Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Поредния проблем fiat bravo

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Поредния проблем fiat bravo

    Значи това се случи 2 пъти само когато е мн студено...е не под нулата ама студено.Влизам в колата запалвам и сякаш някой натиска педала...усеща се че все едно някой помпи газта и оборотите се качват..стигат до 2000 и спират. като тръгвам уж се поуспокоява колата и като наближа STOP и натисна съеденителя за да спирам колата отива на 4000 оборота. после като тръгвам пак се поуспокоява ама се пак си е на по високи от нормалните обороти...и малко по не я владея колата, се едно дизел станала сама върви ... според баща ми е пълната инжекция нещо прецака може би, а аз не му разбирам и за това пиша ... дайте някой съвет моля
    Fiat Bravo '95, 1.8 16v

    #2
    на пръв поглед се сещам за температурен датчик или моторче за празен ходкато загрее колата се оправя нали?
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      sev написа:
      на пръв поглед се сещам за температурен датчик или моторче за празен ходкато загрее колата се оправя нали?
      ами незнам колко време и трябва на колата да загрее ама след 20 мин каране като се паркирах и като натиснах съеденителя пак мн обороти....
      Fiat Bravo '95, 1.8 16v

      Коментар


        #4
        за 20 мин трябва да е загрялаповече прилича на проблем с моторчето за празен ходкато начало може да пробваш да го смажеш, което понякога помага временнокакъв е двигателя?
        2015 Renault Megane Expression GT
        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
        Всичко за FIAT Bravo 2007

        Коментар


          #5
          sev написа:
          за 20 мин трябва да е загрялаповече прилича на проблем с моторчето за празен ходкато начало може да пробваш да го смажеш, което понякога помага временнокакъв е двигателя?
          1.8 кубика , 114 коня пълна инжекция
          Fiat Bravo '95, 1.8 16v

          Коментар


            #6
            не знам как е при 1,8дали е възможно почистване и смазване
            2015 Renault Megane Expression GT
            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
            Всичко за FIAT Bravo 2007

            Коментар


              #7
              а може ли проблема да е нещо от инжекциона?да добавя .. неска като карах беше по добре щото е по топло ама пак го има проблема, и съща забелязах че като натисна леко педала не се връща като го пусна, трябва малко повече да го натисна и тогава се връща.... туй пък защо става?
              Fiat Bravo '95, 1.8 16v

              Коментар


                #8
                така описан проблема е типичен за проблем със системата за празен ход - ровичкай се там.
                "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
                (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

                Коментар


                  #9
                  Най-вероятно е стъпковото моторче. Между другото, жилото на газта свободно ли се движи?
                  Fiat Marea 1.8i 16V
                  Fiat Tipo 1.4i 8V
                  Fiat Punto 1.6i 8V
                  www.italauto-bg.net/forum/

                  Коментар


                    #10
                    Rokambol написа:
                    Най-вероятно е стъпковото моторче. Между другото, жилото на газта свободно ли се движи?
                    абе да ви кажа карам от 1 месец :D нищо не ми е ясно ... какви жила туй газ за газ ли е или тей са казва щото не съм на газ , и какво е стъпково моторче?
                    Fiat Bravo '95, 1.8 16v

                    Коментар


                      #11
                      Въпросното жило на газта и моторчето:
                      Прикачени файлове
                      Fiat Marea 1.8i 16V
                      Fiat Tipo 1.4i 8V
                      Fiat Punto 1.6i 8V
                      www.italauto-bg.net/forum/

                      Коментар


                        #12
                        стъпково моторче=моторче за празен ход :D
                        2015 Renault Megane Expression GT
                        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                        Всичко за FIAT Bravo 2007

                        Коментар


                          #13
                          Може и така: Engine idle speed adjustment valve. Всъщност не знам какво общо има този клапан със стъпково моторче Yellow_Flash_Colorz_PDT_09
                          Fiat Marea 1.8i 16V
                          Fiat Tipo 1.4i 8V
                          Fiat Punto 1.6i 8V
                          www.italauto-bg.net/forum/

                          Коментар


                            #14
                            [quote="devailo"]а може ли проблема да е нещо от инжекциона? като натисна леко педала не се връща като го пусна, ....това как точно го обясняваш, сигурен ли си че като даваш газ педала ти се връща като го пуснеш или нещо заяжда, а ако ти е прокъсано жилото може да не се връща само, ако е зацапано пак може да прави проблеми особено в студеното като се стегне, вземи го напръскай вътре с ВД да видим ко ша стане. Не ми се ще да вярвам за стъпков мотор щото мизериите са му прекалено непостояни и различни по характер, нека провери жилото тогава ще мислим на татък ако не е от него.
                            Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                            Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                            Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                            Коментар


                              #15
                              относно оборотите

                              отиди на диагностика може да ти е слаб акумулатора и оттам компютъра да дава сигнал за слаб ток и затова да ти се вдигат оборотите да може да се зарежда акумулатора( при мен беше така)

                              Коментар

                              Working...
                              X