Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Изядена резба на предна главина.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Изядена резба на предна главина.

    Днес, когато реших да си сменя гумите се оказа, че едната резба на предната главина е изядена. Какво е чудното обаче. Направих си два комплекта гуми с джанти, за да ги сменям по-лесно. Летните са от Алфа и се оказа, че са пилени, направих си ги с метални пръстени и ги сложих като махнахме фиксиращите болтове. При тази смяна на същата главина един болт излезе гладък след навиването. Казаха ми, че е му била крива резбата. Смених го с друг и когато го навиха ръчно всичко беше ОК. Сега когато ги сваляха пак излязоха без проблем. Зимните ми джанти са стоманени, това са джантите, с които купих колата, при слагането им единият болт заяде на същото място. Старите джанти са си с фиксиращи болтове, а болтовете за зимните и летните джанти са два комплекта. Там искам да попитам - проблем ли е, че карам само с три болта на предната дясна гума? Може ли да се направи нова резба на мястото на изядената? Възможно ли е от пренавит болт при първата смяна ( онзи гладкия, дето ми казаха, че е дефектен) да се изяла резбата от пренавиването му? Колко струва един нов спирачен диск? Лесно ли се сменя?
    Fiat Brava_EL 1.6 16V 103hp

    #2
    Само едно ще напиша.Резбата не е на спирачния диск, а на главината. За смяна на главина си колега. Хайде ще приложа и схема.
    Прикачени файлове
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      Виноват. Само не ми даде отговор на другите въпроси. Хубаво за смяна е, може ли да карам така? Колко е една нова главина?
      Fiat Brava_EL 1.6 16V 103hp

      Коментар


        #4
        Аз не бих управлявал автомобила си така дълго време.В първия удобен момент ще сменям.Въпроса при теб е да се уточни автомобила ти с АБС ли е и кой е номенклатурния номер на главината.Относно цената ето тук http://axm-auto.com/ може да погледнеш.Вярвам ,че с доставката по куриерска фирма от hit-ko няма да ти излезе повече от 40лв.Някой да не си помисли ,че работя на процент при hit-ko.
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #5
          Tornado написа:
          Аз не бих управлявал автомобила си така дълго време.В първия удобен момент ще сменям.Въпроса при теб е да се уточни автомобила ти с АБС ли е и кой е номенклатурния номер на главината.Относно цената ето тук http://axm-auto.com/ може да погледнеш.Вярвам ,че с доставката по куриерска фирма от hit-ko няма да ти излезе повече от 40лв.Някой да не си помисли ,че работя на процент при hit-ko.
          Главината , не съм видял колко струва, може да се види в сайта, но много се смях дето си писал: "Някой да не си помисли ,че работя на процент при hit-ko"Гледам, че ти остават още 50 дни - доста джакпот си натрупал при мен! :D Жив и здрав да се върнеш и да се запознаем визуално най-после - целия форум е съпричастен с мисията ти !!!За развалената резба, естественно, че не трябва да се кара така на три болта, рисковано е - иначе, още от фирмата щяха да икономисат един болт! Не, че и така не се търкаля, но нали търсим и сигурност !?!Не може да се нареже нова резба, понеже трябва да се мине на по-голям диаметър - по-добре нова главина!

          Коментар


            #6
            Има и други начини и магарии за нарязване на резба,поставяне на друг болт отвътре навън ама това са магарии и не си заслужава.Относно hit-ko и аз се надявам скоро да се завърнем живи и здрави.
            Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
            Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

            Коментар


              #7
              можеш да караш и на два болта ако става на въпрос но не е хубаво. а за ремонт на резбата използвай "пружинки" това са комплекти за точен размер резба мосля че на теб ти трябва 14х1.5 но проблема е да намериш някой който има такъв комплект защото ако тръгнеш да купуваш струва над 100лв и не си заслужава.P.S. за тези които ще кажат че това е афиф работа да говорят след като видят за какво става на въпрос. за лично съм слагал на 3 места такива пружинки. на подвревна свещ 10х1 на болт за глава 12х1.25 и на централен болт на полуоска 18х1.75 който се стяга с 350Nm.
              FIAT Marea 1.9TD/100

              Коментар


                #8
                zombaiko написа:
                а за ремонт на резбата използвай "пружинки" това са комплекти за точен размер резба мосля че на теб ти трябва 14х1.5
                Наистина, това е един надежден начин за ремонт на резба, дори да отговорни места. В някои случаи резбата става дори по-здрава от оригиналната, тъй като пружинките са от качествена стомана, а външната им резба е с по-голям диаметър (тоест държи по-здраво) от оригиналната.Между другото, главината, която обсъждаме, дали няма и други резби тръгнали да се късат? Ако някой е затягал толкова зверски, едва ли го е правил само да единият болт.
                Fiat Ritmo 105TC
                1600cc 105к.с.

                Коментар


                  #9
                  Само на единият болт се получава така. Когато се навие на ръка обаче няма проблем. КАзват, че се замазвала резбата , но е по-добре така отколкото на три болта. Относно навиването на резбата. Верно ли е че на главината имало четри гайки и те можело да се избият и да се сложи нова на мястото на тази с изядена резба?
                  Fiat Brava_EL 1.6 16V 103hp

                  Коментар


                    #10
                    Ако имаше 4 гайки дали нямаше да ти споменем как мислиш.Този който ти е казал ,че има гайки да свали главината да смени гайката и да реши проблема
                    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                    Коментар


                      #11
                      аз си намерих мечик, много трудно но намерих. оправих по 1 резба на всяко колело и вече 1 година така си карам. не съм имал пробле. при мен беше 12 х 1.25 ако не се лъжа
                      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                      Fiat Bravo'97 1,6 16v
                      Fiat Tempra'91 1,6 mono

                      Коментар


                        #12
                        Въпросните пружини за резби къде се продават ?12х1.25 са на Фиат и Лада, да.

                        Коментар


                          #13
                          maiden написа:
                          Въпросните пружини за резби къде се продават ?12х1.25 са на Фиат и Лада, да.
                          продават се в улмер. но както казх цената е над 100лв да не казвам 200лв. комплекта съдържа двоен мметчик тоест метчик който отпред е с твойта резба а назад е с резбата която води пружинката инструмент за монтаж на пружинката и 10бр. пружинки. отделно се продават пружинки 10бр. 5лв. говориме за комплект за точна резба.
                          FIAT Marea 1.9TD/100

                          Коментар

                          Working...
                          X