиш един уред за отчитане на температурата - за собствено успокоение..
                Fiat Punto 1.1-Синята птица
                Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                Коментар


                  #23
                  Да не правя нова тема .. това ли са пробките на 1.2 16V?
                  Прикачени файлове
                  Fiat Brava SX 1.2 16V 82 h.p.


                  Когато целта е всичко и пътят е без значение!

                  Коментар


                    #24
                    Да това са, аз днес си смених антифриза.
                    Fiat Brava 1.2 SX '99 (182B2.000)
                    http://fiat.comnet.bg/

                    Коментар

                    Working...
                    X