Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да сменя ли Brava-та с Alfa Romeo 156?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Да сменя ли Brava-та с Alfa Romeo 156?

    Какво ще кажете, заслужава ли си да направя подобна стъпка? То ясно, че Alfa-та е доста по-красива от Brava-та, това всъщност е и основното, което ме блазни, но откъм поддръжка дали няма да се набутам прекалено? Чета темите (в Алфа форума) за модела и гледам, че поддръжката на Alfa-та хич не е евтина, особено окачването.Някакво инфо от сорта "Какво да гледаме когато купуваме" за Алфа, ако ми дадете, ще съм ви много благодарен. Информация за това колко харчат, към кой двигател да се ориентирам и т.н., няма да е излишна.Един пич иска да ми купи Brava-та и сериозно се замислям дали да не му я дам ...П.С. Същата тема съм пуснал и в Алфа форума, но реших да го направя и тук.

    #2
    Замислянето може да е само заради поддръжката, иначе относно визията няма съмнение коя е по-красива. Дано направиш сполучлив и бензинов все пак избор!
    Fiat Marea Weekend 1,6 16V

    Коментар


      #3
      Да, точно поддръжката ме спира засега, а и жената ... тя пък вклюбена в Бравата Иначе, ако се стигне до покупка съм замислил да е бензинова. На дизел и аз не съм много привърженик ...

      Коментар


        #4
        И аз се заглеждам по 156, но поддръжката ще ми дойде тежичка...
        == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

        На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

        Коментар


          #5
          Умножаваш всичко по 2 и смятай поддръжката. Иначе че е красавица спор няма а и като изработка е далеч напред.
          Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
          Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
          Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

          Коментар


            #6
            Значи, ако не си намеря читава Алфа да очаквам тиганите вкъщи по главата ми, в бъдеще Изборът ще е труден и ще взема да обиколя по автокъщите тая седмица, та ще решавам на място ...

            Коментар


              #7
              wwweb написа:
              Значи, ако не си намеря читава Алфа да очаквам тиганите вкъщи по главата ми, в бъдеще Изборът ще е труден и ще взема да обиколя по автокъщите тая седмица, та ще решавам на място ...
              Колега си взе много читава 146-ца от Дупница преди 3 месеца за 3800.156-та е класика в жанра, разбира се за дизелите не си прав !!!!
              SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

              Коментар


                #8
                Ако решаваш наистина на място считай ,че си се качил на 156-ца.Ще те грабне веднага.Няма място за сравнение със Бравата все пак е един клас отгоре.
                Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                Коментар


                  #9
                  Tornado написа:
                  Ако решаваш наистина на място считай ,че си се качил на 156-ца.Ще те грабне веднага.Няма място за сравнение със Бравата все пак е един клас отгоре.
                  Да ти кажа отсега съм почти с двата крака в нея, но гледам и разума да надделява, та заради това притеснявам два форума с една и съща тема

                  Коментар


                    #10
                    Nino написа:
                    156-та е класика в жанра, разбира се за дизелите не си прав !!!!
                    А иначе с дизелчето ш’си джиткаш така... както се казва коментарите са излишни!
                    Прикачени файлове
                    SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                    Коментар


                      #11
                      Абе, не че съм някакъв въръл противник на дизелите, но в бензинка определено се чувствам по-добре. ФолксвагенУ беше дизел и такъв спънат кон просто нема Не съм се качвал досега в 156 дизел и не знам какво е усещането, но ако е като тоя дизел дето имах

                      Коментар


                        #12
                        За дизел бих се прежалил единствено, ако някой ми подари Алфа 159 2,4JTD, че всеки ден гледам тука една пред офиса, ама сега пък да не се засилите да ми подарявате, не съм на зор :D
                        Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                        Коментар


                          #13
                          wwweb написа:
                          Абе, не че съм някакъв въръл противник на дизелите, но в бензинка определено се чувствам по-добре. ФолксвагенУ беше дизел и такъв спънат кон просто нема Не съм се качвал досега в 156 дизел и не знам какво е усещането, но ако е като тоя дизел дето имах
                          Ми требе се повозим некога, жалко , че не познавам никой с бензиновото братче, но определено ще се чувстваш, като от "кон на магаре".Не се ебавайте с дизела момци.На това почти пунтово купенце са 120 коня, едно магаре и 280 нютонметъра! Снимките не са фотошопски, а абсолютно реални... на 2500 оборота => 140 км/ч.Уверявам Ви, че на 3000 е около 170.
                          SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                          Коментар


                            #14
                            Аз пък имам двама приятели с Алфа 156 и двамата не са особено доволни. За дизели става въпрос. Постоянно нещо се поврежда и си е скъпа поддръжката. Онзи ден пък си слагах аларма на бравата и с момчето което я слагаше си говорихме и той разправяше как на неговия съсед му побеляла косата от тая алфа. Естествено това са само приказки от приятели които ползват алфа 156. Аз нямам личен опит. Всичко си е въпрос на късмет все пак, а и алфата определено хваща окото
                            Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                            Коментар


                              #15
                              Много скъпо окачване са и направили наистина на 156-цата.Отпред с горен и долен носач,отзад със надлъжни щанги ,но това ще има и своите предимства от към комфорт.Най вероятно това ще е най скъпото от към поддръжка.Преден горен носач на Бирт 100 лв.,долен 200 лв,ужас.
                              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                              Коментар

                              Working...
                              X