Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Гуми - варианти.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    pakumba написа:
    аз знам едно- 3 пъти ме блъскат отзад миналата зима "супер оборудвани със зимни гуми коли", а аз съм с летни и пак не успях да блъсна някой.
    Е тва е най криво зимата, а и не само. Те споровете са безмислени. В крайна сметка всеки сам си решава. Има и такива на които им е трудно да решат обаче
    Fiat Punto 1.7TD

    Коментар


      #32
      знам си аз, че на тази тема ще стане побой както казах не ми се спори, дори се радвам, че си купувате зимни гуми, па дано тази зима не спират в мен, че предната беше много яка отзад, ама тази не я знам.
      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
      Fiat Bravo'97 1,6 16v
      Fiat Tempra'91 1,6 mono

      Коментар


        #33
        pakumba написа:
        не искам пак да почваме споровете, често да си кажа ми е все тая кои с какви гуми кара, в твоя случай ти си бил виновен, че си карал бързо, а не че гумите ти не могат да спрат аз знам едно- 3 пъти ме блъскат отзад миналата зима "супер оборудвани със зимни гуми коли", а аз съм с летни и пак не успях да блъсна някой. предполагам е по-добре със зимни де, ама ако мислиш, че като със зимни и можеш да караш като лятото ше се утрепеш а едни вериги вършат чудесна работа зимата и ако някой иска може да се пробваме аз с веригите той със зимните гуми
        Аз съм готов да се пробвам с теб.Ти със вериги аз със зимни гуми.Само нека температурата на въздуха да е -10 градуса и да се редува заснежен път и чист асфалт.Ще умалееш да монтирваш и демонтирваш веригите и ще ти измръзнат ръцете.Тук не говорим за това кой ще успее да превземе Мусала със вериги или зимни гуми ,а за сигурност.Не че аз нямам вериги във колата ама още не са разпечатвани.И все пак имаше тема за гумите в общи не знам защо се пусна нова.
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #34
          pakumba написа:
          знам си аз, че на тази тема ще стане побой както казах не ми се спори, дори се радвам, че си купувате зимни гуми, па дано тази зима не спират в мен, че предната беше много яка отзад, ама тази не я знам.
          Е то в твоя случай си земи един "зимен джип" с яка задница.
          Fiat Punto 1.7TD

          Коментар


            #35
            Tornado написа:
            И все пак имаше тема за гумите в общи не знам защо се пусна нова.
            Идеята на темата е друга. Имаше конкретен въпрос. Но както става във форумите нещата се поразмиват. Все пак е полезна - поне за мен.
            Fiat Punto 1.7TD

            Коментар


              #36
              pakumba написа:
              знам си аз, че на тази тема ще стане побой както казах не ми се спори, дори се радвам, че си купувате зимни гуми, па дано тази зима не спират в мен, че предната беше много яка отзад, ама тази не я знам.
              Няма побой защо побой всеки си изразява мнението и това е.
              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

              Коментар


                #37
                добре изтръгна ми съвет- според мен си прецени няколко фактора- имаш ли известен опит с управление зимата и ще се справиш ли при критична ситуация, къде имаш път е много важен фактор, според мен ако си седиш 3 месеца в града и само за него да ги купиш е глупаво, сметни и колко километра ще им врътнеш, не мисли за следващата зима, защото тази още не е дошла и какво ще стане след нея никой не знае- може да продадеш колата, или нещо друго. освен това ако направиш 2 сезона на зимните гуми казват, че отиват към буклука, а ако си им направил 5000 км за тези 2 зими заслужава ли си да се дадат 300 лв/примерно/? аз лично предпочитам да си купя хубави летни гуми с отворчета за вода, защото зимата карам бавно, лятото ми е по -важно да ми държат гумите, щото тогава по се силя. тея всезенонки ще те уредят идеално ако не караш бързо лятото според мен. в крайна сметка няма за какво да се задълбочаваме и чак да търсим идеаааааааалните гуми.
                Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                Fiat Bravo'97 1,6 16v
                Fiat Tempra'91 1,6 mono

                Коментар


                  #38
                  Да речем всяка седмица по въднъж Казанлък-В.Търново и обратно тая Шипка със някакви сликове как да я минавам.
                  Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                  Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                  Коментар


                    #39
                    Гуми та гуми. Отговора е ясен, независимо зима и лято, автомобила контактува с пътя единствено чрез гумите. Може да са нисък клас но да са нови. Не си правете експерименти, особено с гуми втора употреба. Марката зависи основно от отделената сума. Ако аз трябваше да купувам гуми бих отишъл в Диана с парите, които имам да попоитам за съответният клас какво биха ми предложили и да си избера.Въпроса обаче е друг, ХВАЩАТ ли ви ръчните спирачки защото това си най-големият фън през зимата?
                    Lancia Y, 1.2, 60

                    Коментар


                      #40
                      Re: Гуми - варианти.

                      bogidar написа:
                      Предстои ми закупуване на гуми. Проблема е естествено парите. В момента съм с летни които са зле. Предните що годе стават - 2004 са но е паднал доста грайфера, не са за изхвърляне. Задните са за боклука. Не съм от тия дето карат много. 10 - 12хил. на година. Зимни 4бр. не ми се зимат щото ще са ми вечно нови . От друга страна лятото пак няма да имам гуми.Вариант 1. Разумно ли е сега да взема 2 зимни за отпред и да карам с по добрите летни отзад. Лятото ще си взема 2 нови летни за отпред.Вариант 2. Четири ленти нови с които да карам зимата.Вариант 3. Тъй наречените всесезонни.Събрал съм 300+ лв.Знам, че компромиси не бива да се правят но нямам възможност да имам 4бр. летни и 4бр. зимни. Моля предложете разумен вариант.
                      Колега вариант 1 и 2 за мен не са добри. Каквото и да говорят колегите - летните гуми се правят от по- твърда смед и под 5- 10 градуса стават доста твърди - като пластмаса. Миналата година си взех 2 мишлен за отпред и 2 клебер за тозад - чисто нови летни, и макар, че зимата не беше кой знае каква мога да ти кажа, че има значителна разлика в управлението при студено време и топло. Освен това отзад може с по- износени гуми, но ако са прекалено износени рискуваш на остър завой да поднесе задницата.По принцип качествата на всесезоннитте гуми са доста спорни, но по нашите географски ширини, където зимата е по- мека и не се кара много в дълбок сняг а по- скоро в киша и мокри пътища всесезонни могат и да ти вършат работа. При всички случаи ако наблягаш на градско каране и изчистени пътища търси гуми с канали за отвеждане на водата. Чистите зимни гуми се правят с меки и дълбоки грайфери защото са предвиждани за дълбок сняг, но има и такива зимни - специално за мокри пътища а не за сняг. Всесезонните са подобни.

                      Коментар


                        #41
                        pakumba написа:
                        добре изтръгна ми съвет- според мен си прецени няколко фактора- имаш ли известен опит с управление зимата и ще се справиш ли при критична ситуация, къде имаш път е много важен фактор, според мен ако си седиш 3 месеца в града и само за него да ги купиш е глупаво, сметни и колко километра ще им врътнеш, не мисли за следващата зима, защото тази още не е дошла и какво ще стане след нея никой не знае- може да продадеш колата, или нещо друго. освен това ако направиш 2 сезона на зимните гуми казват, че отиват към буклука, а ако си им направил 5000 км за тези 2 зими заслужава ли си да се дадат 300 лв/примерно/? аз лично предпочитам да си купя хубави летни гуми с отворчета за вода, защото зимата карам бавно, лятото ми е по -важно да ми държат гумите, щото тогава по се силя. тея всезенонки ще те уредят идеално ако не караш бързо лятото според мен. в крайна сметка няма за какво да се задълбочаваме и чак да търсим идеаааааааалните гуми.
                        Пак казвам разсъжденията ти ги подкрепям. Нямам опит в зимни условия - това е проблем. Другото което е истина едва ли ще правя повече от 1000км на зима. Е това с двете години и хвърлянето на гумите си е преувеличено при положение, че не си им навъртял километрите. Едва ли материала си губи свойствата толкова бързо. Верно 300лв. и за мен е лукс. И аз предпочитам да имам гуми за лятото. Тогава карам и си позволявам някои волности...
                        Fiat Punto 1.7TD

                        Коментар


                          #42
                          еми колегите казват, че повече от 2 години зимна гума си губи качествата, не споря
                          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                          Fiat Bravo'97 1,6 16v
                          Fiat Tempra'91 1,6 mono

                          Коментар


                            #43
                            Имам и още едно питане. Какъв размер гуми е добре да взема. Както казах джантите са 14. Единствено 165/65 ли може. Някой карал ли е с по-високи.
                            Fiat Punto 1.7TD

                            Коментар


                              #44
                              То аз вече нз някоя фирма за гуми да прави "ВСЕСЕЗОННИ" ...Има понятие,като ЗИМНИ И ЛЕТНИ !!!! Компромиси се приемат,но по въпрос на ЛЕТНИТЕ...Не бива да правиш КОМПРОМИСИ за ЗИМНИТЕ...Та дори,че вече в БГ този сезон почти изчезна....въпроса е за температурите и за качествата на каучука ... !!! И все пак по-добре 2бр нови отколкото 4бр стари
                              Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD `02
                              Fiat Punto 1.2 16v LPG

                              Коментар


                                #45
                                etorrent написа:
                                То аз вече нз някоя фирма за гуми да прави "ВСЕСЕЗОННИ"
                                KUMHO и PIRELLI имат "всесезонни" модели. Тук даже могат да се видят и различни марки, модели и размери.
                                Fiat Idea 1.9 8V mJet 'Emotion'
                                Fiat Bravo 1.4 16V T-Jet 'Eleganza'
                                Fiat Punto 1.2 16V ELX 'Speedgear'
                                Fiat Uno 1.0 i.e S - "powered by FIRE 8V"

                                Търси се..

                                Коментар

                                Working...
                                X