Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с ангренажен ремък или ...?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с ангренажен ремък или ...?

    Здравейте,Преди 5 месеца си купих Пунто 1.6 90. Колата си беше в много добро състояние, само че като я купих не и смених веднага ангренажния ремък, че не останаха много пари. Скоро дадоха бонус от работата и си викам - дай да и сменя най-накрая тоя ремък, че не знам кога е сменян, а и вече съм и навъртял 9 000км. Отидох в T&N до Хюндай в Дървеница и купих рекък Dayco (15лв) и ролка RWR (9 лв). Препоръчаха ми един гаражен майстор и отидох да ми го смени. Смени го човека и се прибирам. Обаче започна да се чува едно виене и тракане откъм ремъка. Трака като дизеловата ми Фиеста. Теглих му една майна на майстора и отидох във ВИП Сервиз в Младост. От там ми се обаждат и казват "бил и ти е пренатегнат ремъка и ролката е изхвърлила греста" - нова ролка и труд 92лв.Е да, но сега тракането и виенето продължават - от сервиза викат - това е нормален звук на двигателя, така си тракат буталата ?!?!? Е, преди да бъде сменен ремъка всичко си беше ок!Ако някой има идея къде би могъл да е проблема или да ми препоръча сервиз където качествено могат да го решат, ще му бъда много благодарен.
    Punto 1.6 ELX 90 к.с. 1994 г.

    #2
    Ако са ти зацепили правилно ремъка, най-вероятно не са настроили CMP сензора.
    Fiat Marea 1.8i 16V
    Fiat Tipo 1.4i 8V
    Fiat Punto 1.6i 8V
    www.italauto-bg.net/forum/

    Коментар


      #3
      Ако са ти зацепили правилно ремъка, най-вероятно не са настроили CMP сензора.
      Извинявай за глупавия въпрос, но какво е CMP сензор?
      Punto 1.6 ELX 90 к.с. 1994 г.

      Коментар


        #4
        105JTD, Marea, Обтяжна ролка - 140лв, ремък - 59лв, паразитна ролка - 41лв... Това съм си сложил, нямам кахъри и странни звуци. Пластмасови ролки на ремъка на климатика - около 40кинта всяка...
        Steliyan's Life!
        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

        Коментар


          #5
          jenshen73 написа:
          105JTD, Marea, Обтяжна ролка - 140лв, ремък - 59лв, паразитна ролка - 41лв... Това съм си сложил, нямам кахъри и странни звуци. Пластмасови ролки на ремъка на климатика - около 40кинта всяка...
          Пластмасови ролки те са си такива ама обтяжната се сменя комплект цялата защото се изчеква ако някой разбере тази дума и започва да къса ремък след ремък. :D
          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

          Коментар


            #6
            invidrake написа:
            Ако са ти зацепили правилно ремъка, най-вероятно не са настроили CMP сензора.
            Извинявай за глупавия въпрос, но какво е CMP сензор?
            Датчик за положението на разпределителния вал. При твоя мотор се регулира и той, по-точно регулира се зъбната шайба спрямо него. Малко сложно е за обяснение.Ей за това става дума:
            Прикачени файлове
            Fiat Marea 1.8i 16V
            Fiat Tipo 1.4i 8V
            Fiat Punto 1.6i 8V
            www.italauto-bg.net/forum/

            Коментар


              #7

              Коментар


                #8
                Re: Проблем с ангренажен ремък или ...?

                invidrake написа:
                Ако някой има идея къде би могъл да е проблема или да ми препоръча сервиз където качествено могат да го решат, ще му бъда много благодарен.
                Понеже виждам, че живееш в Младост - пробвай този сервиз http://www.dn-bg.com/mladost_service.aspxПредполагам ще се ориентираш по картата къде се намира.
                BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
                Среден разход на газ

                Коментар


                  #9
                  Нямам нерви вече! Сега се връшам от 3 (!!!) сервиз в който ми казват - няма проблем - пренатегнат ти е ангренажния ремък, ще го отпуснем малко и ще се оправи. Да, ама не. След като за пореден път ми го отпускаха ми викат - вече не вие, само ти е счупена ангренажната кутия (вътрешната пластмаса) и трябва да си я сменяш. Качвам се аз, паля и не вие - супер! Радвам се, плащам си и тръгвам, но след малко започва пак да вие - като подам газ спира, като отпусна педала и започват да падат оборотите почва пак - все едно влачи касетофона. Оня в сервиза вика - ами не знам !?Вече се чудя толкова ли няма един поне майстор, който да регулира правилно ремъка?! Или да ги обикалям всичките и всеки малко да го поотпуска, може някой и да уцели.Следобед отивам до Д&Н в Младост - очаквам и так да ми смъкнат кожата и след 2 км да почне пак.
                  Punto 1.6 ELX 90 к.с. 1994 г.

                  Коментар

                  Working...
                  X