Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Bravo 1.4 12v много гори на бензин помагайте

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat Bravo 1.4 12v много гори на бензин помагайте

    Какво да направя за да сваля разхода.Bravoto дава разход 13/100 градско
    Fiat Bravo 1.4 12v Turbo Makaron

    #2
    Извънградско колко ти гори? В града е много относително. Много зависи от шофьора и начина на каране, но чак 13. Ако извънградско ти гори нормално значи нямаш проблем с колата.
    BRAVO 1.6 16V

    Коментар


      #3
      Както е казал колегата по-горе - много зависи как го караш - дали го вкарваш във високи обороти всеки път от стартиране от сфетофар и дали се движиш главно във часовете-пик/задръствания. Макар,че в Бургас не са толкова големи, колкото в София...Защо не помислиш за АГУ - на този двигател това му е голямото предимство - евтиното и безпроблемно разбиране със обикновена газова - 400лв за чисто новичко Ловато се избиват за 5000км Но дори и на газ във София аз не съм постигал толкова голям разход , може би защото не влизам всеки ден в задръстване...този двигател, ако всичко му е в ред, повече от 10-11 градско не дава.
      1.4, 12V, 80к.с., ноем.'95, на газ

      Коментар


        #4
        Моята като харчи 15/100 какво да кажа? Мисля че зависи от карането и е най-добре да се тества на извънградско, само така може да се разбере дали е нормален разхода.

        Коментар


          #5
          И аз съм за това, че ако извън града си харчи нормално значи всичко е наред. Моята Брава градско дава 9-10 и мисля че колегата nadq е прав за този двигател ако е наред повече от 10-11 не дава. Това на бензин. Нямам газ и не мисля да слагам, нека колегите с газ да кажат колко им гори.
          Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
          Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

          Коментар


            #6
            ilko-gd написа:
            Нямам газ и не мисля да слагам, нека колегите с газ да кажат колко им гори.
            Е, 10-11 ми е на газ. Какво против имаш това прекрасно, алтернативно и екологично чисто гориво? А, сега видях, че не си от София, ако беше - друга песен да пееш щеше
            1.4, 12V, 80к.с., ноем.'95, на газ

            Коментар


              #7
              И аз съм там 10-11л газ градско и съм много доволен.
              BRAVA 1,4 12V
              Nissan Navara

              Коментар


                #8
                Нямам нищо против газта - всеки си кара с каквото иска, просто аз не искам да карам с газова. А за София еми 4 години живях там като доста време с кола, Лада Самара 1.3 карбуратор, 65 к.с. Тази кола ми харчеше 8-9 градско в София, извънградско 6, на бензин. Ладата също няма газ. Бравата харчи 5.5 извънградско и 9-10 градско пак на бензин. Мен това ме устройва идеално.
                Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                Коментар


                  #9
                  Истината за всеки е различна най-важното човек да стигне до неговата.
                  BRAVA 1,4 12V
                  Nissan Navara

                  Коментар


                    #10
                    georgiarg написа:
                    Истината за всеки е различна най-важното човек да стигне до неговата.
                    Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                    Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                    Коментар


                      #11
                      Ако всичко и е наред не можеш да я накараш да гори 13 ако щеш и да си скъсаш гъза. Обикновенно причината не е задкормилното устройство а някаква неизправност по колата. Сега знам че ще ми скочат да ме убеждават че не е така. Мойта и късам трътката на старт по 4000 5000 оборота преди да превключа горна предавка и пак не мога да я накарам да гори повече от 10(обикновенно 9.5)и това на газ.Няма да казвам че на бензин съм постигал 8 щото ще ме обявят за еретик.

                      Коментар


                        #12
                        Вчера ходих на майстор и когато са ми слагали ремака са объркали един зъб на зад колата гореше 7 извън градско сега гори 5,8
                        Fiat Bravo 1.4 12v Turbo Makaron

                        Коментар


                          #13
                          6ma7ka7a написа:
                          Вчера ходих на майстор и когато са ми слагали ремака са объркали един зъб на зад колата гореше 7 извън градско сега гори 5,8
                          Ааа, анджек дядо Петкооо...Щом извънградското е добре, значи всичко е наред. На мен Бравата със същия ДВГ ми гореше 7/100 извънградско ГАЗ и 13/100 - градско /то си зависи най вече от трафика и тежестта на десния крак/
                          M-Benz E 250 TD 150hp
                          M-Benz 200d 75 hp
                          Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

                          Коментар


                            #14
                            :D :D :D А видя ли че съм прав :D :D :D

                            Коментар


                              #15
                              mvmrik написа:
                              Моята като харчи 15/100 какво да кажа? Мисля че зависи от карането и е най-добре да се тества на извънградско, само така може да се разбере дали е нормален разхода.
                              Аууу да не караш камион
                              Fiat Punto 1.1 Petrol year 95

                              Коментар

                              Working...
                              X