Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Bravo 1.4 12v много гори на бензин помагайте

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Съвсем нормално особенно, ако си я взел наскоро и се радваш като я ръчкаш повечко!Един съвет не си слагай бомба в багажника-ГАЗ
    FIAT Punto 1.6 GOLF`S KILLER
    FIAT Bravo 1.6 16v моят домашен любимец
    LANCIA Ypsilon Elefantino blu
    http://fiat-bravo.oneinform.com/teh.html
    http://automedia.investor.bg/catalog.../cartech_4479/

    Коментар


      #17
      mr_bobs написа:
      ...Един съвет не си слагай бомба в багажника-ГАЗ
      M-Benz E 250 TD 150hp
      M-Benz 200d 75 hp
      Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

      Коментар


        #18
        Колега не си единствения който има 1.4 и му харчи толко мн. Провери в търсачката да видиш колко хора са плакали от тоя проблем. И най лошото е че проблема е в тъпия двигател и не може да се оправи. Аз къде ли не ходих на диагностика и ми казват че всичко по колата си е в ред. Кво ли не съм сменил по нея( вал повдигачи колбилици ) и под 13 не ми пада. Ако искаш по малък разход смени колата докато е време , а не се набивай да сменяш ламбда сонди и други неща , разхода няма да ти падне
        Fiat Bravo 99г.(Goodbye) ,Citroen Xsara VTS 99г., Mercedes C 220 CDI 2000г.

        Коментар


          #19
          Re: fiat bravo 1.4 12v много гори на бензин помагайте

          6ma7ka7a написа:
          Какво да направя за да сваля разхода.Bravoto дава разход 13/100 градско

          Коментар


            #20
            westdogg написа:
            Колега не си единствения който има 1.4 и му харчи толко мн. Провери в търсачката да видиш колко хора са плакали от тоя проблем. И най лошото е че проблема е в тъпия двигател и не може да се оправи. Аз къде ли не ходих на диагностика и ми казват че всичко по колата си е в ред. Кво ли не съм сменил по нея( вал повдигачи колбилици ) и под 13 не ми пада. Ако искаш по малък разход смени колата докато е време , а не се набивай да сменяш ламбда сонди и други неща , разхода няма да ти падне
            Колко хора - двама, трима със теб? Стига рева и писа глупости, колега, ами чети човека как си е оправил проблема, преди да се изхвърляш така -
            6ma7ka7a написа:
            Вчера ходих на майстор и когато са ми слагали ремЪка са объркали един зъб назад колата гореше 7 извън градско сега гори 5,8
            Неприятно е, когато има проблем, но за всичко си има решение - "нищо не се е родило в колата за да не може да се смени или поправи", както казва един колега
            1.4, 12V, 80к.с., ноем.'95, на газ

            Коментар


              #21
              Колега , за твоя двигател , наистина ти е висок разхода,обаче нещо неможеш да ни впечатлиш с него,тия дето караме 1.8 ГТ Замислял ли си се да го сменяш това браво за 1.8 примерно ? Пак ше гори доста , оабче тръпката е по-голяма

              Коментар


                #22
                MrElectro написа:
                Колега , за твоя двигател , наистина ти е висок разхода,обаче нещо неможеш да ни впечатлиш с него,тия дето караме 1.8 ГТ Замислял ли си се да го сменяш това браво за 1.8 примерно ? Пак ше гори доста , оабче тръпката е по-голяма
                :D :D :D ХА ХА ХА.... Да беше с нещо поне 200 коня че да разправяш за тръпка. Като те гледам тръпката ти е предимно финансова (за гориво)

                Коментар


                  #23
                  Кой в България кара коли с над 200 к.с. първо колега? Пък и за тоя разход по-добре да си вземе кола с 30-40 коня по-мощна ...

                  Коментар


                    #24
                    westdogg написа:
                    ...Ако искаш по малък разход смени колата докато е време , а не се набивай да сменяш ламбда сонди и други неща , разхода няма да ти падне
                    Колата си е екстра и е изключително подходяща за АГУ. Ако искаш по - нисък разход, който не е за сметка на мощността - замисли се за Ламбда контрол и ТАП...
                    M-Benz E 250 TD 150hp
                    M-Benz 200d 75 hp
                    Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

                    Коментар


                      #25
                      На мен ми харчи около 10 на 100 градско. Нормален си е разхода. Ама то в София как да е иначе? За 14 км от нас до работа - 40 минути. Т.е. имам поне 20 мин работа на място.
                      like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                      Коментар


                        #26
                        Здравейте всички и от мен. От две седмици съм горд собственик на Brava 1.4 (мерси, мерси :D ) И аз бях леко изненадан от разхода, но както и да е. Акъл няма да давам, защото съм абсолютен лаик, но ще споделя друго. Имам приятелче, което живее от доста време в Италия. Последните няколко години си идва през лятото с личното си Пунто дизел, което си купи чисто ново там. Та какво ми казва - "В Италия ми гори 5/100. В момента в който заредя на Балканите (не само България) почва да ми гори 9/100!!!" Та мисълта ми е, че освен чисто техническите проблеми, помислете и каква боза си наливаме в колите.

                        Коментар

                        Working...
                        X