Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За вратата на Бравото

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    За вратата на Бравото

    Здравейте,двата ограничитела на вратите са ми махнати.Четох във форума че ушите на механизма се кривили . Сигурно за това предният собственик ги е извадил .Пробвах да търся по ключови думи и също търсих в често задавани въпроси но не намирам каквото ми трябва. Не мога да сваля кората на вратата .Да няма някое скрито болче? Ще съм благодарен на всякакви съвети .Колата е Фиат Браво.

    #2
    изкара ли щипките ако не си мушни отверка или с напън
    Fiat punto 1,1
    Fiat bravo 1,6 16v
    Fiat bravo 2,0 20v
    Honda civic 1,5
    BMW e30 '84 150+hp Opel Omega B '98 116hp back to HGT, Peugeot 306, Astra F...

    Коментар


      #3
      Нещо не мога да отворя Downloads, но имам ръководството за смяна на дръжките на Браво. Понеже файла е твърде голям ти качвам само това, което те интересува.Следва сваляне на кората на вратата , като местата оцветени в зелено са шестограмни болтове , а тези в червено са кръстати видии:След като премахнете указаните болтове и видии следва премахването на бутона за ел. прозореца и последният шестограмен болт под дръжката:1.Бутона за ел. прозореца стои в една PVC да кажем планка която премахвате внимателно с ножчето (тя е на щивтове !!!).2.Откачаме куплунга за захранването и сме готови с бутона. Следва премахване на последният болт намиращ се под дръжката.Като сваляте кората внимавайте защото тя има щивтове в най дясната си част(черните кръгчета).Те не се вадят , а кората се избутва назад към края на вратата!!!Малко е лошо качеството на снимките... Yellow_Flash_Colorz_PDT_14
      Прикачени файлове
      M-Benz E 250 TD 150hp
      M-Benz 200d 75 hp
      Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

      Коментар


        #4
        Благодаря за снимките и изчерпателния отговор.Само че не мога да сваля куплунга.Направил съм две снимки.Щипките за които говориш са тези които държат бялата част нали?
        Прикачени файлове

        Коментар


          #5
          Значи колега там има един притискач който като го натиснеш се отваря свалят се последователно щипките виж от коя страна е натискаш и издърпваш няма нищо сложно. А аз говорех за щипките с която е хванат самия тапет ако видиш че си свалил всички болтове и видийки дърпаш тапета по крайщата и те излизат. Забележка : тапета може да е хванат за вратата с гума там кадето е прозореца ако е така се вади с издърпване нагоре препоръчвам ти да подложиш плоска отверка. Такава беше процедурата при пунтара ми на който свалях 12 пъти за 2 дена него тапет
          Fiat punto 1,1
          Fiat bravo 1,6 16v
          Fiat bravo 2,0 20v
          Honda civic 1,5
          BMW e30 '84 150+hp Opel Omega B '98 116hp back to HGT, Peugeot 306, Astra F...

          Коментар


            #6
            Не виждам никакъв притискач.Куплунга е от две бели части.Виждам че долната влиза в горната.На първата снимка се вижда едно краче.Натискам го и то влиза навътре и едновременно дърпам но нищо не става. Така ли се вади по принцип или се махат по друг начин?

            Коментар


              #7
              Така се вади като натиснеш крачето и дърпаш пробвай да го разклатип наляво на дясно. Може да съм те заблудил малко с горния пост понеже сега забелязах, че е дясна врата а там има само едно ключе
              Fiat punto 1,1
              Fiat bravo 1,6 16v
              Fiat bravo 2,0 20v
              Honda civic 1,5
              BMW e30 '84 150+hp Opel Omega B '98 116hp back to HGT, Peugeot 306, Astra F...

              Коментар

              Working...
              X