Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Гуми - варианти.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    По закон минималния грайфер или протекторен рисунак както го наричат катаджиите е 2мм. Това е минимума с който можеш да караш без да си в нарушение.За гумите 2 нови зимни отпред и две нови всесезонни(аз така карам)и е по добре отколкото да купуваш втора употребазимни гуми.След това всесезонните ще ти останат за лятото. Колко дълго ще караш с всесезонните зависи от марката но така купуваш шест гуми не осем пък и това че в момента нямаш пари няма да е винаги така.300лв.са достатъчни за две зимни +две всесезонни(тигър,дебица,корморан) пък за лятото нали са ти останали две летни гуми.

    Коментар


      #17
      spark написа:
      Днеска се видях с един приятел - разминал се с глоба заради износен грайфер. Почнаха да правят проверки пак... от 5мм до 10мм трябвало да е, така му казал катаджията.
      Че то новите с колко мм грайфер са, че да искат 10 мм, излиза че на всеки 5к км трябва да ги сменяме. И аз избрах варианта с 2 нови зимни и две уж всесезонни които един комшия ги свали от докарана от него кола за да сложи по-широки те иначе са почти нови, тях ги взех по 50 лв. а новите миналата зима - корморанки мисля по 56лв. ама не съм сигурен беше отдавна.
      FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
      Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

      Коментар


        #18
        Трябва много да си минал от себе си и колата си та да караш с летни гуми зимата било то и само отзад. Лятната гуми при под 5 градуса си губи качествата и става "дърво". Ако съм на твое място, бих си купил 2 зимни гуми Дебика Фриго 2 за около 76лв на брой и 2 всесезонни, с които да карам и лятото. Това е максималния компромис който можеш да направиш. Недеи да си правиш експерименти, защото само едно боядисване на калник ти струва колкото една чисто нова зимна гума.
        Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

        Коментар


          #19
          Гледам че на пазара има DEBICA FRIGO DIR MS и FRIGO 2 MS. Кои са по-добри. И в крайна сметка защо са толкова противоричиви мненията за DEBICA. Нещо не ми се вързва...
          Fiat Punto 1.7TD

          Коментар


            #20
            Има и друг вариант! Купуваш 2 нови зимни за от пред и 2 зимни вт. употреба за отзад (като гледаш да са по-нови и неизносени). Така ти остават пари за 2 летни нови за отпред, а за отзад слагаш тия дето си сега с тях!Това е примлив варинт, а ти казваш че не караш много, така че...Разбира се няма нищо по-хувабо от чисто нов комплект зимни гуми, но всичко е до финансите...
            Space Star 1.9 DID

            Коментар


              #21
              Не знам защо толкова се хвърляте на зимни гуми. Искам да ПОДЧЕРТАЯ, че това си е мое лично мнение и сигурно ще ме нападнете за него, но на другата кола вече 40 000км, от които около 30 000 са мои се кара с 4 купени чисто нови Barum Brillantis 165/70/R13. Тези гуми се водят летни. До сега това са 4 зими, през три от които съм бил студент и пътуването е било ежеседмично на дълго разстояние и градско по София. Не съм имал никакви проблеми с гумите относно управление на автомобила било на сухо или на сняг, за лед мога да споря много защо гумите нямат особено значение от личен опит. При нас, а пък по маршрутите, през които съм минавал най-често сняг има и то доста. Първият е Студентски град - Симеоново - Бистрица - Дупница - Благоевград - Симитли - Предела - Банско - Добринище - Гоце Делчев. Вторият се различава по това, че вместо през Бистрица съм минавал през Владая за да стигна Дупница, от там нататък всичко е същото. Това не означава, че зимните гуми нямат предимство принципно.За тези километри съм се нагледал на какви ли не "каскади", а и сега един случай с новата магистрала как се обръщат като детски играчки посред лято - мнението ми по този случай е че вината е основно в шофьорите, които се самозабравиха в последно време и после в пътя и т.н.Лично мнение, с което не искам да засегна никой колега.
              Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
              Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

              Коментар


                #22
                Ми и аз не искам да давам някакви съвети, щото има тука доста хора дето лесно се палят, ама аз съм си купил 2 зимни гуми от един колега от алфа форума(почти нови са на 1000 км) и смятам това да е за зимата. Миналата заима не само че нямаше сняг, ами зимата си беше направо топла, така че според мен ако няма да се качваш някъде из горите където има доста сняг, няма смисъл от 4 нови зимни гуми. Аз ще си взема сега 2 нови летни, или пак от някой от форума, щото другите ми 2 са от миналата година(купих си ги и тях нови), и смятам да си карам с летните. Само ако нещо стане че има заима тази годин чак тогава бих сложил зимните. Че аз сега като отскочих от Варна до Банско и обратно със новите ми зимни гуми, и веднага ги свалих като се върнах, понеже гледам от скороста и неподходящите гуми са започнали да се износват. Още сега си мисля да си купя 2 нови летни гуми и да си карам с тях.
                СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
                бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
                сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
                ИТАЛФЕСТ 2007

                Коментар


                  #23
                  Пичове в тоя ред на мисли какви зимни гуми ще ми препоръчате. Не толкова като марка а като размер. В момента съм с летни 175/65 R14 А колата е от подписа ми Brava 1.4SX 12V Дали е по добре да взема същите или примерно 185/65 или 195/60 ?
                  Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                  Коментар


                    #24
                    според мен по добре високи и теснипримерно 185/65/14или 175/75/14п.п.Според каталозите тези гуми не могат да влязат в темпрата, ама си влизат идеално, и съм много доволен, аз карам със 185/65/14
                    СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
                    бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
                    сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
                    ИТАЛФЕСТ 2007

                    Коментар


                      #25
                      ilko-gd написа:
                      Не знам защо толкова се хвърляте на зимни гуми. Искам да ПОДЧЕРТАЯ, че това си е мое лично мнение и сигурно ще ме нападнете за него, но на другата кола вече 40 000км, от които около 30 000 са мои се кара с 4 купени чисто нови Barum Brillantis 165/70/R13. Тези гуми се водят летни. До сега това са 4 зими, през три от които съм бил студент и пътуването е било ежеседмично на дълго разстояние и градско по София. Не съм имал никакви проблеми с гумите относно управление на автомобила било на сухо или на сняг, за лед мога да споря много защо гумите нямат особено значение от личен опит. При нас, а пък по маршрутите, през които съм минавал най-често сняг има и то доста. Първият е Студентски град - Симеоново - Бистрица - Дупница - Благоевград - Симитли - Предела - Банско - Добринище - Гоце Делчев. Вторият се различава по това, че вместо през Бистрица съм минавал през Владая за да стигна Дупница, от там нататък всичко е същото. Това не означава, че зимните гуми нямат предимство принципно.За тези километри съм се нагледал на какви ли не "каскади", а и сега един случай с новата магистрала как се обръщат като детски играчки посред лято - мнението ми по този случай е че вината е основно в шофьорите, които се самозабравиха в последно време и после в пътя и т.н.Лично мнение, с което не искам да засегна никой колега.
                      абсолючтно съм съгласен, че 99% зависи от шофера и 1% от гумите, а ако си достатъчно разумен да си знаеш на какво дередже си процентите стават 100
                      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                      Fiat Bravo'97 1,6 16v
                      Fiat Tempra'91 1,6 mono

                      Коментар


                        #26
                        pakumba написа:
                        абсолючтно съм съгласен, че 99% зависи от шофера и 1% от гумите, а ако си достатъчно разумен да си знаеш на какво дередже си процентите стават 100
                        Да то си е така. И мен ме блазни мисълта да си взема читави летни и с тях да карам зимата. То ако зимите са като миналата реално дерт няма. Ако кара човек внимателно-също. Зимата е 3-4 мес. макс. Всичко е така ама стават много условностите. Не че миналата зима не бях с летните цвички ама. То белите един път стават. Това като го чуя и наистина се плаша. Ще взема накрая 4 зимни и ще кандисам. Тогава ще се моля да има сняг, че да не ме е яд.
                        Fiat Punto 1.7TD

                        Коментар


                          #27
                          pakumba написа:
                          ilko-gd написа:
                          Не знам защо толкова се хвърляте на зимни гуми. Искам да ПОДЧЕРТАЯ, че това си е мое лично мнение и сигурно ще ме нападнете за него, но на другата кола вече 40 000км, от които около 30 000 са мои се кара с 4 купени чисто нови Barum Brillantis 165/70/R13. Тези гуми се водят летни. До сега това са 4 зими, през три от които съм бил студент и пътуването е било ежеседмично на дълго разстояние и градско по София. Не съм имал никакви проблеми с гумите относно управление на автомобила било на сухо или на сняг, за лед мога да споря много защо гумите нямат особено значение от личен опит. При нас, а пък по маршрутите, през които съм минавал най-често сняг има и то доста. Първият е Студентски град - Симеоново - Бистрица - Дупница - Благоевград - Симитли - Предела - Банско - Добринище - Гоце Делчев. Вторият се различава по това, че вместо през Бистрица съм минавал през Владая за да стигна Дупница, от там нататък всичко е същото. Това не означава, че зимните гуми нямат предимство принципно.За тези километри съм се нагледал на какви ли не "каскади", а и сега един случай с новата магистрала как се обръщат като детски играчки посред лято - мнението ми по този случай е че вината е основно в шофьорите, които се самозабравиха в последно време и после в пътя и т.н.Лично мнение, с което не искам да засегна никой колега.
                          абсолючтно съм съгласен, че 99% зависи от шофера и 1% от гумите, а ако си достатъчно разумен да си знаеш на какво дередже си процентите стават 100
                          Абе не е точно така. Преди няколко години патувахме с едни приятели. Бяхме 2 коли и патувахме към едно село близо до Троян и пътя ни беше непознат. Леко беше препръскало сняг. На едно мостче със почти обратен завой щях да направя белята защото бях с летни гуми. Карах внимателно уж с около 50 км/ч но като наближих видях, че завоя е много остър и дори при леко натискане на спирачката колата стана неуправляема. Другата кола зад мен беше с зимни гуми и караха значително по бързо с около 70 но спря нормално. Да пак зависи от шофьора но особено на непознат път е кофти да не може да спреш. Все пак не може да се движиш с 30
                          Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                          Коментар


                            #28
                            не искам пак да почваме споровете, често да си кажа ми е все тая кои с какви гуми кара, в твоя случай ти си бил виновен, че си карал бързо, а не че гумите ти не могат да спрат аз знам едно- 3 пъти ме блъскат отзад миналата зима "супер оборудвани със зимни гуми коли", а аз съм с летни и пак не успях да блъсна някой. предполагам е по-добре със зимни де, ама ако мислиш, че като със зимни и можеш да караш като лятото ше се утрепеш а едни вериги вършат чудесна работа зимата и ако някой иска може да се пробваме аз с веригите той със зимните гуми
                            Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                            Fiat Bravo'97 1,6 16v
                            Fiat Tempra'91 1,6 mono

                            Коментар


                              #29
                              Да ама веригите кога се слагат? И колко пари ще ти излезне да караш само с вериги? 300 лв на седмица? Или може би на 2 дена?А това че не си блъснал никои нищо не означава. Ако отнякъде изскочи някой и трябва да спреш по бързо? И този някой примерно е дете? Размазваш го или спираш? Е ако си с летни гуми - първия вариант е по-вероятен. С две думи - летните гуми са компромис с живота на околните и със собственния живот!
                              Fiat Brava 1,6 16v '96, Fobos

                              Коментар


                                #30
                                pakumba написа:
                                не искам пак да почваме споровете, често да си кажа ми е все тая кои с какви гуми кара, в твоя случай ти си бил виновен, че си карал бързо, а не че гумите ти не могат да спрат аз знам едно- 3 пъти ме блъскат отзад миналата зима "супер оборудвани със зимни гуми коли", а аз съм с летни и пак не успях да блъсна някой. предполагам е по-добре със зимни де, ама ако мислиш, че като със зимни и можеш да караш като лятото ше се утрепеш а едни вериги вършат чудесна работа зимата и ако някой иска може да се пробваме аз с веригите той със зимните гуми
                                Може и аз да съм бил виновен (по принцип карам бавно и внимателно) но си мисля, че в конкретния случай гумите бяха от голямо значение. Иначе като цяло съм много съгласен с теб, че основно си зависи от шофьора
                                Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                                Коментар

                                Working...
                                X