Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Питане за горивата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Питане за горивата

    Момчета има ли проблем ако веднъж сипвам 95 веднъж 98 в brava-та ? Вредно ли е така да меша бензините. За сега зареждам само 95... Чудя се ако слагам 98 ще се усети ли и ще свали ли малко разхода?
    Fiat Brava 1.4 97

    #2
    Ако си шофьор отдавна би трябвало да усетиш разликата от бензина.Ако караш на 95 сега би трябвало да усешташ колко "върви" колата.Ако слоциш 98 БИ трябвало да почувстваш разликата,а камоли ако сипеш Супер 100 от някое ОМВ.Колкото по голямо е октановото число толко повече мощност има,но самоя бензин гори по бързо.Ако си сипваш постоянно 95 ти гори промерно 10л но ако почнеш да сипваш 98 ще ти дигне разхода ,защото бензина има по-голямо октаново число и гори по бързо,но ще имаш и повече мощност

    Коментар


      #3
      Re: Питане за горивата

      lunafiatik написа:
      Момчета има ли проблем ако веднъж сипвам 95 веднъж 98 в brava-та ? Вредно ли е така да меша бензините. За сега зареждам само 95... Чудя се ако слагам 98 ще се усети ли и ще свали ли малко разхода?
      Ето тук е даден разхода на Фиатите " http://brava.hit.bg/teh.html " - и си направи извод :D !!! Но същто си зависи и от стила на шофиране !!!
      Fiat Bravo 1,6 16v, JR Sport Filter

      Коментар


        #4
        Re: Питане за горивата

        JO_666 написа:
        lunafiatik написа:
        Момчета има ли проблем ако веднъж сипвам 95 веднъж 98 в brava-та ? Вредно ли е така да меша бензините. За сега зареждам само 95... Чудя се ако слагам 98 ще се усети ли и ще свали ли малко разхода?
        Ето тук е даден разхода на Фиатите " http://brava.hit.bg/teh.html " - и си направи извод :D !!! Но същто си зависи и от стила на шофиране !!!
        Е тук не пише за 1.4 12V
        Fiat Brava 1.4 97

        Коментар


          #5
          Sparco_Racing написа:
          Ако си шофьор отдавна би трябвало да усетиш разликата от бензина.Ако караш на 95 сега би трябвало да усешташ колко "върви" колата.Ако слоциш 98 БИ трябвало да почувстваш разликата,а камоли ако сипеш Супер 100 от някое ОМВ.Колкото по голямо е октановото число толко повече мощност има,но самоя бензин гори по бързо.Ако си сипваш постоянно 95 ти гори промерно 10л но ако почнеш да сипваш 98 ще ти дигне разхода ,защото бензина има по-голямо октаново число и гори по бързо,но ще имаш и повече мощност
          WOW не стига, че е по-скъп ми и повече ще ми гори. Е..л съм я в мощността тогава
          Fiat Brava 1.4 97

          Коментар


            #6
            lunafiatik написа:
            WOW не стига, че е по-скъп ми и повече ще ми гори. Е..л съм я в мощността тогава
            Колата в днешно време не е за скръндзи.Като искаш да ти гири малко си слови метан... с 5 лв/100км

            Коментар


              #7
              Sparco_Racing написа:
              lunafiatik написа:
              WOW не стига, че е по-скъп ми и повече ще ми гори. Е..л съм я в мощността тогава
              Колата в днешно време не е за скръндзи.Като искаш да ти гири малко си слови метан... с 5 лв/100км
              Е колега айде да не се обиждаме. Не съм скръндза ама не си намирам парите по улицата.
              Fiat Brava 1.4 97

              Коментар


                #8
                Моята с 98 харчи по-малко, но разликата е между 0,5 и 0 л/100 км. Иначе ми се струва, че двигателят работи по-равномерно, а бе всичко е в рамките на статистическата грешка за мен
                Не знам дали знаете, но "не знам" се пише отделно!
                Fiat Punto 1.2 SX 2000 г.

                Коментар


                  #9
                  Sparco_Racing написа:
                  Ако си шофьор отдавна би трябвало да усетиш разликата от бензина.Ако караш на 95 сега би трябвало да усешташ колко "върви" колата.Ако слоциш 98 БИ трябвало да почувстваш разликата,а камоли ако сипеш Супер 100 от някое ОМВ.Колкото по голямо е октановото число толко повече мощност има,но самоя бензин гори по бързо.Ако си сипваш постоянно 95 ти гори промерно 10л но ако почнеш да сипваш 98 ще ти дигне разхода ,защото бензина има по-голямо октаново число и гори по бързо,но ще имаш и повече мощност
                  Извинявай ама това за качването на разхода са глупости, ефекта е точно обратен и това е доказано неедноктратно. Логиката е елементарна колкото по-качествен е бензина толкова повече калории се отделят от единица количество гориво и тогава ще ти трябва по-малко гориво за извършването на същата работа, ако караме на твоята логика излиза, че ако ги подкараме с боклуци ще правим най-големи икономии, че тогава да караме със спирт за горене.
                  FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                  Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                  Коментар


                    #10
                    Всички твърдения в тази тема са или непълни или неверни или и двете.
                    Fiat Ritmo 105TC
                    1600cc 105к.с.

                    Коментар


                      #11
                      johnfound написа:
                      Всички твърдения в тази тема са или непълни или неверни или и двете.
                      Не претендирам за най-точно мнение, нали целта е да се изясни въпроса на колегата. Ако искаш доуточни се какво имаш в предвид и да решим спора.
                      FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                      Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                      Коментар


                        #12
                        johnfound написа:
                        Всички твърдения в тази тема са или непълни или неверни или и двете.
                        прав е колегата!ето четете:http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...%E2%EEкато начало, октановото число не показва "калоричността" или "мощността" на бензина, а склоността му към детонация, така че ако колата ти е конструирана да изгаря А95Н, а ти й сипваш А98Н не би трябвало да има някъква разлика в икономията на гориво, или в динамичните показатели на колата...п.п. иначе нема проблем, ако смесваш бензини с различни октанови числа.
                        "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
                        (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

                        Коментар


                          #13
                          Ще довърша картинката само с леки щрихи: 1. Въпреки че повишеното октаново число не вдига мощността, често субективно може да се усети промяна на работата на двигателя. Например, ако с по-нискооктановият бензин в някои режими на двигателят има леки детонации (главно при рязко отваряне на дроселната клапа при ниски обороти на мотора), то с високооктанов бензин, тези детонации ще изчезнат и колата ще набира по-равномерно и бързо, което се възприема като "повишена мощност" от шофьора.2. Все пак може да има и реално повишаване на мощността, ако системата на запалването има датчик за детонации. В този случай, ъгъла на запалване се настройва автоматично на оптималният и тъй като по-високооктановото гориво позволява по-ранно запалване, то и мощността на двигателят леко се покачва. Лично аз не смятам, че повече от 2..3%3. Ако двигателят няма датчик за детонации, но все пак искаме да получим по-висока мощност, може да си настроим запалването на по-ранен ъгъл. Тогава обаче трябва да забравим за нискооктановите горива - там ще има детонации. Този подход е подходящ за коли на пропан-бутан, който има октаново число около и над 100, ако не искаме да слагаме аванс процесор.
                          Fiat Ritmo 105TC
                          1600cc 105к.с.

                          Коментар


                            #14
                            А brava 1.4 12V какво гориво и предписват по книжка?
                            Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                            Коментар


                              #15
                              Имаше май в топ геар от 3 различни бензиностанций за 2 или 3 коли сипваха от най-хубавия бензин май на BP излезна най-добър с подобрения и малко понижен разход при еднакви експотации.1та кола беше спортна и там най-добре се усети демек си карайте на 95-98 и тва е..Само да е добър колкото в европа де.
                              Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
                              Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
                              Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

                              Коментар

                              Working...
                              X