Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос към колегите с HGT ???

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос към колегите с HGT ???

    Въпроса ми е колко дълго върти стартера докато запали двигатела, още като го взех моето HGT и все ми се струваше, че върти доста докато запали сравнение с други коли, прави около 4 превъртания и тогава пали без значение дали е топла или студена колата, обаче сега като се понижиха температурите и при студен двигател превърта 6-7 пъти и тогава пали. И се чудя дали моята кола нещо не е наред или всички HGT са така ???
    FIAT BRAVO 2.0 20 HGT

    #2
    Ами някъде около 2-3 завъртания ми трябват за да запаля(ако логиката за "завъртане" и на двамата съвпада ) в зависимост от това дали е студена или топла, което ми се вижда абсолютно нормално. Смятано в сек. някъде около 1-1,5 сек.
    Bravo HGT 2001

    Коментар


      #3
      Еми аз съм с Пунто HGT и нямам такъв проблем. Като е загряла колата още преди да завъртя ключа вече е запалила!
      >>> PUNTO POWER - HGT<<<

      Коментар


        #4
        Значи при мен като е студена-най-много 2 пъти на 3-тия пали. А като е топла веднага пали.
        <<KARKELANOV>>

        Fiat Bravo 147 20V HGT - ex
        Fiat Coupe 131 16V VFD - MADNESS MOTORSPORT TEAM

        Коментар


          #5
          Благодаря много за отговорите, изглежда че има някакъв проблем, на какво може да се дъжи според вас, като запали колата си се държи напълно нормално, може ли нещо акумолатора да си заминава, макар че върти добре според мене ??? Ще бъда много благодарен, ако някой може да ми помогне ...
          FIAT BRAVO 2.0 20 HGT

          Коментар


            #6
            Първо можеш да разкачиш акумулатора за час-два, за да се нулират някакви натрупани обучения на компютъра, както и евентуални грешки. Често след тази процедура колата почва да пали по-бързо (поне при мен е така).
            Fiat Marea 1.8 HLX, 113 к.с., 1996 г.

            Коментар


              #7
              3-4 завъртания добре е какво. Като искате да пали от четвърт оборот минавайте на дизел
              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

              Коментар

              Working...
              X