Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фарове за мъгла - Пунто 1.1 94 г.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фарове за мъгла - Пунто 1.1 94 г.

    Привет!Не знам какво съм се запалил да си сложа едни "халогенки" на моето Пунто. Естествено ще търся на старо, но друго ми е питането. Вътре си имам бутон на таблото за пускането, но сложно ли е слагането на самите фарове. Аз огледах за кабели, които да стигат до там но не видях. Ако имате информация къде примерно могат да ги сложат и колко би струвало ще съм Ви благодарен!
    Punto 1.9 JTD 2003
    Ex Punto 1.1 1994

    #2
    здрасти колега, значи аз съм Пунто 75 и нямах фарове за мъгла, сложих си във Ванто Трейд като там са изразяли бронята и са сложили халогенките, взех си чисто нови и не ми излезе евтино, но от тогава вечер се вижда като през деня /е отвреме навреме ме спират катаджийте и се заяждат, но няма пълно щастие/ иначе настаро мисля че може да се намерят запазени за около 50лв. и последно имай впредвид че намене ми сменяваха и таблото щото нямах отделно копче за пускане на тези фарове, това е , успех
    Фиат Пунто 1,2 HSD

    Коментар


      #3
      botze написа:
      здрасти колега, значи аз съм Пунто 75 и нямах фарове за мъгла, сложих си във Ванто Трейд като там са изразяли бронята и са сложили халогенките, взех си чисто нови и не ми излезе евтино, но от тогава вечер се вижда като през деня /е отвреме навреме ме спират катаджийте и се заяждат, но няма пълно щастие/ иначе настаро мисля че може да се намерят запазени за около 50лв. и последно имай впредвид че намене ми сменяваха и таблото щото нямах отделно копче за пускане на тези фарове, това е , успех
      Как така ти сменяха таблото бе пич. Едно копче е достатъчно - ако нямаш клима тамън 3 места има свободни за такова.
      Punto SX 1.1 55

      Коментар


        #4
        botze написа:
        здрасти колега, значи аз съм Пунто 75 и нямах фарове за мъгла, сложих си във Ванто Трейд като там са изразяли бронята и са сложили халогенките, взех си чисто нови и не ми излезе евтино, но от тогава вечер се вижда като през деня /е отвреме навреме ме спират катаджийте и се заяждат, но няма пълно щастие/ иначе настаро мисля че може да се намерят запазени за около 50лв. и последно имай впредвид че намене ми сменяваха и таблото щото нямах отделно копче за пускане на тези фарове, това е , успех
        Колко то излезе процедурата с резането на бронята и поставянето на халогените??? Като цена имам впредвид. И един колега се оплака, че са му писали акт за пуснати халогени, при тебе има ли подобни работи??? Че не искам пак да ми отнемат точки и да пишат актове и да се разправям с глоби.
        Бивша кола: Fiat Punto 1.2i '93
        Настояща: VW Polo 1.1i '92

        Коментар


          #5
          Ами и аз съм с Пунто без халогени ,обаче след щателен оглед установих ,че има такива кабели .Или поне няма друго логично обяснение защо са поставени в близост до халогените ,а не са вързани А дали е толкова просто само да се смени копчето на таблото Дали има прокарана инсталация до тези кабели от там
          Fiat Punto Mk1 & Alfa Romeo 147 JTD

          Коментар


            #6
            Alex_kk написа:
            ... И един колега се оплака, че са му писали акт за пуснати халогени, при тебе има ли подобни работи??? Че не искам пак да ми отнемат точки и да пишат актове и да се разправям с глоби.
            В закона за движение по пътищата му и в правилника по прилагането му е указано: "Специални фарове за мъгла се използват при намалена видимост - мъгла и/или дъжд"...Ако това не е отговор на въпроса ти - здраве да е.
            Steliyan's Life!
            FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

            Коментар


              #7
              jenshen73 написа:
              Alex_kk написа:
              ... И един колега се оплака, че са му писали акт за пуснати халогени, при тебе има ли подобни работи??? Че не искам пак да ми отнемат точки и да пишат актове и да се разправям с глоби.
              В закона за движение по пътищата му и в правилника по прилагането му е указано: "Специални фарове за мъгла се използват при намалена видимост - мъгла и/или дъжд"...Ако това не е отговор на въпроса ти - здраве да е.
              Колега тая част от правилника я знам мн добре даже. Въпроса е че много хора карат през деня с халогени пуснати разбира се и вечерта когато късите са като габарити на по нова кола. Тогава ако спазваме закона трябва да сме нарушители. Следователно сами си носим последствията. Аз лично бих ги използвал за заместител на късите. И ако решат да пишат акт ще го праснат без да им мигне окото. Тогава какво става. По-добре да си купим ксенон китове или по добре да се правим на гъзари с халогени??? Точно затова не съм ги сложил все още и се чудя дали има смисъл от тая работа.
              Бивша кола: Fiat Punto 1.2i '93
              Настояща: VW Polo 1.1i '92

              Коментар


                #8
                На много мои познати (не само собственици на евтини колички) са им съставяли актове за каране със светещи фарове за мъгла, когато не е имало такава. А предвид, че точно тези фарове на много автомобили са настроени да светят не в пътя пред колата, а право нагоре - аз също съм ЗА актовете. Офтопик: Днес отивам да си купя блуту за колата, защото 50лв + 6точки ми е акта за каране и приказване
                Steliyan's Life!
                FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                Коментар


                  #9
                  до "Punto SX" нямам клима но майсторите /Ванто Трейд/ казаха казаха че се сменяло цялото табло с копчетата а не само едно копче, цялата процедура не ми излезе евтина ако си спомням добре около 350лв., а както казах по-горе досега са ме спирали няколко пъти /особено на Владая/ и са се заяждали но до актове не се стигало,така че препоръчвам да се кара с халогенни само при НАМАЛЕНА ВИДИМОСТ-дъжд,мъгла,сняг!
                  Фиат Пунто 1,2 HSD

                  Коментар


                    #10
                    Виж тук, ако си сръчен може и сам да се справиш http://punto.autokacik.pl/Zrobtosam/...1/halogeny.htm на полски е, но мисля че снимките дават достатъчно информация.
                    Fiat Punto 1.1 Petrol year 95

                    Коментар


                      #11
                      халогени

                      хубаво е с халогени но само да си нямате проблеми с КАТ иначе слагането им е пипкава работа може да се направи халогени при ИТАЛЯНЕЦА имаше около 20-30 лв има и с кутия и без аз сив зех един преди време за 15 лв но едната закачалка беше малко счупена хубаво е да е вързано към оригиналната инсталация така не можеш да ги забравиш включени . то снимките горе може да се разбере цялата процедура дори е хубаво да се махне половината от подкалника
                      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                      Коментар


                        #12
                        Май май ако се навия ,ще ги сложа само за красота А аз си мислех ,че е проста работа ,понеже имам този кабел от снимката
                        Прикачени файлове
                        Fiat Punto Mk1 & Alfa Romeo 147 JTD

                        Коментар

                        Working...
                        X