Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Изместен волан Пунто 1.1 спрямо хоризонта.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Изместен волан Пунто 1.1 спрямо хоризонта.

    Имам колата от година и няколко месеца. Днес както си карах изведнъж забелязах че волана ми не е симетричен - в смисъл при каране направо с пуснат волан средната му част не е хоризонтирана а е на една страна като при лек завой около 20 гр.ъгъл. Изненадах се как досега не съм го забелязал. Има ли вероятност нещо да се е скапало скоро или просто не съм го забелязал досега? Иначе няма луфт в нито една посока, завивам си нормално, просто волана си седи като за завой надясно...Без хидравлика съм. P.S. Не съм ходил на реглаж на предница. Не ми носи.
    Пунто 1.1 1994 г.

    #2
    Ако не ти влачи настрани - нямаш грижи... получава се след реглаж на предница... обикновенно ако майстора не го мързи оправя и "хоризонта" на волана. Не е сложно - спираш колата така, че да се движила последно строго напред (без да въртиш волана след това), после сваляш декоративния панел на волана, отдолу има една гайка (19-ка май беше), с която волана е захванат за кормилния лост, развиваш я, и с удари от задната страна на волана го изваждаш, центрираш "хоризонта", набиваш волана обратно, завиваш гайката, слагаш декоративния панел и си гУтоФ...
    Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
    --- в сърцето завинаги... ---
    Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

    Коментар


      #3
      Едно време на 3-месечните шофьорски курсове учехме и малко теория. Едно от нещата, които съм запомнил, беше, че на равно при изправени гуми волана е леко завъртян на ляво. Карал съм шофьорски курс през 1990 г., явно е ставало дума за жигули и москвичи, не съм се замислял дали и за съвременните автомобили е валидно това.
      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

      Коментар


        #4
        Като се замисля няма как да се е изместил самичък. Мен ме стъписа и шашна как толкова време не съм го забелязал......и сега ме дразни. Ще видя дали ще успея да се правя че не съм го забелязал. Ако не, ще изместя волана от шлиците....
        Пунто 1.1 1994 г.

        Коментар


          #5
          Най добре мини на преден мост. Волана може да се центрира без да се налага свалянето му.
          Fiat Marea 1.8i 16V
          Fiat Tipo 1.4i 8V
          Fiat Punto 1.6i 8V
          www.italauto-bg.net/forum/

          Коментар


            #6
            И при мен има същия проблем. Правих реглаж, но не се оправи - явно това, което колегата по-горе е писал, че се оправя с разглобяване е по-точно.
            Punto 1.9 JTD 2003
            Ex Punto 1.1 1994

            Коментар


              #7
              Rokambol написа:
              Най добре мини на преден мост. Волана може да се центрира без да се налага свалянето му.
              Абсолютно подкрепям, реглаж на предница е 20-25 лева и част от процедурата е "изпрявяне на волана". Прави се накрая без да се сваля. Някои майсторляци ги премързява и си го спестяват.@mmony, доста е индивидуално, но е малко вероятно да не си забелязал досега това изместване. Най-добре мини на реглаж, че да си сигурен в колата-все пак идва зима. "Носенето" се усеща по осезателно при високите скорости.
              Fiat Stilo 1.8 16V

              Коментар


                #8
                Stoyan_68 написа:
                Rokambol написа:
                Най добре мини на преден мост. Волана може да се центрира без да се налага свалянето му.
                Абсолютно подкрепям, реглаж на предница е 20-25 лева и част от процедурата е "изпрявяне на волана". Прави се накрая без да се сваля. Някои майсторляци ги премързява и си го спестяват.@mmony, доста е индивидуално, но е малко вероятно да не си забелязал досега това изместване. Най-добре мини на реглаж, че да си сигурен в колата-все пак идва зима. "Носенето" се усеща по осезателно при високите скорости.
                Какъв е тоя реглаж за 25 лв.Малиии вие в София наистина давате луди пари ппо сервизите.Аз на всеки 3-4 месеца профилактично си ходя на диагностика и винаги ми вземат по 2 лв.за проверка за износени детайли и 10 лв. за реглаж.
                Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                Коментар


                  #9
                  Ако става за въпрос на мен ми взеха 30 лв в сервиза до Зоопарка.
                  Punto 1.9 JTD 2003
                  Ex Punto 1.1 1994

                  Коментар


                    #10
                    Торнадо, не искам да се заяждам с теб, обаче като се върнеш от Афганистан, ще видиш че доста неща в Булгаристан са се променили, включително и цените... по темата - абсолютно съм съгасен със споделените мнения - при регулиране на предницата, майстора трябва да "изправи" волана...
                    Fiat Punto 1.1-Синята птица
                    Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                    Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                    Коментар


                      #11
                      Здравейте колеги, и аз имам същия проблем, малко е дразнещо че волана леко вляво, когато колата се всижи напред и по равноРеших сам да си центрирам волана но не мога да развия гайката, на нея има две точки, явно фабрично леко са я ударили на две места за да не може да се развие сама, добре ама аз не мога да я мръдна, пробвах и леко с чукче за да се разхлаби,ама явно трябва да се млати бая,а ме е страх да не повредя нещо.Май и аз ще отида да ми направят реглаж, ама я кажете някой читав майстор на фиати в софия .Поздрави

                      Коментар


                        #12
                        Сервиза на "Амстердам" 5. Това не е майсторско конкретно за Фиат, всяка кола изглежда така отдолу - рейка, накрайници, шенкел. Така че и при майстор на Мерцедеси да идеш, или на Трабанти - все тая, стига да може да работи със стенда си.

                        Коментар


                          #13
                          Ок мерси

                          Коментар


                            #14
                            Tornado написа:
                            Stoyan_68 написа:
                            Rokambol написа:
                            Най добре мини на преден мост. Волана може да се центрира без да се налага свалянето му.
                            Абсолютно подкрепям, реглаж на предница е 20-25 лева и част от процедурата е "изпрявяне на волана". Прави се накрая без да се сваля. Някои майсторляци ги премързява и си го спестяват.@mmony, доста е индивидуално, но е малко вероятно да не си забелязал досега това изместване. Най-добре мини на реглаж, че да си сигурен в колата-все пак идва зима. "Носенето" се усеща по осезателно при високите скорости.
                            Какъв е тоя реглаж за 25 лв.Малиии вие в София наистина давате луди пари ппо сервизите.Аз на всеки 3-4 месеца профилактично си ходя на диагностика и винаги ми вземат по 2 лв.за проверка за износени детайли и 10 лв. за реглаж.
                            Хахахаха как 2лв бе хаха Не знам как е по другите места, но в София реглаж на предница в читав сервиз струва около 36лв.За 2лв може да си купиш хляб, но не и да ти направят някаква интервенция по колата било то и диагностика.
                            _/''''''''''''''''''''''''\_
                            //---------------\\
                            [( )== //// ==( )]
                            |_|'------------'|_| ....Punto

                            Коментар


                              #15
                              Волана не се мести спрямо кормилния вал никога. Реглажа става от корм. щанги. В случая-завит на ляво волан лява корм. щанга се завива на 1 оборот а дясна се развива на 1. При необходимост упражнението се повтаря.
                              LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
                              ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

                              Коментар

                              Working...
                              X