Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може би термостат -дано не!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Може би термостат -дано не!

    Здравейте пичове,имам един проблем който не мога да реша сам.Ползвах търсачката ,но там не ми стана ясно на 100% .Така,става въпрос за работната температура на колата от подписа.Винаги когато карам колкото и да е разстоянието температурата на таблото не ми се вдига на повече от втора трета стрелка над нулата,но когато попадна в задръстване отива на средата и не мърда от там докато не започна да се движа по бързо и стрелката пада много бързо пак на това ниво -втора трета стрелка над нулата.Но имам много добро парно ,духа си бая топло още след 1-2 км.Другото нещо е че карам в града предимно на 5-та предавка и дали това влиае по някакъв начин.Сега когато стана по-студено вчера примерно на магистралата за София стрелката едвам отива на 2-ра стрелка ,дори на 1-ва над нулата и това леко ме притесни като си помислих какво ще стане при -15 градуса например .Та стига толкова локуми а направо възможно ли е да имам хубаво парно ако наистина не заграва колата и дали да сменям термостата щото не е евтин(с труда около 100лв)
    Nissan Primera 1.6 16v P11
    ex.Fiat Bravo 1.6 16v

    #2
    A към колегата Hit-ko-абе много бързо идват тези части когато ги поръчаш бре,чак не си приготвил парите и те звънят на вратата вече :D
    Nissan Primera 1.6 16v P11
    ex.Fiat Bravo 1.6 16v

    Коментар


      #3
      Айде бре хора ,че да знам дали да поръчвам термостат или не ,че тъкмо се уговорих с един майстор за смяната
      Nissan Primera 1.6 16v P11
      ex.Fiat Bravo 1.6 16v

      Коментар


        #4
        Виж мойта тема малко по надолу http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=19876Поне при мен като си качи до средата и не мърда от там. Не съм видял да се качи и после да пада, дори да я карам по магистрала
        Fiat Brava 1.4 97

        Коментар


          #5
          Мерси много сега ще проверя :P
          Nissan Primera 1.6 16v P11
          ex.Fiat Bravo 1.6 16v

          Коментар


            #6
            100% си за термостат И при мен беше същата работа, термоса стоеше непрекъснато отворен Има и друг вариант да не даваш 100лв. за термостата
            BMW E90 320D
            ех. FIAT COUPE 2.0 16V
            ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
            ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

            Коментар


              #7
              Сега отидох да проверя дали когато леко загрее двигателя(на 1-ва черта от скалата )какво става с радиатора,та резултата е следният :двигателя е леко топъл, но температурата на радиатора е абсолютно същата поне на пипане а доколкото разбрах трябва да е студен,също така маркуча който е отгоре -входящия е сущо топъл!
              Nissan Primera 1.6 16v P11
              ex.Fiat Bravo 1.6 16v

              Коментар


                #8
                Има и друг вариант да не даваш 100лв. за термостата -това какво значи че е скъп ли?Става въпрос за термостат от хит-ко за 80лв. и монтаж 20лв.
                Nissan Primera 1.6 16v P11
                ex.Fiat Bravo 1.6 16v

                Коментар


                  #9
                  Значи маркуча, който идва от мотора към радиатора трябва да е абсолютно студен до 83 градуса, ако е топъл преди това термостата стои отворен
                  BMW E90 320D
                  ех. FIAT COUPE 2.0 16V
                  ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
                  ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

                  Коментар


                    #10
                    И още нещо:стрелката в най-долно положение не е на нулата а на 50 градуса.Едно деление е 10 градуса и тачно на средата е 90 градуса ,а черваната зона ти почва от 120 градуса.Така както го описваш ми прилича на рано отварящ термостат.

                    Коментар


                      #11
                      Тъкмо се връщам от магазина с новия термостат Vernet дано да е читав иначе Yellow_Flash_Colorz_PDT_45 .Иначе магазина се казва ЕВРО 007 ама като ги гледам много много не разбират,чудеха се какъв да ми дадат като преди това им казах годината на колата и мотора.Ама нищо дано да е същият че в петък да го слагам и да видим какво ще стане с тази тъпа температура .Иначе го взех на цена 69.80лв
                      Nissan Primera 1.6 16v P11
                      ex.Fiat Bravo 1.6 16v

                      Коментар


                        #12
                        Систематизирано инфо за термостати,температури и проблеми.http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...125&highlight= http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...753&highlight=
                        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                        Коментар


                          #13
                          Тъкмо се връщам от магазина с новия термостат Vernet дано да е читав иначе .Иначе магазина се казва ЕВРО 007 ама като ги гледам много много не разбират,чудеха се какъв да ми дадат като преди това им казах годината на колата и мотора.Ама нищо дано да е същият че в петък да го слагам и да видим какво ще стане с тази тъпа температура .Иначе го взех на цена 69.80лв
                          Vernet са много читави термостати и няма да имаш грижа на 100%
                          Punto 1.4 GT 94г.

                          Коментар


                            #14
                            Тъкмо го пробвах в тенджера и затваря добре само че не знам на каква темпаретура ама мах е близка до 95 градуса, така че утре го слагам и ще пиша какво е станало. А аз се чудех защо ми е малко завишен разхода, дано сега да спадне
                            Nissan Primera 1.6 16v P11
                            ex.Fiat Bravo 1.6 16v

                            Коментар

                            Working...
                            X