Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с отваряне на предния капак

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с отваряне на предния капак

    Пичове имам проблем с отваряне на предния капак. Тази събота реших да го отворя да погледна нещо.. дърпам ръчката, като очаквам да чуч цъкането от пружината ама нъцки. Лоста се опъва до последно но капака не помръдва. Викнах един приятел и когато дръпна лостчето капака се освобождава и може да се вдигне но ако съм сам... няма как да стане. Гледах при отворен капак като се дръпне лостчето, жилото прибира тази скоба която държи пружината (поне така аз си го обяснявам) но капака така и не се отваря сам На някой случвало ли се е подобно нещо?
    Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

    #2
    да, тва се регулира. има едни бели пласмасови работи, под които са пружините. вътре в тях се върти един болт и съответно се натяга пружината и като дръпнеш лостчето жилото освобождава ключалката, а функцията на тези неща е да отблъснат капака. също и посмажи нещата и ефекта ще е поразителен
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #3
      pakumba написа:
      да, тва се регулира. има едни бели пласмасови работи, под които са пружините. вътре в тях се върти един болт и съответно се натяга пружината и като дръпнеш лостчето жилото освобождава ключалката, а функцията на тези неща е да отблъснат капака. също и посмажи нещата и ефекта ще е поразителен
      Мерси човек. Ще пробвам дано да стане. Че ако патувам някъде сам и се наложи отваряне ще ми стане тъпо.
      Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

      Коментар


        #4
        Поразвих гумичките, които са над фаровете. И опааа капака си подскача и се отваря перфектно. Благодаря за помощта
        Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

        Коментар

        Working...
        X