Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем ли е зимни гуми на лети джанти?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем ли е зимни гуми на лети джанти?

    Чувал съм различни мнения, че не е хубаво да се кара на лети джанти зимата. Аз съм с такива и се чудя дали да взимам железни или направо да ги обувам с гумите. Ще бъда благодарен за мнения.
    Фиат Браво 1,6 103 к.с. 96 г. газ

    #2
    По-скоро е препоръчително новите гуми да са на отделни джанти. Но нищо не ти пречи да си караш и зимата с летите. Просто не носят на зимните сътресения... Имам в предвид, че зимата, ако е снежна - пътищата стават в пъти по-неравни
    Steliyan's Life!
    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

    Коментар


      #3
      Re: Проблем ли е зимни гуми на лети джанти?

      gborissov написа:
      Чувал съм различни мнения, че не е хубаво да се кара на лети джанти зимата. Аз съм с такива и се чудя дали да взимам железни или направо да ги обувам с гумите. Ще бъда благодарен за мнения.
      Ами аз миналата година си карах с летите джанти, интересното е, че в края на зимата не бяха изкревени и минах само с баланс а моите са 15-ки с нископрофилни гуми и по принцип са доста нежни за дупки. Ако караш внимателно - няма да имаш проблеми.

      Коментар


        #4
        Но, ако пръскат с луга ще ти падне лака на джантите, аз съсипах едни чисто нови така, ама кой да ти каже братче....

        Коментар


          #5
          Всеобщо е мнението, че зимата не се кара с лети джанти поради факта,бче при минусови темепратури алуминия става доста крехък и при по-голяма дупка се чупи джантата. Но ако много ти се кара с лети джанти, то поне си купи по-високи гуми.
          Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

          Коментар


            #6
            много зависи от джантите !! ако са хубави няма смисъл да ги съсипваш, миналата зима нямаше зима
            фиатче Браво 2.0

            Коментар


              #7
              Aко имаш зимни и летни гуми, направо вземи едни железни джанти и си слагай зимните на тях, за да не прецакваш летите джанти. Иначе аз си карам с 14" лети джанти с всесезонни гуми. Миналата година не беше студено и нямаше проблем с изкривявания, надявам се и тази зима да няма, защото не мисля да слагам железни джанти.
              Fiat Bravo SX 1.6 16V

              Коментар

              Working...
              X