Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

фиата ми гори като за самолет

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    kkp написа:
    Stoyan_68 написа:
    Абе множко ми се види, моя разод и мотора- в подписа. Само гарадско и то софийско: 9,4 - 10,2. Текущия рзаход-7,8 е смесено. Виж там нещо филтър, свещи... само от разхода ли имаш оплакване или и от "вървенето" също?
    А по книжка на твоето стило му дават 11,5 ... а обясни ми как да ти вярваме. Да свалиш половин литър - ок, ама два литра ... аде нема нужда.
    Ами не те карам да ми вярваш. По същата книжка на извънградско ми дават 6,2/100. Най-доброто ми постижение обаче е 7,3 с max скорост 125km/h- София-Бургас. Не ти ли се струва невероятна и разликата 11,5-6,2=5,3 л/100км? Стойностите ги чета от дисплея и наблюденията ми са, че са верни.
    Fiat Stilo 1.8 16V

    Коментар


      #17
      Ами не. Разликата от 5 литра за режимите градско/извънградско ми се вижда нормална. Те май повечето бензинови коли дето са 1,7-2,0 литра са с такава разлика. Както по-горе съм написал най-големите разходи са при потегляне (щом имаш борд компютър сам можеш да го видиш това на моментния разход), а при извънградско потегляне имаш едно или по-малко от едно на 100 км. А до 90 км/ч въздушното съпротивление е малко и като цяло поддържането на скоростта не консумира много. Отделно разхода от 6,2 в книжката е при скорост 90 км/ч. При 120 разхода вече е друг.
      Fiat Brava 1,6 16v '96, Fobos

      Коментар


        #18
        kkp написа:
        Ами не. Разликата от 5 литра за режимите градско/извънградско ми се вижда нормална. Те май повечето бензинови коли дето са 1,7-2,0 литра са с такава разлика. Както по-горе съм написал най-големите разходи са при потегляне (щом имаш борд компютър сам можеш да го видиш това на моментния разход), а при извънградско потегляне имаш едно или по-малко от едно на 100 км. А до 90 км/ч въздушното съпротивление е малко и като цяло поддържането на скоростта не консумира много. Отделно разхода от 6,2 в книжката е при скорост 90 км/ч. При 120 разхода вече е друг.
        С някои неща съм съгласен-при потегляне моментният разход е неизменно 25л/100км!На втора, поне в моя случай-17-18/100, аз сменям предавките на 2000-2500rpm и т.н. Не ми е ясно какво е "извънградско потегляне" ама сигурно не съм те разбрал какво имаш впредвид. Ето ти съвсем пресни снимки на дисплея: дата, час, време на работа на двигателя, изминати километри, средна скорост и средна консумация. Както се вижда от средната скорост и километрите-това е само градско. Може би колата ми не е съвсем в ред, че да дава тия стойности, ама не смятам да я пипам. Нека някой друг със Стило 1,8 от София да си даде неговите. Та затова ми се вижда висок разхода на колегата devailo (над 12/100), стига да е засичан достатъчно дълго, пък ти ако искаш вярвай.
        Прикачени файлове
        Fiat Stilo 1.8 16V

        Коментар


          #19
          Колега, истината е, че не знам какво означава CaB, TtimeB и DistB ... мога само да предполагам. И като гледам предполагам, че това CaB е средния разход на колата от началото до сега (в книжката трябва да пише какво означава). А тази AvSpdB какво засича? Средна скорост на последната отсечка може би? Или средна скорост от последното нулиране на километража? Защото според мен 25 км/ч средна скорост за София е доста височка .. тази скорост според мен е възможна само ако караш в отсечки без грам задръстване и без светофари .. защото с тази скорост би трябвало да пресечеш почти цяла София за 30 минути, което понякога е възможно, но в повечето случаи - не.
          Fiat Brava 1,6 16v '96, Fobos

          Коментар


            #20
            Еми то е ясно от дименсиите:Дата и час-вторник 09 октомври, 19:34 часа, 17,5 по целзий, 100516км общ пробег, режим "CITY" на сервото е вкючен.TtimeB-време за засичане-7 часа и 50 минути (това е чистото време, в което двигателя е работил, цялото е 10-тина дни);DistB-изминати километри (за това TtimeB)-197 километра и 100 метра;CaB-средна консумация на гориво (за този DistB)-9,5литра за 100 км (има опция да показва колко км с един литър)AvSpdB-средна скорост (пак за този DistB и TtimeB)-25км/час (брои и когато кисна на сфетофар)Можеш да засечеш числата-компа не лъже. По въпроса за средната скорост-за София при мен се движи от 18 до 27 км/час-според зависи от задръстванията.Среден разход на колата от началото до сега (т.е. за 100516км) няма. Всичко това са стойностите на "малкия километраж" (без общия пробег де). Уверявам те, че всеки божи ден, след 17:30 преживявам поредното задръстване по Цариградско, Орлов мост, Раковска и т.н. Е прав си, Цариградско е дълга и права отсечка, но това не ми помага кой знае колко.P.S. Разхода от подписа е от минал период, предстои актуализация с поредния пробег.
            Fiat Stilo 1.8 16V

            Коментар

            Working...
            X