Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какъв бензин да сипвам на "Типо"-то?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Какъв бензин да сипвам на "Типо"-то?

    Колата е Фиат "Типо" 89 г., 1.4, карбуратор. Карам я с 95 и искам да питам дали може да и сипвам 98. Някой казват, че с 98 ще върви повече и разхода най-вероятно ще падне малко. Знам, че в книжката на колата трябва да пише, но когато я купувахме миналата година нямаше книжка към нея.

    #2
    Сипвай смело 98 няма никакъв проблем за колата даже и става по хубаво :D за разхода не ми се вярва да усетиш голяма разлика но по принцип е така при по високо число да намалява разхода,не се притеснявай от слаб бензин горят клапани и стават поразий от малко по силен няма проблем а и по добре ще се изпъва на пътя.Успех и безаварийно
    FIAT Coupe

    Коментар


      #3
      Щом искаш - сипвай 98. Но разхода няма да ти падне толкова, че да компенсира разликата в цената. Може и да поднеш с половин литър на 100, може и да не...По принцип, такава кола /17 годишна, карбуратор, най-вероятно около 170-200 хиляди/ няма нискакво значение. Аз карам 1.4, `89, моноинжекцион. Правих си опити в разстояние на около година и половина - карох с вякъкъв бензин без големия V-Power на Шел, а именно 92, 95, 98 - разликата в разхода - почти никаква - в най-добрия случай 1/100 . Разлика във вървенето - има едва забележима с 98. Но честно казано м/у 92 и 95 не усетих някаква разлика. Може и да има, но при обикновено градско каране не се усеща. Та така, пробвай два-три резервоара от всички видове и ще разбереш дали разликите те удовлетворяват. Успех

      Коментар


        #4
        Ако имаш парички за 98 - карай само на такъв - няма да сбъркаш! В книжката за Типо 1.4 карбуратор пише, че двигателят е произведен за бензин с най малко октаново число 95, което автоматично значи, че ако намериш може да му сипеш и 1000 октана :D Колко ли ще струва обаче?
        VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
        VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
        VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
        VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
        Нека Силата на бъде с Нас...

        Коментар


          #5
          А пък най добре е да станеш "газар". Аз съм такъв от 5 месеца и умирам от кеф. със 6 литра изминах 87.5 км, от които 9 км. градско в София и около 20 км планинско. :D Няма какво да сматате 7 литра разход на 100 при смесени условия.
          VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
          VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
          VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
          VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
          Нека Силата на бъде с Нас...

          Коментар


            #6
            D_boy написа:
            но по принцип е така при по високо число да намалява разхода,не се притеснявай от слаб бензин горят клапани и стават поразий от малко по силен няма проблем а и по добре ще се изпъва на пътя.Успех и безаварийно
            колеги, не се заблуждавайте, че по-високото октаново число прави бензина по "силен" или нещо такова. просто октановото число показва склонността на бензина към детонационно горене (колкото е по високо това число, толкова бензина е по малко склонен към детонации в двигателя), но по подробно е обяснено тук: http://www.fiat-bg.org/forum/viewtop...er=asc&start=0
            "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
            (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

            Коментар

            Working...
            X