Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Гуми 165/70 R13 на джанти 14"-възможно ли е???

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Гуми 165/70 R13 на джанти 14"-възможно ли е???

    Колеги един въпрос за гуми и джанти. 165/70 R 13, които в момента са на 13-ки джнати, могат ли да станат на 14-ки??? Или просто трябва да са поне 175/70 R 13/14??? Благодаря предварително.
    Бивша кола: Fiat Punto 1.2i '93
    Настояща: VW Polo 1.1i '92

    #2
    Как смяташ да поставиш гума R13 на джанта R14.Просто е не невъзможно.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      Колега, какъвто цолаж са гумите - на такъв цолаж джанти се монтират...
      My car is the best :P
      Fiat Tempra SW 1.9 TD

      http://moskvich-bg.org/phorum-5.2.6a/index.php?5

      Коментар


        #4
        леле

        Коментар


          #5
          ...мале
          Fiat Marea 1.8i 16V
          Fiat Tipo 1.4i 8V
          Fiat Punto 1.6i 8V
          www.italauto-bg.net/forum/

          Коментар


            #6
            Re: Гуми 165/70 R13 на джанти 14"-възможно ли е???

            Alex_kk написа:
            Или просто трябва да са поне 175/70 R 13/14??? Благодаря предварително.
            Колега, дай малко повече информация за автомобила, модел, за какъв двигател става дума, скорости и пр. Че ето, колегите са в недоумение Yellow_Flash_Colorz_PDT_30 Също така на алуминиеви джанти ли ще ги слагаш? Каква е ширината J на 14-ките? С вътрешна гума или без? Ако ще слагаш с вътрешна, ще трябва наистина да си намериш R 13/14 или поне R13 1/2 На алуминиева джанта има шанс да стане по-лесно процедурата (не безкръвна де) , но може и да не съм прав.

            Коментар


              #7
              Re: Гуми 165/70 R13 на джанти 14"-възможно ли е???

              Stilo написа:
              Колега, дай малко повече информация за автомобила, модел, за какъв двигател става дума, скорости и пр. Че ето, колегите са в недоумение Yellow_Flash_Colorz_PDT_30 Също така на алуминиеви джанти ли ще ги слагаш? Каква е ширината J на 14-ките? С вътрешна гума или без? Ако ще слагаш с вътрешна, ще трябва наистина да си намериш R 13/14 или поне R13 1/2 На алуминиева джанта има шанс да стане по-лесно процедурата (не безкръвна де) , но може и да не съм прав.
              Модел: Пунто ’93г.Двигател: 1.2iНа алуминиеви джанти, за ширина не знам, ще питам. С вътрешна гума. Ок явно ще си взимам 14ки гуми.Мерси все пак.
              Бивша кола: Fiat Punto 1.2i '93
              Настояща: VW Polo 1.1i '92

              Коментар


                #8
                Re: Гуми 165/70 R13 на джанти 14"-възможно ли е???

                Alex_kk написа:
                Колеги един въпрос за гуми и джанти. 165/70 R 13, които в момента са на 13-ки джнати, могат ли да станат на 14-ки??? Или просто трябва да са поне 175/70 R 13/14??? Благодаря предварително.
                Нещо има неточно във въпроса или може би аз бъркам. Тъй като живеем в триизмерно пространство, всяко тяло, включително и гумите имат 3 измерения . x/y R z. Дали X ще е 165 или 175 това няма нищо общо с цолажа на джантите, тъй като параметърът "x" дава ширината на гумата. Джанти с еднакъв цолаж също могат да имат различна ширина, но по принцип не е невъзможно да се монтира по-тясна гума на по-широка джанта, малко е грозно, но става.А гуми 13-ки на джанти 14-ки ... наскоро един гумаджия много убедено твърдеше, че могат да се монтират, макар че на мен ми се струва лоша идея .
                Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                Коментар


                  #9
                  На повечето гуми в страничния борд има стоманени обръчи с дияметър от 13x2,6cm или съответно 14x2,6cm , така че - е меко казано невъзможно да нанижеш по-малкия обръч на по-голямата джанта. Ако гумата обаче е някаква много еластична дедазнам - в някой много евтини модели може и да го няма този обръч, въпреки, че и там си има оплетка от телове (почти всички сте виждали какво остава от изгоряла гума - само телени нишки които са скелет за правилната и форма). Възможно е да замени джантите 13 цола и високи гуми със джанти 14 цола и по-ниско профилни гуми ама не знам дали това се пита.
                  Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
                  http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

                  Коментар


                    #10
                    Тоя въпрос почна да добива философски привкус.Колега продай тези гуми и си вземи 14-ки.Ще скъсаш гумата при монтажа или по-лошо,ще я монтираш с повредена оплетка и ще ти направи номер в движение.Тоя гумаджия дали си е сложил на неговата кола такава комбинация.Едва ли.
                    FIAT PUNTO GT1 Kyron 2000xdi nisan serena 1.6

                    Коментар


                      #11
                      Хора, 4 години съм бил гумаджия, такова нещо няма как да стане.Иначе съм чувал всякакви легенди. Например едно време когато вкарвахагуми с бусове, в 15-ка (без джанта, разбира се) се слага 14-ка, а в нея 13-ка, за да се пести място и да се прекарат повече гуми. Не съм виждал обаче на живо такова изпълнение.
                      Ex Fiat 126P
                      Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                      Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                      Alfa Romeo 147 1.6 TS
                      Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                      Коментар


                        #12
                        tinalex написа:
                        Тоя въпрос почна да добива философски привкус...
                        Това е петъчна тема - философията е в основата на развитието. Според мен не е важно на какво се надява гумата, а по-важно е да не се сцепи в неподходящия момент.

                        Коментар


                          #13
                          Stilo написа:
                          tinalex написа:
                          Тоя въпрос почна да добива философски привкус...
                          Това е петъчна тема - философията е в основата на развитието. Според мен не е важно на какво се надява гумата, а по-важно е да не се сцепи в неподходящия момент.
                          Следователно за по-сигурно купувайте необходимото. В случая 14ки гуми и вече няма голямо значение за ширината дали са 165, 175 или повече, ако е възможно. Иначе доколкото си спомням на буса му сложихме една пътническа 14ка, но с по-малка ширина и си пасва естесвено, а преди това сложихме бусова с по-голям диаметър обаче се оказа сцепена. А не знам дали не беше 15ка.Ето нов въпрос за мъдрене. Става ли гума 15 на джанта 14???
                          Бивша кола: Fiat Punto 1.2i '93
                          Настояща: VW Polo 1.1i '92

                          Коментар


                            #14
                            Е това вече е "Въпроса на въпросите"

                            Коментар


                              #15
                              Боже мили! Ми то си има тема "Я малко вицове..."

                              Коментар

                              Working...
                              X