Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Гуми - варианти.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Гуми - варианти.

    Предстои ми закупуване на гуми. Проблема е естествено парите. В момента съм с летни които са зле. Предните що годе стават - 2004 са но е паднал доста грайфера, не са за изхвърляне. Задните са за боклука. Не съм от тия дето карат много. 10 - 12хил. на година. Зимни 4бр. не ми се зимат щото ще са ми вечно нови . От друга страна лятото пак няма да имам гуми.Вариант 1. Разумно ли е сега да взема 2 зимни за отпред и да карам с по добрите летни отзад. Лятото ще си взема 2 нови летни за отпред.Вариант 2. Четири ленти нови с които да карам зимата.Вариант 3. Тъй наречените всесезонни.Събрал съм 300+ лв.Знам, че компромиси не бива да се правят но нямам възможност да имам 4бр. летни и 4бр. зимни. Моля предложете разумен вариант.
    Fiat Punto 1.7TD

    #2
    Не си споменал какъв е размера на гумите ти, но аз мога да кажа, че компромис с гумите, е компромис с живота. Ами ако по тяхна вина стане нещо? Според мен с парите които си събрал (може още малко да добавиш) взимаш 4 дебики и си свирукаш. А относно нямането на възможност - всички имат проблем с парите, ама я се замисли ако стане нещо дали няма да си биеш главата и да се питаш защо направи тази глупост???Та моето мнение за вариантите:1 - не е вариант2 - не е вариант3 - не е вариантЕдинственния компромис който аз бих направил е следния: 4 нови зимни гуми и 2 нови летни за отпред а старите летни отзад.Така ще имаш време да събереш за още две гуми (за летните говоря)
    Fiat Brava 1,6 16v '96, Fobos

    Коментар


      #3
      Аз карах 2 години Vredestain Quatrack 2 - все сезонни гуми, с шарка с посока. Шумни са, но не колкото летните ми Мишелин. По принцип е въпрос на вкус - на мен гумите ми струваха 360лв за 4 броя, нови. Предните се поизносиха, но задните стават за едно превъртане - т.е. да минат отпред и да покарам още с тях. С летни гуми не те съветвам да караш зимата ако има сняг. Ако няма - почти нямаш грижи, почти - защото летните гуми са твърди и през зимата стават още по-твърди - спирачния път с тях се увеличава... Моето лично мнение специално за гумите е, че човек си преценява по джоба и любовта към себе си. Летните гуми са идеални през 9 от 12те месеца. Но 3те зимни месеца не са въпрос на компромис - тогава или качествени все сезонни гуми или отделни зимни. Ако и тази година зимата у нас е като миналата година - летните няма да са супер зле, но ако искаш да си сигурен и нямаш пари за 4 зимни гуми с 4 джанти - купи си 4 все сезонни и мирясай.
      Steliyan's Life!
      FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

      Коментар


        #4
        Джантите ми са 14-ки. В момента съм с 165/65/R14. А Дебика нещо де да знам. Какво мислите за тях. Много ефтинджос а качество?
        Fiat Punto 1.7TD

        Коментар


          #5
          Единият вариант е 4 нови зимни, може и по-евтини, но ще са нови. До пролетта ще събереш пари за две нови летни. Вторият вариант е, ако наистина не караш много, трите зимни месеца колата да си седи в гаража. Миналата зима и аз си купих 4 нови зимни - то зима нямаше, но поне бях спокоен на пътя. Така че - успех!
          Fiat Marea Weekend 1,6 16V

          Коментар


            #6
            миналата година взех 4 нови зимни Корморан-ки 185/75 май - бяха под 60 лв. бройката / с 13 цола съм /. летните ги гледах пролетта - бяха по 56 лв. бройката... доволен съм от зимните - колата не мърдаше... по коледа се прибирах през балкана - Айтос-Провадия прохода - имаше 2-3 сантиметра лед по северните склонове на пътя - колата не мръдна!!!тук някъде беше коментирано за гумите и мисля че Корморан са поделение на Мишелин и правят гуми за нискоценовия сегмент от пазара.... та мисля че ще те устроят.....другия вариант - взимаш 4 втора употреба по 35-40 лв. са мишелинките, може и да ти ги дадат 4 бр. за 120 -130 лв....
            Fiat Punto 1.1-Синята птица
            Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
            Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

            Коментар


              #7
              donna: Не е вариант да се купуват гуми втора употреба. Те са такива, защото някой ги е махнал, а в Европа е доста скъпо рециклирането на гуми - по-евтино им идва да ни ги продават на нас...
              Steliyan's Life!
              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

              Коментар


                #8
                От доста години за зимни гуми избирам дебика и мисля за фиата пак такива да сложа. На доста приятели съм ги препоръчал и няма оплаквания.
                Fiat Brava 1,6 16v '96, Fobos

                Коментар


                  #9
                  Аз бях твърдо убеден да си вземам гуми 2-ра ръка. Така щях да имам комплект зимни и летни. Но наистина защо хората ги махат Все си мисля че в случая получаваш качеството за съответната цена. А след един разказ/случка на роднина, предпочитам да не рискувам. То може и с тия галоши дето съм сега да изкарам зимата. Може и на планина да се кача при сняг. Ама ще си е късмет. Предпочитам да заложа на сигурното. Само че няма кинти... Ето защо е темата. И аз знам кое е най-добре ама...
                  Fiat Punto 1.7TD

                  Коментар


                    #10
                    Отпред нови зимни отзад по добрите летни и караш по леко из завой-те зимата и вечер когато се губят качествата на летната.Пък лятото нови летни 2 отпре и тва е ако събереш пари и 4...
                    Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
                    Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
                    Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

                    Коментар


                      #11
                      nasty написа:
                      Отпред нови зимни отзад по добрите летни и караш по леко из завой-те зимата и вечер когато се губят качествата на летната.Пък лятото нови летни 2 отпре и тва е ако събереш пари и 4...
                      Това е варианта, който и на мен ми допада. Верно компромис е но...
                      Fiat Punto 1.7TD

                      Коментар


                        #12
                        bogidar: Добре де, а не можеш ли да си купиш 4 качествени все сезонни гуми на изплащане??? На много места вече се предлага и това като услуга. Аз лично четох много точно за все сезонните гуми и се спрях на Вредщайн. Тествал съм ги първата зима и на сняг и на лед, а миналата зима само на 2-3 санта сняг.
                        Steliyan's Life!
                        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                        Коментар


                          #13
                          jenshen73 написа:
                          bogidar: Добре де, а не можеш ли да си купиш 4 качествени все сезонни гуми на изплащане??? На много места вече се предлага и това като услуга. Аз лично четох много точно за все сезонните гуми и се спрях на Вредщайн. Тествал съм ги първата зима и на сняг и на лед, а миналата зима само на 2-3 санта сняг.
                          За всесезонните чета само негативни неща. Всеобщото мнение е че такова нещо няма - всесезонни. Не знам какво да мисля за тях.
                          Fiat Punto 1.7TD

                          Коментар


                            #14
                            Днеска се видях с един приятел - разминал се с глоба заради износен грайфер. Почнаха да правят проверки пак... от 5мм до 10мм трябвало да е, така му казал катаджията.
                            Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                            Коментар


                              #15
                              spark написа:
                              Днеска се видях с един приятел - разминал се с глоба заради износен грайфер. Почнаха да правят проверки пак... от 5мм до 10мм трябвало да е, така му казал катаджията.
                              5мм-10мм мале Това сериозно ли е? Чувал съм за 2мм.
                              Fiat Punto 1.7TD

                              Коментар

                              Working...
                              X