Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Стъклата ми бяха АААДСКИ изпотени !!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Стъклата ми бяха АААДСКИ изпотени !!!

    Не знам какво по дяволите стана днес ... никога не се беше случвало ... просто влизам си в колата и не виждам нищо навън ... казах си - добре, случва се ... включих подгрявката на задното, запалих и включих парното на макс, вътрешен въздух да духа в предното стъкло ... двигателя загря до половината (само от стоене на място), почти никакъв напредък ... задното стъкло едва едва се вижда, че се "разпотява"... накрая реших, че в движение ще се оправи и когато имах видимост в долната половина на предното стъкло реших да рискувам и да тръгна (4-те странични ги избърсах с ръкав ... нямаше начин ...) ... Тръгвам аз и свалям прозорците до долу ... никаква разлика ... чак след около 3-4 минути каране предното стъкло успя да се оправи и то не напълно ... горе-долу на половината път от центъра до м.р. при спокойно каране успя да се оправи ... задното - същата работа, подгрявката я спрях чак след околовръстното, защото още не си беше свършила работата ...Та, нормално ли е да са така изпотени като вляза в колата, след като вън не е валяло от вчера, пътя е сух, само на места мокър, не съм включвал нито парно, нито климатик, клапата е настроена на вътрешен въздух ...

    #2
    На мен на "вътрешен въздух" ми се запотяват повеко. Но пък не е и нормално да са толкоз замъглени... Знам ли
    Steliyan's Life!
    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

    Коментар


      #3
      ами ако не влиза въздух отвън е нормално, особено като предварително са били запотенитрябва да търсиш защо са били запотени при това положение
      2015 Renault Megane Expression GT
      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
      Всичко за FIAT Bravo 2007

      Коментар


        #4
        Огледай добре прозорците. Може да не си ги затворил много добре и да е влязла вода. По мои наблюдения, няма универсална рецепта за справяне с влагата. Понякога пускам студен въздух и той изчиства стъклото, понякога го изчиства топъл.
        like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

        Коментар


          #5
          @kiler_4o: Ехх, ама не си чел нито една тема за запотяването на джамовете. Въздух трябва да влиза отвън, за да не се запотяват. Затова има изписани десетки теми за тая неработеща клапа
          Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

          Коментар


            #6
            Има решение на проблема ви колеги има препарат за прозорци против изпотяване конденз и тн. не знам под какво име се продава и дали се продава на българския пазар на мен ми дадоха мостра от германия за стъклата в дома вчера си напръсках стъклата и ги минах с парцал. Резултата като се качих в колата с още един човек (което означава повече влага и изпотяване ) след 5 мин каране се появи съвсем мъничко петънце на предния прозорец и то си личеше че явно е защото съм пропуснал да го мина. И да спомена ПАРНОТО БЕШЕ НА 0. Така че издирвайте такъв препарат.
            Fiat punto 1,1
            Fiat bravo 1,6 16v
            Fiat bravo 2,0 20v
            Honda civic 1,5
            BMW e30 '84 150+hp Opel Omega B '98 116hp back to HGT, Peugeot 306, Astra F...

            Коментар


              #7
              С този http://www.sonax.de/sonax-e/katalog_...product=355041 препарат опитвал ли е някой има ли ефект?Ето още един http://www.merkury-plus.com/products/ctp/ctp21012.html
              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

              Коментар


                #8
                Tornado написа:
                С този http://www.sonax.de/sonax-e/katalog_...product=355041 препарат опитвал ли е някой има ли ефект?Ето още един http://www.merkury-plus.com/products/ctp/ctp21012.html
                даима ефект със SONAXимам такъвно обикновено го ползвам за задните странични прозорци
                2015 Renault Megane Expression GT
                2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                Всичко за FIAT Bravo 2007

                Коментар


                  #9
                  И аз имам такъв Sonax, върши работа, предимно го ползвам за един шлем.

                  Коментар


                    #10
                    Ето още един продукт ама не знам да ли може да се намери в БГ.
                    Прикачени файлове
                    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                    Коментар


                      #11
                      Пробваш първо на огледалото в банята и тогава на стъклото.. че тея препарати са леко мазни и нямат чистене после.
                      Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                      Коментар


                        #12
                        SONAX го имаше в Кауфланд, а за HOLTS трябва да се види в Бриколаж /миналата зима си взех оттам добавка за радиатора на същата марка/.
                        BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
                        Среден разход на газ

                        Коментар


                          #13
                          Никакви препарати гнусни не цапайте по стъклата.Колата си има копче за движение в тунел за спиране на атмосферен въздух, и ако е включен- стъклата ще са потни даже и със слюнка да ги намажете! :D Просто за мъгливо време- трябва да се осигури достъп на външен въздух и да се смени поленовия филтър за входящ въздух в отделението при чистачките.GO ! :D :D :D
                          Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

                          Коментар


                            #14
                            Е този, който сложих аз не беше мазен беше като препарат за миене на стъкла с пръскалка. Преди малко като карах видях, че задния прозорец беше изпотен, но само той викам си неможе да бъде бутнах лоста на пред и какво да видя беше изпотен от вън чистачката го отнесе.
                            Fiat punto 1,1
                            Fiat bravo 1,6 16v
                            Fiat bravo 2,0 20v
                            Honda civic 1,5
                            BMW e30 '84 150+hp Opel Omega B '98 116hp back to HGT, Peugeot 306, Astra F...

                            Коментар


                              #15
                              един приятел работеше преди в автомивка и ме посъветва да ползвам такъв препарат - каза, че върши перфектна работа ... а това за клапата - моята определено работи, освен това чак днес обърнах внимание на символа за изпотени стъкла на ключа, обикновено го премествам без да погледна, както и всичко останало, което правя в колата, за да не си отвличам вниманието ... Мерси за отговорите ! @Spark - прочетох доста теми и това е проблема - запомнил съм обратното, че трябва клапата да е затворена, т.е. да влиза само вътрешен въздух, а то не било така :DИ тоя външен въздух на парно до край или ?

                              Коментар

                              Working...
                              X