Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Двата ми вентилатора за двигателя работят постоянно!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Двата ми вентилатора за двигателя работят постоянно!

    Здравейте, имам Фиат Пунто Дизел 2001 г.От известно време двата вентилатора на колата ми работят постоянно, датчика за температурата е наред, какво друго може да ги държи постоянно включени?За да ми е по-весело изглежда ми тече и радиатора - дали може да се ремонтира по някакъв начин?Моля Ви помагайте, че преди зимата е добре да си стегна колатаБлагодаря предварително
    Лилия

    #2
    здрасти, лилче. ми ако ти губи течност и колата загрява повече от необходимото ще въртят доста вентилаторите. ако ли пък се включват още със стартиране на двигателя и ПРИ СПРЯН КЛИМАТИК то значи или датчика е заминал 5-10 лв струва или някъде дава накъсо, но почни с датчица. всъщност едва ли ти ще го правиш, а жичкаджията си знае къде да гледа. радиатори лепят на житница, долу на симеон май имаше също
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #3
      Благодаря за отговоравентилаторите въртят със стартиране, без да е загрялаДатчика за температурата работи, провериха ми го, но ако има някакъв друг - не го намерихме къде е - има ли втори, например, свързан с климатика и знаете ли къде е?А за радиатора - може ли някакви по-точни координати Симеон е дълъг, а Житница ми е още по-непознатаБлагодаря и хубав ден
      Лилия

      Коментар


        #4
        Относно лепенето зависи от къде тече, аз моя го смених с нов - 100 лв., понеже течеше м/у пластмасата и питата там има железна планка която ръждясва и изгнива и неможе да стегне пластмасата към питата, както и да я лепш няма да стане като нов.
        FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
        Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

        Коментар


          #5
          правилно казва колегата по-горе. ако си пуснала климата се пуска и принудително вентилатора на радиатора- все пак френа в радиатора трябва да се охлажда, а ако седиш на едно място няма как. кой датчик ти провериха? този на радиатора ли? ако да и той е наред, просто някъде окъсява. на улица житница точно на кръстовището с италианеца, като излезеш от моргата среще теб се пада, но надписа лепене радиатори е всъчщност откъм житница. а на симеон точно място не мога да ти кажа, но със сигурност има. да не те излъжа, но от ботев като караш по симеон вляво се пада, в първите 50 метра е след ботев, но както казах не съм сигурен
          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
          Fiat Bravo'97 1,6 16v
          Fiat Tempra'91 1,6 mono

          Коментар


            #6
            За тези вентилатори няма ли реле което да ги включва,ако има,може то да е залепнало.

            Коментар


              #7
              И аз залагам на залепнало реле. Трябва да се почукне самото реле, голяма е вероятността да се оправи така.
              Fiat Marea 1.8 HLX, 113 к.с., 1996 г.

              Коментар


                #8
                Благодаря Ви за мнението за релето Къде точно се намира това реле, което управлява двата вентилатора едновременно?каквито релета намерихме бяха премерени и пробвахме с и без тях - само че вентилаторите на спряха, освен като махнахме едното реле, което се намира с много други под един пластмасов капак успяхме да спрем единия вентилатор и сега той мълчи.Но другия продължава да си върти най-усърдно
                Лилия

                Коментар


                  #9
                  LiliaG написа:
                  Благодаря Ви за мнението за релето Къде точно се намира това реле, което управлява двата вентилатора едновременно?каквито релета намерихме бяха премерени и пробвахме с и без тях - само че вентилаторите на спряха, освен като махнахме едното реле, което се намира с много други под един пластмасов капак успяхме да спрем единия вентилатор и сега той мълчи.Но другия продължава да си върти най-усърдно
                  При мен релето за вентилатора се намира под предния капак зад самия радиатор (под въздуховода, водещ от въздухозаборника над радиатора към въздушния филтър) - в някаква кутийка, която беше с капаче с винтче. То не пречи да извадиш и друго реле и да го почукнеш - все си е профилактика.
                  Fiat Marea 1.8 HLX, 113 к.с., 1996 г.

                  Коментар

                  Working...
                  X