Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна на накладки

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смяна на накладки

    От скоро съм собственик на фиатче. Пунто МК1 се води, 94 г. 55 коня. Като ми поставяха днес зимните гуми, забелязах, че предните накладки са почти заминали. Имат не повече от 3 мм. Поразгледах устройството и на пръв поглед реших че се сменят лесно. Има едно като щифт-че което се издърпва и се вади едно като ос. След това горната част би трябвало да почне да се мести нагоре и надло и евентуално да изпаднат самите накладки. Така ли е и в действителност. На накладките пише "Бендикс еди кво си (не се чете втория ред). Ако някой има и снимки да приложи, златен ще е.

    #2
    Що се занимаваш с глупости. Ако си си купил накладки иди в сервиз, за няма и половин час ще ти ги сменят, почти за без пари. А така трябва да се мъчиш и после да се чудиш кое от къде беше.

    Коментар


      #3
      Mindzu написа:
      Що се занимаваш с глупости. Ако си си купил накладки иди в сервиз, за няма и половин час ще ти ги сменят, почти за без пари. А така трябва да се мъчиш и после да се чудиш кое от къде беше.
      Защо да не си ги смени човека сам, лошо няма Аз пък в сервиз не стъпвам
      BMW E90 320D
      ех. FIAT COUPE 2.0 16V
      ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
      ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

      Коментар


        #4
        Ако можеш и има къде си ги смени сам.И аз нямам доверие на сервизи.
        И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

        Коментар


          #5
          Добре де, ама такава ли е технологията ? Толкова ли няма снимки в нет-а ?

          Коментар


            #6
            Единствено може да те спре това, че има вероятност трудно да изместиш назад цилиндъра, за да освободиш повече място за новите накладки. При мен се случи така, че единия го избутах, но другия мръдна донякъде и край. Накрая откачих всичко след спирачния маркуч и прибрах цилиндъра с менгемето в гаража
            Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

            Коментар


              #7
              И при мене това беше трудното , просто мястото е малко и новите накладки немогат да влязат.При мене стана с една щангичка и натискане на апарата , прибра се и си ги сложих :D Малко български начин , ама не ми дойде нищо друго на ум.

              Коментар


                #8
                И аз пробвах със щанга, но за да не увредя спирачния диск, направо разкачих апарата
                Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                Коментар


                  #9
                  spark написа:
                  Единствено може да те спре това, че има вероятност трудно да изместиш назад цилиндъра, за да освободиш повече място за новите накладки. При мен се случи така, че единия го избутах, но другия мръдна донякъде и край. Накрая откачих всичко след спирачния маркуч и прибрах цилиндъра с менгемето в гаража
                  Желателно е прибирането на цилиндрите да стане с плоска тънка щанга или здрава отвертка.операцията може да се извърши и с втори човек който ще натиска педала а другия ще прибира цилиндрите и ще ги осигурява да не излязат.Това се прави с цел раздвижване.
                  Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                  Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                  Коментар


                    #10
                    Не винаги става както е написано в книгите Раздвижвахме го но навътре се прибираше до едно положение... казанчето със спирачна течност беше отворено. Просто казвам на колегата ако го сменя сам къде да очаква изненади.
                    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                    Коментар


                      #11
                      А трябва ли да се обезвъздушават после спирачките ?

                      Коментар


                        #12
                        Категорично не.
                        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                        Коментар

                        Working...
                        X