Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дистанционна покупка на Fiat Brava 1.4 12V 1997г.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Дистанционна покупка на Fiat Brava 1.4 12V 1997г.

    Здравейте,Вече цяла седмица чете мнения из форума за Брава - за положителни и отрицателни страни. Останах с впечатлението, че общото мнение на хората за Fiat и като цяло за италиаските коли, не е на базата на опит и поне що се отнася за съвременните автомобили идващи от Апенините.Така и избора попадна на Fiat Brava за семеен автомобил. Красива кола, със спортна визия и сравнително евтина подръжка. Имам въпроси свързани със самата покупка на автомобила, ще бъде докарана на автовоз.Тъй като не е в България и не мога да го "прегледат" обстойно в някой сервиз, а трябва да реша до утре сутринта дали ще поема риска за покупката на автомобил, за който нищо незнам като изключим, че е Fiat Brava 1.4 12V 1997г. тъмно син металик, с климатик, на 118000-128000км(не помня с точност) и още някоя друга стандартна екстра.Как да процедирам: 1. по отношение на самата кола, 2. по отношение на договарянето на цената?Тази вечер е денят за размисъл, до утре сутринта(събота 20.08.2005г.) трябва да съм взел окончателно решение.Очаквам вашите съвети.Надявам се да съм подбрал подходящ раздел за пускане на моята тема.

    #2
    Re: Дистанционна покупка на Fiat Brava 1.4 12V 1997г.

    linden написа:
    до утре сутринта(събота 20.08.2005г.)
    Ами ... малко късничко да ти пишем мнения .. а и ти надявам си чел форума ... има много такива ...Аз съм за колиците от италия - съоъношение цена/ комфорт и екстри А за всичко останало - трябва да се види конкретния автомобил ... Само двигателчето - 75 или 80 коня ... ще е малко слабичко ако си мислиш че ще е "резачка" ... няма да е ....Но решението си е изцяло твое ... ЧАО и пиши утре ....
    Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

    Коментар


      #3
      Re: Дистанционна покупка на Fiat Brava 1.4 12V 1997г.

      linden написа:
      Здравейте,Вече цяла седмица чете мнения из форума за Брава - за положителни и отрицателни страни. Останах с впечатлението, че общото мнение на хората за Fiat и като цяло за италиаските коли, не е на базата на опит и поне що се отнася за съвременните автомобили идващи от Апенините.Така и избора попадна на Fiat Brava за семеен автомобил. Красива кола, със спортна визия и сравнително евтина подръжка. Имам въпроси свързани със самата покупка на автомобила, ще бъде докарана на автовоз.Тъй като не е в България и не мога да го "прегледат" обстойно в някой сервиз, а трябва да реша до утре сутринта дали ще поема риска за покупката на автомобил, за който нищо незнам като изключим, че е Fiat Brava 1.4 12V 1997г. тъмно син металик, с климатик, на 118000-128000км(не помня с точност) и още някоя друга стандартна екстра.Как да процедирам: 1. по отношение на самата кола, 2. по отношение на договарянето на цената?Тази вечер е денят за размисъл, до утре сутринта(събота 20.08.2005г.) трябва да съм взел окончателно решение.Очаквам вашите съвети.Надявам се да съм подбрал подходящ раздел за пускане на моята тема.
      избора ти за модел е добър но според мен без да я видиш да я купиш ей така на "тъмно" си е доста рисков ход при условие че тук ги има под път и над път тези коли и можеш да избираш доста докато се спреш на конкретния автомобил мнението ми също е че е по добре 1,6 има повече мощ и разлика голяма в горенето няма да има в сравнение с 1,4 единствено данъка ще е малко по голям но ако имаш късмет малко в данъчното можеш да я запишеш 90кс и тогава си ок а ако си се спрял на конкретната кола договори се че ако има забелижки или сваля от цената или я превежда във вид за покупка който те устройва и естествено не давай капаро/ако може/ щото ако докарат някоя гробница просто попадаш в кофти ситуация - абе най добре си я купи от тука
      TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
      UNO 1.0 FIRE

      Коментар


        #4
        Благодаря за бързото отзоваване.Да, наистина се стремя и към по-слаб двигател, заради данъци и по-нисък разход на гориво.Не се "съзтезавам", аз съм на принципа: колата е средство за предвижване. Но то средство трябва да отговаря и на определени изискавания: приятна за окото визия, добър мотор и добра ходова част, конфортно и богато на екстри купе - като обобщение: Fiat Brava. При прекрасните ни пътища, по-бързото каране ще причини наложително(и често) сервизно облужване. Иначе колата без митото е 3900лв., много ли са? Няма лети джанти, с един Airbag, незнам да ли стандартния радио касетофон. Относно човека, който избира колата - нито имам, нито нямам доверие. Колата ще се поръча от АВТОКЪЩА в София.Можете да предложите и автокъщи, които са коректни чрез Лично Съобщение, ако трябва да се избягва рекламата.Никога не е късно за едно добре аргументирано мнение. Изглежда съм пуснал обявата в грешния раздел, останах с впечатлението, че съм я пуснал в "Консултации".

        Коментар


          #5
          Re: Дистанционна покупка на Fiat Brava 1.4 12V 1997г.

          stef написа:
          linden написа:
          Здравейте,Вече цяла седмица чете мнения из форума за Брава - за положителни и отрицателни страни. Останах с впечатлението, че общото мнение на хората за Fiat и като цяло за италиаските коли, не е на базата на опит и поне що се отнася за съвременните автомобили идващи от Апенините.Така и избора попадна на Fiat Brava за семеен автомобил. Красива кола, със спортна визия и сравнително евтина подръжка. Имам въпроси свързани със самата покупка на автомобила, ще бъде докарана на автовоз.Тъй като не е в България и не мога да го "прегледат" обстойно в някой сервиз, а трябва да реша до утре сутринта дали ще поема риска за покупката на автомобил, за който нищо незнам като изключим, че е Fiat Brava 1.4 12V 1997г. тъмно син металик, с климатик, на 118000-128000км(не помня с точност) и още някоя друга стандартна екстра.Как да процедирам: 1. по отношение на самата кола, 2. по отношение на договарянето на цената?Тази вечер е денят за размисъл, до утре сутринта(събота 20.08.2005г.) трябва да съм взел окончателно решение.Очаквам вашите съвети.Надявам се да съм подбрал подходящ раздел за пускане на моята тема.
          избора ти за модел е добър но според мен без да я видиш да я купиш ей така на "тъмно" си е доста рисков ход при условие че тук ги има под път и над път тези коли и можеш да избираш доста докато се спреш на конкретния автомобил мнението ми също е че е по добре 1,6 има повече мощ и разлика голяма в горенето няма да има в сравнение с 1,4 единствено данъка ще е малко по голям но ако имаш късмет малко в данъчното можеш да я запишеш 90кс и тогава си ок а ако си се спрял на конкретната кола договори се че ако има забелижки или сваля от цената или я превежда във вид за покупка който те устройва и естествено не давай капаро/ако може/ щото ако докарат някоя гробница просто попадаш в кофти ситуация - абе най добре си я купи от тука
          тука е истината и според мен... защо ти е да купуваш нещо, което не си виждал, от напълно непознати.. извинявай, но сам си търсиш да те врътнат! ако офертата ти е без капаро, може и да се замислиш, но кокто си описал ситуациацията, за мен си е чиста врътка!виж тук как седят нещата http://mobile.bg/html/mobile.html
          "То, правото, е като хубава кобила на пазара. Който има повече пари, той я купува..." Йордан Радичков.

          Коментар


            #6
            От http://mobile.bg си бях харесал една бяла, от АВТОКЪЩА-та от която предстои покупка, но когато се свързах с продавача вече е била продадена.Така се стигна и до договорка за внос на Brava, но ми поискаха и капаро, което не е платено. Затова и искам съвет как е правилно човек да постъпи, решението ще си взема аз с всичките последствия.Може ли колата да бъде докарана в България, без платено мито на автовоз т.е. задължително ли се плаща в мито на границата?

            Коментар


              #7
              Колега, в момента купуваш "котка в чувал" и каквато и марка да бьде, рисковете са едни и сьщи! Но след като си дал капаро, нямаш голям избор! Успокоява единственно факта, че избираш Фиат! Тук рисковете са най-минимални, не те интересува корозия-просто липсва, моторесурс-огромен, и на 200 000 да я вземеш , износването е нищожно и може да кара още толкова. Ходова част, щом е нов внос все още се дьржи, но в бьлгария всичко се разбива, без изключение! Капризен вьзел е мазането на разпред. вал, но само при ненавременна смяна на маслото! Пожелавам кьсмет!!!

              Коментар


                #8
                hit-ko написа:
                Колега, в момента купуваш "котка в чувал" и каквато и марка да бьде, рисковете са едни и сьщи! Но след като си дал капаро, нямаш голям избор! Успокоява единственно факта, че избираш Фиат! Тук рисковете са най-минимални, не те интересува корозия-просто липсва, моторесурс-огромен, и на 200 000 да я вземеш , износването е нищожно и може да кара още толкова. Ходова част, щом е нов внос все още се дьржи, но в бьлгария всичко се разбива, без изключение! Капризен вьзел е мазането на разпред. вал, но само при ненавременна смяна на маслото! Пожелавам кьсмет!!!
                Капарото не е платено, утре ще се срещна с продавача и ще му дам парите, ако съм решил да взема от него.

                Коментар


                  #9
                  linden написа:
                  hit-ko написа:
                  Колега, в момента купуваш "котка в чувал" и каквато и марка да бьде, рисковете са едни и сьщи! Но след като си дал капаро, нямаш голям избор! Успокоява единственно факта, че избираш Фиат! Тук рисковете са най-минимални, не те интересува корозия-просто липсва, моторесурс-огромен, и на 200 000 да я вземеш , износването е нищожно и може да кара още толкова. Ходова част, щом е нов внос все още се дьржи, но в бьлгария всичко се разбива, без изключение! Капризен вьзел е мазането на разпред. вал, но само при ненавременна смяна на маслото! Пожелавам кьсмет!!!
                  Капарото не е платено, утре ще се срещна с продавача и ще му дам парите, ако съм решил да взема от него.
                  Ами при толкова много Брави по автокъщите си е направо "котка в чувал".Пари се изкарват,нерви не се възстановяват."Пошлинкай" малко по автокъщите,порови по интернет и намери колата си.Ако държиш точно на тази марка, те уверявам, че в момента е бума на техният внос и коли има премного. Не бързай!!!!!Не мисля, че също и избора ти на мотор е най-удачният.Според мен при равни ТВОИ условия една дизелова 1.9 атмосферка е по-добрият вариант и с по-евтина поддръжка от това на което си се спрял.Ти зи знаеш...успех!!!P.S.Същата 1.9d e 65kc....двигател с много голям ресурс и с 14 лв данък на година.Имах я до преди 20 дни,но я продадох защото ми трябваше по-малка кола.
                  SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                  Коментар


                    #10
                    linden написа:
                    hit-ko написа:
                    Колега, в момента купуваш "котка в чувал" и каквато и марка да бьде, рисковете са едни и сьщи! Но след като си дал капаро, нямаш голям избор! Успокоява единственно факта, че избираш Фиат! Тук рисковете са най-минимални, не те интересува корозия-просто липсва, моторесурс-огромен, и на 200 000 да я вземеш , износването е нищожно и може да кара още толкова. Ходова част, щом е нов внос все още се дьржи, но в бьлгария всичко се разбива, без изключение! Капризен вьзел е мазането на разпред. вал, но само при ненавременна смяна на маслото! Пожелавам кьсмет!!!
                    Капарото не е платено, утре ще се срещна с продавача и ще му дам парите, ако съм решил да взема от него.
                    Като казваш без мито - на инвалид ли ще я пишеш? Иначе колегите са прави - никакво капаро докато не си я видял. При инвалида е единствениа проблем, защото на границата колата влиза на негово име и е възможно капарото. Иначе мито се плаща на границата сега, а ако е на инвалид - там се оформят документите за вноса, не както преди на вътрешната митница.

                    Коментар


                      #11
                      Пристигането на автовоза се отлага, имам още малко време да помисля преди да взема окончатрлно решение.Пропуснал съм да спомена, че ще се ползват инвалидни права на роднина и тези права няма да могат да се ползват след 1 септември.По автокъщите като им се спомене за кола без мито не искат и да чуят.

                      Коментар


                        #12
                        linden написа:
                        Пристигането на автовоза се отлага, имам още малко време да помисля преди да взема окончатрлно решение.Пропуснал съм да спомена, че ще се ползват инвалидни права на роднина и тези права няма да могат да се ползват след 1 септември.По автокъщите като им се спомене за кола без мито не искат и да чуят.
                        Така ли, защо няма да мове да се ползват инвалидните права след 1 септември?

                        Коментар


                          #13
                          emdless4 написа:
                          linden написа:
                          Пристигането на автовоза се отлага, имам още малко време да помисля преди да взема окончатрлно решение.Пропуснал съм да спомена, че ще се ползват инвалидни права на роднина и тези права няма да могат да се ползват след 1 септември.По автокъщите като им се спомене за кола без мито не искат и да чуят.
                          Така ли, защо няма да мове да се ползват инвалидните права след 1 септември?
                          До тогава е валидноста на този документ, после ще има допълнителни разправии по ваденето на нов.

                          Коментар


                            #14
                            В момента карам същата Brava и имам много малко главоболия с нея. Колата наистина не е "резачка", но разхода на газ в града е 9-9,5. Поисли ако ще слагаш газова уредба двигателите 1,6 и 1,8 са пълни инжекциони и поставянето и може да ти коства многа пари (1400-1800лв за газов инжекцион).
                            BRAVA 1,4 12V
                            Nissan Navara

                            Коментар


                              #15
                              Задължително ще има и газова уредба, колебанията са около BRC и Ловато. Колата ще е ползва предимно из града и все пак трябва да се грижим и за чистотата на града, освен че ще е и по-евтино с пропан-бутанова смес. Екологичноста за мен е по-важна отколкото голямата мощност на автомобила. Метанова система незнам дали ще е е удобна за малкия багажник на Brava-та, пък и ще е по-скъпа като начален разход.

                              Коментар

                              Working...
                              X