Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съвет относно Brava

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Съвет относно Brava

    Здравейте на всички!Не много отдавна си купих Fiat Brava 1.6 16V (103k), мина основно обслужване, сменени са ремъци, масла и т.н. но има някои неща, които трябва да се добавят - аларма и газова уредба.Относно алармата - отчасти е монтирана (не ми се иска да описвам защо отчасти - адски тъпа ситуация), според човека трябва да се сложи някакво реле или нещо такова, което обръща поляритета за да работи с вратите и багажника. Предполагам алармата, която съм купила е такава, но все пак се чудя дали има истина в това, а и вече на две места ми отказват да продължат с монтажа от тук нататък - жиците са проследени и изведени в купето, остава да се сложи това реле и да проработи. Предлагат ми да започнат отначало, но като жиците се изведат някъде под предния капак. Приятел ми каза, че това не е добрия вариант, трябвало да са вътре иначе можело да прави проблеми, не разбрах какви. Извинявам се за неточните обяснения, но не разбирам нищичко от коли и не знам как да постъпя. Моля, посъветвайте ме при кой майстор да отида и какво да искам от него - вътре или вънка (ако изобщо има такова значение).Също търся и добър газаджия - препоръчаха ми Димитър Яхнаджиев, но не знам къде точно се намира сервиза. Приемам и други идеи разбира се Между другото - живея в ПловдивСъщо така - можете ли да ме ориентирате за цените на монтаж на алармата и на газовата?Благодаря предварително и още веднъж - съжалявам за липсата на компетентност

    #2
    обикновенната газова уредба зопочват ценито от около 400лв и нагоре зависи с кви "екстри" ще е , а алармите ползвал съм на VALCOR /на централна гара им е офиса до китайския ресторант/ от около 110лв до 150-60 със доживотна гаранция, а иначе как е добре да се изпълни монтажа на алрмата неразбирам, някой който разбира да се изкаже :D
    TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
    UNO 1.0 FIRE

    Коментар


      #3
      Ако алармата ти е нова, това с "поляритета" ми звучи доста странно. 99 % от алармите днес (дори моята - българска, 62 лв, 2 години гар.) имат вход за вратите както с "+", така и с "-". Каква марка ти е алармата?
      Stop giving directions, just say "Follow me."
      Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
      Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

      Коментар


        #4

        Коментар


          #5
          Алармата е Giordon Tiger - изглежда се явява тотално неизвестна марка, има всякакви опции без контрол на обемни датчици. Иначе има някаква аларма в колата, но така и не получих дистанционно за нея при покупката, само малко ключе, което става на една кутия зад двигателя.

          Коментар


            #6
            Най-вероятно тази "кутия" е старата ти аларма. За новата намерих това: ---------------------------------------------------------------------------------------12Pin plugOrange---Door lock Use(87a)White----Door lock Use(30)Yellow---Door lock Use(87)Orange/Black---Door Unlock Use(87a)White/Black----Door Unlock Use(30)Yellow/Black---Door Unlock Use(87)Black---grandRed/Black---Back Up Siren Use.(+12V Constant Output)Red-----+12V InputPink----Connect to Siren.Brown---Connect to Turn light(Left)Brown---Connect to Turn light(Right)10Pin PlugViolet---Tach InputBlue-----Door Trigger (-)Input Red------Pager System Use(old model). Trunk release(New model)White----Ignition Trigger (+)InputOrange---Connect to Footbrake (+12V)Output line. For start doorlock use only.Green----Connect to Hand Brake Switch.Yellow---For Starter Kill Relay use.Yellow,Brown,Blue---Remote Starter Relay use.Remote Starter RelayYellow---StarterBrown----Ignition1Brown----Ignition2Blue-----AccessoryRed------Constant +12VStarter Kill RelayYellow---connect to alarm system’s yellow wire.White----connect to Ignition1Green1---connect to Starter wire key side.(Starter wire must be cut)Green2---connect to Starter wire moter side.Door lock diagrams"Negative Trigger door lock system"Orange---No Use.White----Connect to Vehicles unlock wire.Yellow---Connect to Grand.Orange/Black---No Use.White/Black----Connect to Vehicles lock wire.Yellow/Black---Connect to Grand."Positive Trigger door lock system"Orange---No Use.White----Connect to Vehicles unlock wire.Yellow---Connect to Constant +12V.Orange/Black---No Use.White/Black----Connect to Vehicles lock wire.Yellow/Black---Connect to Constant +12V."5-Wire door lock system"Orange---Connect to Vehicles unlock wire door lock control box side.(Vehicles unlock wire must be cut)White----Connect to Vehicles unlock wire door lock motor side.Yellow---Connect to Constant +12V.Orange/Black--- Connect to Vehicles lock wire door lock control box side.(Vehicles unlock wire must be cut)White/Black---- Connect to Vehicles lock wire door lock motor side.Yellow/Black---Connect to Constant +12V. --------------------------------------------------------------------------------------Наистина тази аларма има само един вход за врати и капаци: Blue-----Door Trigger (-)Input Мисля си обаче, че вратите на Брава пускат точно минус (маса). Така че не е нужно да се слага реле за обръщане на минуса в плюс.
            Stop giving directions, just say "Follow me."
            Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
            Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

            Коментар

            Working...
            X