Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Зимни гуми за Мареа

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Зимни гуми за Мареа

    Та на Мареа-та сме със 195/55/15 летни по каталог такива си ги дават а за зимни на 14 ,ама джанти 14-ки нямаме и пари за 4 джанти и гуми май баща ми няма да даде та....вие с какви 15ки карате марейките зимата и по специално 185/60(65)/15 побират ли се и проблеми някакви има ли ? :D
    Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
    Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
    Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

    #2
    Проблеми няма само малко става по спъната не иска да развие 185км/ч.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      От 195/55- 15 се минава без проблем на зимни 185/60- 15 и скоростта е същата, височината над асфалта - също.Разликата е такава, че с по- тесни гуми зимата се влиза по- лесно в снега и гумите "пишат" по асфалта, а по- меката смес дава по- добро сцепление на ниски температури.
      Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

      Коментар


        #4
        Поне при мен максимално се побират 185/60/15 отпред, за задни има мегдан и за повече. 185/65/15 почти сигурно ще ти опира в предната броня. Не съм сигурен за Мареа де, там може и повече място да има до бронята, но на Брава ще опират със сигурност.
        Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

        Коментар


          #5
          Това е оптималното за зимни- 185/60- 15- влизат без проблем и нямат проблеми с леда отзад на подкалника- остава и да се избере чисто зимна хубава гума и сме номер 1 на пътя. един колега ме пита на лично- защо да намаля размера зимата- отговора е: При снежна покривка щироката гума "плува" над снега и не може да се "вреже"до асафалта, което пък го може по- тясната гума, а при контакт с настилката сцеплението е с пъти по- добро- разликата се усеща главно при "разкиснат" сняг. :D
          Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

          Коментар


            #6
            аз съм със същия размер 15" но като сметнах по изгодно е 14"+джанти. 4бр стоманени джант 80лв.+380лв. за 4бр. чисто нови FULDA KRISTAL MONTERO2 общо 460лв. а за хубава 15" зимна трябва да дадеш мин. 140лв. на парче. а да не забравяме че не си сасипваш и алминиевите джанти през зимата. :D
            FIAT Marea 1.9TD/100

            Коментар


              #7
              Благодаря за отговорите
              Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
              Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
              Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

              Коментар


                #8
                Kimi_Raikonen написа:
                Това е оптималното за зимни- 185/60- 15- влизат без проблем и нямат проблеми с леда отзад на подкалника- остава и да се избере чисто зимна хубава гума и сме номер 1 на пътя. един колега ме пита на лично- защо да намаля размера зимата- отговора е: При снежна покривка щироката гума "плува" над снега и не може да се "вреже"до асафалта, което пък го може по- тясната гума, а при контакт с настилката сцеплението е с пъти по- добро- разликата се усеща главно при "разкиснат" сняг. :D
                Не е до плуването ама айде има писано доста защо е за предпочитане тясна гума.Заради разпределянето на теглото на по малка площ и от там по голям натиск.
                Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                Коментар


                  #9
                  По- широката гума "плува", "носи се" насам - натам при разкиснат сняг-затуй говорих, колега, а по- тясната потъва, "врязва се" в снега и има контакт с настилката, защото натиска от тежестта на колата на кв. см. е по- голямо и затова потъва тънката зимна гума в снега и има добра сцепляемост с настилката. На 1000% е по- добре да се карат зимните гуми с един размер по- тънки.За справка- в рали шампионата във Финландия карат с гуми 155... :D
                  Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

                  Коментар

                  Working...
                  X