Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем със запалването - не пали!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем със запалването - не пали!

    Вчера както си карах и изведнъж колата изгуби мощност. Спрях до бордюра и забелязах, че е светнала лампичката на таблото за инжекциона. Опитах да запаля пак, но не стана. Оказа се, че също така не свети и диода при превключвателя на газовата. Някой да има идея какво може да се е случило и дали може да се оправи лесно или да търся някой да ме дърпа до сервиз???Благодаря Ви предварително.
    Фиат Браво 1,6 103 к.с. 96 г. газ

    #2
    кола

    провери дали идва ток до ключа а на газ работи ли
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      Re: кола

      kluchar написа:
      провери дали идва ток до ключа а на газ работи ли
      Не мога да те разбера как дали идва ток до ключа?! Като завъртя и се мъчи, но не пали. Ако имаш идея как да проверя дали има ток, ше съм ти адски благодарен. По принцип иначе я карам на газ, но пали на бензин и я бях оставил на режим автоматично да превключва. Ако има и начин да байпасна газовата ... ама проблема е че не разбирам почти нищо. .
      Фиат Браво 1,6 103 к.с. 96 г. газ

      Коментар


        #4
        провери дали имаш искра първо, както и мини принудително на газ и провай да палиш. ако си на газ и имаш ток на свещите няма къде да ида да не запали
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар


          #5
          pakumba написа:
          провери дали имаш искра първо, както и мини принудително на газ и провай да палиш. ако си на газ и имаш ток на свещите няма къде да ида да не запали
          Да, но... незнам дали има смисъл от това да щракна копчето да пали на газ, тъй като изобщо не свети диода на кутийката за превключването. Което ме навежда на мисълта, че колкото и да си го щракам полза няма да има то все едно не функционира.Газовата е Ловато, ако това помага с нещо.
          Фиат Браво 1,6 103 к.с. 96 г. газ

          Коментар


            #6
            на мен лично с нищо не ми помагавиж за откачени жици и както казах искра. все пак никво инфо не си дал, не знам как да ти помогне някой
            Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
            Fiat Bravo'97 1,6 16v
            Fiat Tempra'91 1,6 mono

            Коментар


              #7
              pakumba написа:
              на мен лично с нищо не ми помагавиж за откачени жици и както казах искра. все пак никво инфо не си дал, не знам как да ти помогне някой
              Проблемът е че нищо не разбирам. Затова и се обърнах към почитаемите форумци. Незнам и какво инфо повече да предоставя... просто описах проблема. за съжаление не ми достига опит за диагностицирането му.
              Фиат Браво 1,6 103 к.с. 96 г. газ

              Коментар


                #8
                Ключа трябва да се захранва от някъде и това място трябва да е през бушон прегледай всички бушони като начало.
                FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                Коментар


                  #9
                  NikMar написа:
                  Ключа трябва да се захранва от някъде и това място трябва да е през бушон прегледай всички бушони като начало.
                  ейй взе ми го от клавиатурата и за си мисля че е бушон :D
                  TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                  UNO 1.0 FIRE

                  Коментар


                    #10
                    stef написа:
                    NikMar написа:
                    Ключа трябва да се захранва от някъде и това място трябва да е през бушон прегледай всички бушони като начало.
                    ейй взе ми го от клавиатурата и за си мисля че е бушон :D
                    Бързак съм!!!
                    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                    Коментар

                    Working...
                    X