Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мързеливи, ел. стъкла

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мързеливи, ел. стъкла

    Здравеите, колеги до сега не им обръщах внимание на стъклата, но лявото и дясното се "влачат"- и при спускане и при вдигане, и вче леко казано ме дразнят . Някъкви идеи от какво се получава това Мерси
    Fiat Bravo 1,6 16v, JR Sport Filter

    #2
    тия дни са ми само акумулатори в главата.... ниско напрежение от слаб акумулатор? там където се влачат има голямо съпротивление, защото са нахлули боклуците. и задните ли така се влачат? на дедрата като им е трудно да вървят, едно реле ги спира направо. мотора който ги движи, да не е почнал да и той да се пълни с боклук и да клеясва?

    Коментар


      #3
      Боклуци няма защтото ги чистх в събота, а и мотора които ги движи го чистих и не е клеясал(аз затова пуснах темата), от долно положение до затварянето им (и обратно) се джижат много бавно, задни нямам защтото съм с Bravo !!!
      Fiat Bravo 1,6 16v, JR Sport Filter

      Коментар


        #4
        А като ги чисти смаза ли ги и кое точно чисти.Чисти се улеят по който върви стъклото а целия механизъм се смазва - и моторчето и жилото и шейната и плъзгачите отзад или отпред на стъклото.
        Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
        Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
        ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

        Коментар


          #5
          Релсите (каналите) по които се движи стъклото по принцип трудно се чистят. Аз лично използвах силиконов спрей, с който ги напръсках обилно. Имаше осезаема разлика. остана само и да смажа релсата и механизма на повдигача на стъклото.
          Настоящата - Ford Focus ST
          Бившата - Bravo GT - мъничко, черничко, тук - там стъпва ...
          Франкенщайн - R.I.P.
          Fiat Ducato Heku Wohnmobill 530 '87 - НАБОРЪТ

          Коментар


            #6
            аз миналата година ги смазах и имаше ефектсега положението отново е по старому
            2015 Renault Megane Expression GT
            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
            Всичко за FIAT Bravo 2007

            Коментар


              #7
              Мерси колеги, като имам възможност ще ги смазвам допълнително, но първо ще замеря какво напрежение ходи до моторчетата, щото имам някакви съмнения, че имам проблеми с инсталацията !! Незнам при вас как е, но при мен като свалям или вдигам стаклата оборотите пдат малко и вибрациите от двигателя се увеличават (наяма други включени консуматори), нормално ли е ???
              Fiat Bravo 1,6 16v, JR Sport Filter

              Коментар


                #8
                JO_666 написа:
                Мерси колеги, като имам възможност ще ги смазвам допълнително, но първо ще замеря какво напрежение ходи до моторчетата, щото имам някакви съмнения, че имам проблеми с инсталацията !! Незнам при вас как е, но при мен като свалям или вдигам стаклата оборотите пдат малко и вибрациите от двигателя се увеличават (наяма други включени консуматори), нормално ли е ???
                Не съм забелязал такова нещо при мен. Няма да е зле да се смаже зъбно-червячната предавка на моторчето. За това, обаче се налага демонтиране на целия възел. Наскоро смених едната машинка и вътре беше доста постничка смазката.
                Fiat Marea 1.8i 16V
                Fiat Tipo 1.4i 8V
                Fiat Punto 1.6i 8V
                www.italauto-bg.net/forum/

                Коментар


                  #9
                  И аз си имам проблеми с ел. стъклата, особенно дясното. Понякога направо спира, а винаги в посока нагоре изчатква(прекъсва и издава звук) на 3-4 места. Нищо не съм правил по тях откакто купих колата. Чаках да посъбера кинти да оправя стъклата заедно с монтиране на аларма и смяна на хронично болните за модела дръжки.

                  Коментар


                    #10
                    И мойте стъкла от време на време се мъчат ама все не остава време и пари. Рядко ги смъквам до долу. Нали съм с климатик
                    Fiat Punto 1.7TD

                    Коментар


                      #11
                      Paco-G написа:
                      И аз си имам проблеми с ел. стъклата, особенно дясното. Понякога направо спира, а винаги в посока нагоре изчатква(прекъсва и издава звук) на 3-4 места. Нищо не съм правил по тях откакто купих колата. Чаках да посъбера кинти да оправя стъклата заедно с монтиране на аларма и смяна на хронично болните за модела дръжки.
                      Аз съм със почти същия проблем в дясното стъкло, лявото е като стрела и в двете посоки,но дясното е жива скръб....
                      93' BMW E36 M40B16 - "калпазанин по пътя"
                      00' Fiat Bravo JTD 105 SX "SS.Steel/Trofeo" - Ръмжи и бега! (вече на бащата)
                      * * * * * * * * * * * * * *
                      Стигат ли ти парите, значи не ти стига въображението!!

                      Коментар


                        #12
                        С интерес ще следя темата ако има развитие, защото и аз съм с проблемно дясно стъкло.
                        Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
                        Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
                        Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

                        Коментар


                          #13
                          И при мен оборотите падат малко при сваляне и вдигане на ел.стъклата.
                          Fiat 1.4 12V
                          Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
                          Да си втори значи да си първи сред загубилите.
                          Четири часа разглобяване и ровене ми спестява двайсе минути четене

                          Коментар


                            #14
                            интересното е че и мойто дясно стакло се смъква бавно и така се вдига .но не само това ми е проблем запалването съшо.с газов инжекцион сам 2-ва дни неиска и да чуе да запали вчера пробвах пак да запаля и данеповярваш запали .НА КАВО МОЙЕ ДА СЕ ДАЛЖИ

                            Коментар


                              #15
                              erolko написа:
                              интересното е че и мойто дясно стакло се смъква бавно и така се вдига .но не само това ми е проблем запалването съшо.с газов инжекцион сам 2-ва дни неиска и да чуе да запали вчера пробвах пак да запаля и данеповярваш запали .НА КАВО МОЙЕ ДА СЕ ДАЛЖИ
                              Колега,първо въпроса ти е в неправилната тема и второ си оправи малко правописа.
                              93' BMW E36 M40B16 - "калпазанин по пътя"
                              00' Fiat Bravo JTD 105 SX "SS.Steel/Trofeo" - Ръмжи и бега! (вече на бащата)
                              * * * * * * * * * * * * * *
                              Стигат ли ти парите, значи не ти стига въображението!!

                              Коментар

                              Working...
                              X