Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тресе, вибрира при потегляне

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Тресе, вибрира при потегляне

    Здравейте колеги,колата е Браво 1,2 16V, а проблема е че осезаемо тресе и вибрира при потегляне (на полусъединител), особено когато колата е студена. Когато загрее го прави много рядко. Съединителят е нов АР(комплект) на 2000 км. Със стария тресеше малко повече и съмненията бяха, че е от него, но уви проблема остана. Та от какво може да е? Някой тампон или друго?
    Fiat Bravo 80 16V

    #2
    при мен беше така и си смених тампоните и билатеките на стабилизращата щанга и предни и задни тампони на предните носачи и осезаем намаля вибрирането но при мен нямаше значение дали е студена колата., сменил съм и тампонитена двигателя. но за разлка от теб не съм сменял съединител и може и от това да е при мен но е лекичко и то само ако е нанагорно.
    Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
    182A4.000 IAW49F
    LPG - Lovato EasyFast
    ----------------------------
    "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

    Коментар


      #3
      Трябва да си над канал и някой да гледа отдолу и после отгоре- по едно потегляне само кой тампон на мотора е сдал багажа- това е- на 1000%.
      Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

      Коментар


        #4
        Ако е тампон не трябва ли да трсе при всяко потегляне, а не само когато е студена (иии много рядко, когато е загряла)?
        Fiat Bravo 80 16V

        Коментар


          #5
          сега се сещам че може да е и от свещи, кабели или тем подобни електроники и като е студена колата да не работи равномерно двигателя и от там да е проблема.
          Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
          182A4.000 IAW49F
          LPG - Lovato EasyFast
          ----------------------------
          "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

          Коментар


            #6
            Не се ядосвай, че си избрал този съединител, защото аз взех Валео от по-скъпите дето не са турски, и моя също е на около 2000 км след смяната и вибрациите пак се появиха и при мен. Преди да видя тази тема се вайках защо не съм сложил АР. Не може да е от електрониката защото става само на първа скорост и при полусъединител, освен това с течение на времето и с износването на съединителя почва да го прави и на топъл двигател (поне с предния стана така). Омекват ресорите на притискателя щото са от калпав материал и докато не се нагреят за да се разширят не поемат добре натоварването. Майстора ми гледа тампоните на двигателя и каза че не са за смяна, (обаче според мен това с тампоните на биалетките и стабилизиращата щанга е доста вероятно). Майстора каза, че от моето каране идвал проблема с бързото износване и за такива като мене трябвало оригинален съединител Фиат дето струва 380 лв без труда.
            Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
            http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

            Коментар


              #7
              Kimi_Raikonen написа:
              Трябва да си над канал и някой да гледа отдолу и после отгоре- по едно потегляне само кой тампон на мотора е сдал багажа- това е- на 1000%.
              прав си кими
              FIAT Marea 1.9TD/100

              Коментар


                #8
                Значи да отида и при друг майстор.Дет се вика:"Майстореее, майсторе! Като знам аз какъв инжинер съм - чак ме е страх да дойда на майстор."
                Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
                http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

                Коментар


                  #9
                  Здравейте. Аз също имам такъв проблем карам Punto 1.1. Закарах го на сервиз, майстора ми каза: -Трябва да смениш съединителя недавам гаранция, че е само от него на 20% възможное да е от лагер, зъбци .....Покара малко колата слезе и ме попита дали ми тресе при ляв или десен заход на колата. Заинтригуваме , защото то този момент небях обърнал внимание кога точно тресе, защото както и при колегата рядко и няма синхрон общо взето га му скимне ....... Да ама НЕ има когато завивам тресе няма значение дали е топла или студена зависи само преди това на колко оборота влиза първа (при по високи обороти нетресе). Още ми тресе, не съм ходил втори път надявам се да съм бил полезен.

                  Коментар


                    #10
                    link_link написа:
                    (при по високи обороти нетресе)
                    Вярно е. Обаче така пък се износва съединителя по-бързо от нормалното и за това искаме да го отстраним този проблем.
                    Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
                    http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

                    Коментар


                      #11
                      link_link написа:
                      Здравейте. Аз също имам такъв проблем карам Punto 1.1. Закарах го на сервиз, майстора ми каза: -Трябва да смениш съединителя недавам гаранция, че е само от него на 20% възможное да е от лагер, зъбци .....Покара малко колата слезе и ме попита дали ми тресе при ляв или десен заход на колата. Заинтригуваме , защото то този момент небях обърнал внимание кога точно тресе, защото както и при колегата рядко и няма синхрон общо взето га му скимне ....... Да ама НЕ има когато завивам тресе няма значение дали е топла или студена зависи само преди това на колко оборота влиза първа (при по високи обороти нетресе). Още ми тресе, не съм ходил втори път надявам се да съм бил полезен.
                      Леле, сега като се замисля, то сутрин като обръщам пред нас, първите ми едно две тръгвания са на завъртян волан и точно тогава тресе! Ама само сутринта като е студена после из града никви проблеми. Това към какво трябва да ме насочи?
                      Fiat Bravo 80 16V

                      Коментар


                        #12
                        Kimi_Raikonen написа:
                        Трябва да си над канал и някой да гледа отдолу и после отгоре- по едно потегляне само кой тампон на мотора е сдал багажа- това е- на 1000%.
                        Къде в Русе могат да ми я извършат тази процедура?
                        Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
                        http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

                        Коментар

                        Working...
                        X