Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Прегряване на Уно 1.4 1991г.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Tornado написа:
    От колко време колата е на газ?Преди да се насочиш към гарнитурата са разберем какъв е изпарителя и от колко време не са му подменяни мембраните.Не изключвам гарнитура на главата ,но е възможно и от изпарителя да надува така и да пречи за нормалната работа на охладителната система като в същото време вкарва и охл.течност в смукателните колектори.
    От газовата неможе да се получи прегряване з/о само ще вкарва охладителната течност във всмукателните колектори и двигателя няма да работи равномерно, а при него явно охладителната течност си кореспондира с изгорелите газове за да загрява така.
    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

    Коментар


      #17
      Мисля че от две години, но ще те излъжа трябва да се прибера до вкъщи и да и видя на документите на газовата, но съм почти сигурен, че не са сменяни мембраните на изпарителя, ще ти кажа по-късно, колата е моя от 4-5 месеца, но е минала на преглед (газовата), то може ли да е минала без да са сменяни тия мембрани (като изключиме минаването с пари)? Иначе знам, че може да прозвучи смешно, ама идея си нямам на какво викаш всмукателни колектори, кажете някви сайтове или книжки където да почета малко, поне да свикна с жаргона. Аз изчезвам, отивам да проверя нещата които ви интересуват и ще вляза до час, с нова информация.
      Fi4ka Uno'91 1.4

      Коментар


        #18
        NikMar написа:
        Tornado написа:
        От колко време колата е на газ?Преди да се насочиш към гарнитурата са разберем какъв е изпарителя и от колко време не са му подменяни мембраните.Не изключвам гарнитура на главата ,но е възможно и от изпарителя да надува така и да пречи за нормалната работа на охладителната система като в същото време вкарва и охл.течност в смукателните колектори.
        От газовата неможе да се получи прегряване з/о само ще вкарва охладителната течност във всмукателните колектори и двигателя няма да работи равномерно, а при него явно охладителната течност си кореспондира с изгорелите газове за да загрява така.
        Не може ама може я помисли малко.Щом съм го написал значи съм го виждал и патил от това.
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #19
          NikMar написа:
          Tornado написа:
          От колко време колата е на газ?Преди да се насочиш към гарнитурата са разберем какъв е изпарителя и от колко време не са му подменяни мембраните.Не изключвам гарнитура на главата ,но е възможно и от изпарителя да надува така и да пречи за нормалната работа на охладителната система като в същото време вкарва и охл.течност в смукателните колектори.
          От газовата неможе да се получи прегряване з/о само ще вкарва охладителната течност във всмукателните колектори и двигателя няма да работи равномерно, а при него явно охладителната течност си кореспондира с изгорелите газове за да загрява така.
          Опа, забравих да спомена, че колата докато се движи и ми гаснеше чат-пат, но и аз не съм я карал повече от два пъти, реших че гасне от това че е оставала без течност в охладителната система.Ако това разбирате под "двигателя няма да работи равномерно".
          Fi4ka Uno'91 1.4

          Коментар

          Working...
          X