Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Engine failure- Стило-някой имал ли е този проблем

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Engine failure- Стило-някой имал ли е този проблем

    Здравейте, Много е притеснително това съобщение "Engine failure", което излиза на таблото на Стило. Някой имал ли е такъв проблем? Възможно ли е да е само грешка в компютъра? Съмняваме се, че двигателя е заминал, защото колата я внесохме от Германия на 50 000км. Тук започна да дава това съобщение при скорост над 120 км.

    #2
    дали е точно при тази скорост? - на 4, на 5 предавка, все при 120?един приятел каза че на опел астра 1.8 16в му се включвал ограничител на скоростта на 160 км/ч, после се оказа че поради проблем някакъв всъщност двигателя му не може да се върти с повече от 4200 рпм, което на 5-та е около 160 при него

    Коментар


      #3
      Бензин, дизел, какво караш? При Капата има подобни съобщения, мисля че това съобщение беше за някакъв проблем в помпата!Дано не съм прав, а за най-сигурно диагностика.
      Lancia Kappa 2.4 TDS, 124 hP, '98
      Fiat Uno 1.5IE, 75 hP, '92

      Коментар


        #4
        Ако колата наистина е на 50 000км. не виждам какво те притеснява.100 000км. гаранция дава само Фиат а моторите им изкарват доста повече.На диагностика със сигурност ще се види най-добре какви грешки е натрупал компютъра вместо да гадаем но едва ли е заминал мотор

        Коментар


          #5
          Re: Engine failure- Стило-някой имал ли е този проблем

          katty написа:
          ...Тук започна да дава това съобщение при скорост над 120 км.
          Ако намалиш на 100 примерно изчезва ли съобщението?
          Fiat Stilo 1.8 16V

          Коментар


            #6
            Задължително е да се направи една диагностика от 30 мин за 20 лева. Проба и грешка в този двигател не се препоръчва. Твоят път минава първо през Ауто-Италия или Вантотрейд и след това отново при нас. :D Честито на Младост - още едно Stilo.

            Коментар


              #7
              Благодаря за отговорите. Карам Стило дизел, 1,9 JTD- 3 врати. Притеснява ме това, че след като изпише engine faulire, трябва да спреш двигателя и след това пак да запалиш и по някое време отново светва. Интересно е че само на дълъг пат изписва съобщението. В София не се е случвало. Лимита за скоростта е изключен. Утре ще ходя на диагностика, но все пак, ако някой е имал такъв проблем да сподели - притеснително ли е или само трябва да се изчистят грешките в компютъра

              Коментар


                #8
                Re: Engine failure- Стило-някой имал ли е този проблем

                Stoyan_68 написа:
                katty написа:
                ...Тук започна да дава това съобщение при скорост над 120 км.
                Ако намалиш на 100 примерно изчезва ли съобщението?
                Ако намалиш не изчезва- трябва да спеш двигателя

                Коментар


                  #9
                  Честито на Младост - още едно Stilo.[/quote]Благодаря ти

                  Коментар


                    #10
                    Мирише ми на горивен филтър. При запушване и последвали частични прекъсвания на притока на горивото (особено при високи скорости, когато дебитът е по-голям) компютърът отчита това и натрупва грешките, докато изпише съобщението. Дано да съм се оказал прав. Посети Eмо-диагностиката в Ауто-Италия.Да живее българската нафта

                    Коментар


                      #11
                      Stilo написа:
                      Мирише ми на горивен филтър. При запушване и последвали частични прекъсвания на притока на горивото (особено при високи скорости, когато дебитът е по-голям) компютърът отчита това и натрупва грешките, докато изпише съобщението. Дано да съм се оказал прав. Посети Eмо-диагностиката в Ауто-Италия.Да живее българската нафта
                      Днес бях на диагностика- оказа се че е за смяна разтоварващ клапан за туброто. Та сега на въпроса - Ще ми каже ли някой къде овен в Ауто Италия това мога да го намеря и къде да го сменя. В ауто италия само за диагностиката ми взеха 85 лв, а за този клапан искат 165 без ДДС и без труд. За датчика на аербега ми искат 380 лв.Ако някой има на картинка този клапан, моля изпратете ми го.

                      Коментар


                        #12
                        Тук са цените:http://axm-auto.com/index2.php?brand...l=38&modif=103
                        Fiat Stilo 1.8 16V

                        Коментар


                          #13
                          Stoyan_68 написа:
                          Много ти благодаря Stoyan_68!

                          Коментар


                            #14
                            Още един въпрос- къде освен в Ауто Италия да отида за да изчистят грешките в компютъра. По-точно- свети лампата на аербега и в Ауто Италия ми казаха,че трябва да сменя датчика за наличие на предна седалка, но не искам да го сменявам за сега, а само да се изчисти съобщението и лампата да не свети.

                            Коментар


                              #15
                              Има отделна тема за еърбега и как може да се отстрани проблема.Обяснението е тук http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...шението е тук.http://www.fiatforum.com/stilo-guide...-warnings.html

                              Коментар

                              Working...
                              X