Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧУВА СЕ ШУМ ОТ ДВИГАТЕЛЯ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    ЧУВА СЕ ШУМ ОТ ДВИГАТЕЛЯ

    Бихте ли ми казали на какво се дължи следния проблем:Когато запаля двигателя при студено време се чува някакво съвсем леко присвирване от коляновите валове,но не съм сигурен.Като поработи малко и изчезва този шум.Наскоро смених ангренажен ремък с ролкиФИАТ БРАВО 1,6 16V

    #2
    И при мен се чува едно съвсем леко свирене или свистене при студен двигател, чувам го само като запаля сутрин и като потегля не го чувам вече.
    Fiat Brava 1.4 97

    Коментар


      #3
      Свири аксесоарният ремък (алтернатор, климатик и каквото там има). Може да се дължи на разтягане от старост или на слабо обтягане при смяна.Оправя се с натягане. Ако е от старост, има опасност от скъсване.
      Fiat Ritmo 105TC
      1600cc 105к.с.

      Коментар


        #4
        Фатално ли е ако се скъса? Какви може да са щетите?
        Fiat Brava 1.4 97

        Коментар


          #5
          Мерси

          Коментар


            #6
            мисля че този ремък върти всичко останало което работи, и което не би било фатално ако не работи.алтернатор, компресор на климатика, разни е такива нещица. на фиат 125 този ремък върти и перката за охлаждане на радиатора, но той, разбира се е със задно предаване.

            Коментар


              #7
              аз пък мисля, че това свистене идва от бендикса на стартера.
              BRAVO 1.6 16V

              Коментар


                #8
                Гаранция е някой ремък.

                Коментар


                  #9
                  Re: ЧУВА СЕ ШУМ ОТ ДВИГАТЕЛЯ

                  pepogt написа:
                  Бихте ли ми казали на какво се дължи следния проблем:Когато запаля двигателя при студено време се чува някакво съвсем леко присвирване от коляновите валове,но не съм сигурен.Като поработи малко и изчезва този шум.Наскоро смених ангренажен ремък с ролкиФИАТ БРАВО 1,6 16V
                  Ама как хубаво сте го насочили колегата направо не е истина.Първо коляновия вал е един и не може да свири от него.Второ след като си сменял ангренажен ремък с ролки може да са ти пренатегнали ремъка и затова да свири в началото.другия вариант е някоя от ролките на пистовия ремък да просвирва поради изчерпан ресурс т.е. изтекла смазка.
                  Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                  Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                  Коментар

                  Working...
                  X