Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Малко питания за Brava

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Малко питания за Brava

    Здравейте аз съм нов в форума тъй като преди няколко дена се сдобих с fiat brava 1.4. За сега всичко е ОК нямам оплаквания. Искам само да попитам някои неща. 1. Когато съм на място и давам газ (май и в движение е така) самото изръмжаване или форсиране на двигателя става с една идея по късно от натискане на газта. Да речем няколко десети от секундата. Не съм имал автомобил преди това, но един приятел каза, че уж не би трябвало да е така. 2. Когато я карам и да речем има някакво спускане и съм на 4-та примерно с 50 не давам газ и след натискане на газта има едно придърпване (както при автоматиците като превключват скоростите) нормално ли е?3. Когато зареждам на бензиностанция и отворя капачката излизат доста газове. Все едно е леко под налягане капачката. Това означава ли че газовете не излизат нормалано и възможно ли е да е запушен катализатора? Благодаря ви за отделеното време
    Fiat Brava 1.4 97

    #2
    колега, честито, много безаварийни км, катализатора се намира след двигателя, не е преди него, надявам се да съм ти отг. на 3. впр. иначе доколкото знам, резервоара е под налягане, но не съм обърнал внимание какво става точно като отворя капачката. на тате дедрата беше със запушен катализатор и беше много спъната, се едно не е 101 кс, а примерно 44. и отзад не излизаше почти никъв пушак

    Коментар


      #3
      Мерси за пожеланията. Не разбирам много от коли и за това задавам тъпи въпроси :D Имам и друго питане. Абе колата ми се струва доста слаба на старт. Няма никакъв ряз. Потеглям 1-ва 2-ра газ до дупка и много бавно наема на старта всички ме духат. Не съм съзтезател просто за проба няколко пъти. Иначе по магистрала върви 140-150 км/ч си ги държи стабилно, но в началото бавно потегля. Карал съм една астра 1,6 значително по бързо потегля
      Fiat Brava 1.4 97

      Коментар


        #4
        Честито за придобивката можеш да ползваш и търсачката .Не виждам повод за притеснение .Това с придърването се полчава когато пуснеш по-рязко съединителя и най се забелязва от 2 на3 скорост.Резервоара ти е нормален и така трябва да бъде особенно ако колата я е пекло слънце.При запушен катализатор има загуба на мощност,изорелите газове няма какво да правят в резервоара.

        Коментар


          #5
          Здрасти колега и добре дошъл!Аз имам същата Брава с 1.4 мотора. На първият ти въпрос ще кажа, че и при мен понякога се получава това малко "закъснение" при подаването на газ. Сега съм решил да почистя дюзата с ултразвук да видим. За вторият ти въпрос за придърпването като подадеш газ при спускане - нормално е. Когато спускаш без газ компютъра спира подаването на гориво към мотора, т.нар. принудителен празен ход. В момента, в който натиснеш газта отново започва да се подава гориво, изведнъж както не е имало и буквално капка бензин (инжектора не работи) започва подаване на гориво и за това колата "дръпва" в първият момент и ти може би инстинктивно дърпаш леко крака от газта и се получава това придърпване, нормално е да не те притеснява.На третият ти въпрос - и това е нормално. Целта е това налягане е да бута бензиновите пари от резервоара в един филтър под десният калник и от там вече "пречистени" отиват в двигателя за доизгаряне. Това няма нищо общо с катализатора и изгорелите газове Направено е с цел екология, нищо повече. Ако искаш да се отървеш от тази "екстра" съм описал как във форума - преработва се елементарно капачката на резервоара и си готов. При мен няма разлика във вървенето и в разхода на автомобила със или без тази система.За разхода ще ти кажа, че ако се научиш добре да караш колата извън града ми харчи 5.5л/100км при скорост до 100-110км.За ускорението на старт - първа скорост е "къса". На 3500 оборота си направил 20км/ч, пък и това е малък двигател. Предавките ги сменяй около 3000 до 3500об максимум и колата си върви прилично.Успех :D
          Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
          Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

          Коментар


            #6
            Еее това се казва изчерпателен отговор. Благодаря колега! Вече карам по спокойно
            Fiat Brava 1.4 97

            Коментар

            Working...
            X