Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Джанти за зимните гуми отделни или...?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Джанти за зимните гуми отделни или...?

    Чудя се за зимните гуми джанти ли да пазаря или просто да менкам с летните. Има ли някакво значение, чисто технически? Или въпрос на вкус?

    #2
    Re: Джанти за зимните гуми отделни или...?

    ls1 написа:
    Чудя се за зимните гуми джанти ли да пазаря или просто да менкам с летните. Има ли някакво значение, чисто технически? Или въпрос на вкус?
    Хм колега изпревари ме. Тъкмо щях да пускам подобна тема. Защото доста захладня и мисля да купувам зимните гуми.
    Fiat Brava 1.4 97

    Коментар


      #3
      Аз съм си приготвил гуми с джанти, става по-бързо и лесно когато ми се наложи и джантите пък не са толкова скъпи ако не гледаш зимата да си пак изтупан с лети което за мен няма смисъл да ги друсаш из ледовете и дупките.
      FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
      Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

      Коментар


        #4
        Ако си с лети джанти ги махни задължително! Зимата стават поразии!
        Catalogue: 1A | PUNTO BZ. GAMMA '97 (1997-1999)
        MVS: 176.526.1(0) | SPORTING (1.2 16V) 3 PORTE
        Engine Stamp: 176B9.000
        Version Code: 176BV
        Version: V5 | SPORTING | 03.'98

        Коментар


          #5
          Всички специалисти препоръчват ако гумите с които се кара са сезонни - да са на собствени джанти. Свалянето и махането на гумата, колкото и да е рядко уврежда същата. Аз лично смятам да си купя комплект 4 гуми + 4 метални джанти.
          Steliyan's Life!
          FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

          Коментар


            #6
            Препоръчително на други джанти който както си прецени ако иска и лети.Самия демонтаж и монтаж на гумата на джантата крие рискове от повреждане на същата и скъсява живота и.
            Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
            Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

            Коментар


              #7
              http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=18817
              Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
              http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

              Коментар


                #8
                Ако искаш колата да ти изглежда добре зимата си я карай с летите джамти. За увреждането съм съгласен, то ти с тия гуми до живот ли ще я караш че да мислиш кво ще стане ако свалиш гумите, все пак не ги сваляш всеки ден. Освен това вече няма истинска зима в бг.Миналата зима даже беше по добре да се кара с летни гуми, но е отделна тема. Аз си карам само с летите джанти. Проблема само е че гумите са по скъпи.
                Fiat Bravo 99г.(Goodbye) ,Citroen Xsara VTS 99г., Mercedes C 220 CDI 2000г.

                Коментар


                  #9
                  Ех тая зима както прогнозите са да е сурова.Ще има опашки по гумаджииниците и веригите ще свършат също.Миналата зима нямаше сняг обаче като се заледи прохода на републиката от южната страна завоите до чешмата всички спрели и гледат като телета и разправят как бил пътя като стъкло и.т.н.Тогава само отпред бях със зимни Корморан сноупро излязох пред погледите на всички /около 3-4 км колона до върха/ и се прибрах в Търново вместо да стоя цяла нощ докато отворят прохода.
                  Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                  Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                  Коментар


                    #10
                    Tornado написа:
                    Ех тая зима както прогнозите са да е сурова.Ще има опашки по гумаджииниците и веригите ще свършат също.Миналата зима нямаше сняг обаче като се заледи прохода на републиката от южната страна завоите до чешмата всички спрели и гледат като телета и разправят как бил пътя като стъкло и.т.н.Тогава само отпред бях със зимни Корморан сноупро излязох пред погледите на всички /около 3-4 км колона до върха/ и се прибрах в Търново вместо да стоя цяла нощ докато отворят прохода.
                    Доволен ли си от тия Корморани колега, че съм решил да се обуя с 4 такива? Карал съм с техните летни и нямам забележки, но не знам дали и зимните са им на ниво.
                    FIAT Bravo JTD 105 GT 05.1999г.

                    Коментар


                      #11
                      stevens написа:
                      Tornado написа:
                      Ех тая зима както прогнозите са да е сурова.Ще има опашки по гумаджииниците и веригите ще свършат също.Миналата зима нямаше сняг обаче като се заледи прохода на републиката от южната страна завоите до чешмата всички спрели и гледат като телета и разправят как бил пътя като стъкло и.т.н.Тогава само отпред бях със зимни Корморан сноупро излязох пред погледите на всички /около 3-4 км колона до върха/ и се прибрах в Търново вместо да стоя цяла нощ докато отворят прохода.
                      Доволен ли си от тия Корморани колега, че съм решил да се обуя с 4 такива? Карал съм с техните летни и нямам забележки, но не знам дали и зимните са им на ниво.
                      И аз ще взимам 4 нови зимни и съм се насочил към Корморан. Къде ще препоръчате в София гумджийница да си ги купя. Някъде с по тънки цени
                      Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                      Коментар


                        #12
                        В момента в Диана са по 67, това са 185/60/14. Мисля че е повече от добра цената като за зимна гума с тоя размер.
                        FIAT Bravo JTD 105 GT 05.1999г.

                        Коментар


                          #13
                          stevens написа:
                          В момента в Диана са по 67, това са 185/60/14. Мисля че е повече от добра цената като за зимна гума с тоя размер.
                          Може ли адресче. Сори че оспамих така темата. 67лв за зимна гума не е ли прекалено евтино?
                          Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                          Коментар


                            #14
                            Доволен ли си от тия Корморани колега, че съм решил да се обуя с 4 такива? Карал съм с техните летни и нямам забележки, но не знам дали и зимните са им на ниво.[/quote]И моите зимни са Корморан, държи се добре на пътя.
                            FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                            Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                            Коментар


                              #15
                              Колеги, оспамихте цялата тема.Вижте тук всички за видовете зимни гуми http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...C7%E8%EC%ED%E8

                              Коментар

                              Working...
                              X