Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Запотяване на стъклата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    @sugarboy: Това MAX DEF мисля е само за колите със "Климатроник" иначе и при мен когато е на ВЪТРЕШЕН въздух и ТОПЛО прозорците се потят. Пускам си външния въздух и топло и всичко е ОК. Вероятно е наистина от клапата. Ако сме 4ма, мокри и на вътрешен въздух - веднага се изпотява. Ако карам зад някой дизелов камион - задължително съм на вътрешен въздух, потен, но пускам MAX DEF (работи климатика до колкото разбирам и нагревателите по задно стъкло и огледала) и нямам проблеми...
    Steliyan's Life!
    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

    Коментар


      #17
      Преди малко смених филтъра, клапата работи без проблем. Като не е натиснато копчето вътре, клапата е затворена, а като го наитсна се отваря. Аз мислех че ще е обратното - в какво положение трябва да бъде?

      Коментар


        #18
        като е натиснато копчето - клапата трябва да е отворенакорекция...две мнения по-надолу :D
        2015 Renault Megane Expression GT
        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
        Всичко за FIAT Bravo 2007

        Коментар


          #19
          Все си мислех, че е обратното.
          Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

          Коментар


            #20
            sev написа:
            като е натиснато копчето - клапата трябва да е отворена
            Точно така е, но защо е така? Мислех че като не е натиснато копчето трябва да е отворена, за да влиза въздух отвън, а като се натисне да я затваря. Като не е натистато вътре духа парното, а като го натисна копчето спира да духа.

            Коментар


              #21
              сори, ама съм бързал при писанетокорекцияпри натиснат бутон - клапата е затворена
              2015 Renault Megane Expression GT
              2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
              Всичко за FIAT Bravo 2007

              Коментар


                #22
                На моята кола се замъглява предното стъкло дори и да го бърша със суха кърпа неможе да се изчисти, взех си спрей против изпотяване на стъкла, но и той не му помогна Това от поленовия филтър ли е или стъклото има дефикт? Получава се само на предното и се замъгмява не се поти
                http://vbox7.com/play:9726159a

                Коментар


                  #23
                  sev написа:
                  сори, ама съм бързал при писанетокорекцияпри натиснат бутон - клапата е затворена
                  В такъв случай значи моята клапа работи наобратно. Да ама като не е натиснат бутона ми духа парното, а като го натисна неще.

                  Коментар


                    #24
                    eliie написа:
                    На моята кола се замъглява предното стъкло дори и да го бърша със суха кърпа неможе да се изчисти, взех си спрей против изпотяване на стъкла, но и той не му помогна Това от поленовия филтър ли е или стъклото има дефикт? Получава се само на предното и се замъгмява не се поти
                    ако кажеш че и по малко от антифриза чезне май ще сменяш радиаторчето на парното, дано да греша че порцедурата е бая сложна май
                    TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                    UNO 1.0 FIRE

                    Коментар


                      #25
                      mvmrik написа:
                      sev написа:
                      сори, ама съм бързал при писанетокорекцияпри натиснат бутон - клапата е затворена
                      В такъв случай значи моята клапа работи наобратно. Да ама като не е натиснат бутона ми духа парното, а като го натисна неще.
                      ами по принцип като е затворена клапата,, би трябвало да духа по-силнопри тебе щом при отворена не работи изобщо, има възможност филтъра ти да е запушен отвсякъде
                      2015 Renault Megane Expression GT
                      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                      Всичко за FIAT Bravo 2007

                      Коментар


                        #26
                        Абе има един жесток спреи на джонсън в светло син флакон, ЖЕСТОК е!!! с 2 мазания на стъклото цяла зима забравям за запотяване. Лошото е че съм го купувал преди може би 3 години и от тогава никъде не съм го виждал. Нито един друг спрей на пазара не издържа толкова много. Те за тва става дума, ако някои го види някъде или знае къде се продава да съобщава веднага, почерпката от мен.
                        Прикачени файлове
                        Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                        Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                        Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                        Коментар


                          #27
                          Пробвах един път с такъв спрей и стана мармалад отвътре. Едвам го изчистих от стъклото после.
                          Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                          Коментар


                            #28
                            ????????? ти па ша ме сглепиш, с точно тоя спрей ли така стана? за друг незнам но за тоя гарантирам. Значи кво правя аз, избърсвам си хубаво стъклата от вътре с препарат за стъкло, пръскам с спрея, и с памучен парцал го размазвам по цялото стъкло без да натискам много, дет се вика "галя го " и тва следващите 3 месеца забравям за изпотяване. Сега като го намажа после чак пак януари. Приятел си беше взел на сонакс такъв спреи но каза че за 2 дена и помен няма от него. А тоя е уникален но никъде го нямам мамка му.
                            Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                            Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                            Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                            Коментар


                              #29
                              stef написа:
                              eliie написа:
                              На моята кола се замъглява предното стъкло дори и да го бърша със суха кърпа неможе да се изчисти, взех си спрей против изпотяване на стъкла, но и той не му помогна Това от поленовия филтър ли е или стъклото има дефикт? Получава се само на предното и се замъгмява не се поти
                              ако кажеш че и по малко от антифриза чезне май ще сменяш радиаторчето на парното, дано да греша че порцедурата е бая сложна май
                              Антифриза само веднъж през лятото ми беше прокапъл, иначе си е ок! А замъгляването се получава дори и без да съм пускала климатика
                              http://vbox7.com/play:9726159a

                              Коментар


                                #30
                                eliie написа:
                                А замъгляването се получава дори и без да съм пускала климатика
                                А при мен, като пусна климатика и парното на MAX и стъклата се оправят от изпотяването за отрицателно време!
                                BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
                                Среден разход на газ

                                Коментар

                                Working...
                                X