Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Разстояние на електродите на свещите

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Разстояние на електродите на свещите

    Здравейте колеги. Извинявам се, че пускам малко тъпа тема. По книга, разстоянието на електродите на свещите го дават 0.8мм, а свещите които купих са двуелектродни- 0.9мм , или поне така пише на тях. Трябва ли да намаля разстоянието или да го остава така? Притеснен съм, защото вече ми изгоря едната бобина на запалването и след смяната с нова, да не гръмне пак. Казаха ми, че бобините горели от "заминали" свещи. Лошото е, че на тези двуелектродни свещи ще ми е много трудно да намаля разстоянието. Какво бихте ме посаветвали? Благодаря предварително.П.П. Колата ми е тази от подписа.
    Bravo 1.8 16V GT ex.
    Fiat Croma 1.9 16V mjet

    #2
    колега не барай 0.1 мм не е кой знае какво. а твърдението за бобината не знам дали е така, но със сигурност ако ти е 0.1 мм повече разстоянието не може да се смята за заминала свещ
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #3
      Чудя се обаче защо не премерих разстоянието на новите свещи преди да ги сложа, както и да е. . Мисля да ги премеря обаче. Ами ако са 1-1.1мм какво да правя? Да се опитвам ли да намаля разстоянието или с нови? Старите си бяха позаминали- около 1-1.1мм.
      Bravo 1.8 16V GT ex.
      Fiat Croma 1.9 16V mjet

      Коментар


        #4
        http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...EE%E4%E8Виж темичката!
        now. BMW E39 523i '98 170hp
        ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
        ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

        Коментар


          #5
          dimmX написа:
          http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=15175&highlight=%F0%E0%E7%F1%F2%EE %FF%ED%E8%E5+++%E5%EB%E5%EA%F2%F0%EE%E4%E8Виж темичката!
          Свещи не се регулират!Остави ги тез гаражни майстори дето ги почукват или отварят.Ако се е увеличило разстоянието значи е време за смяна.
          Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

          Коментар


            #6
            Поразрових се малко и в книжката на Dedra, там пише 0.7мм
            now. BMW E39 523i '98 170hp
            ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
            ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

            Коментар


              #7
              За твоят мотор се дават дву-електродни свещи NGK BKR6EKC - 0.9мм, също и Champion - RC7BMC - 0.5 mm. От завода излиза с Fiat 7GBMSR. Интересно ми е защо е толкова голяма разликата в хлабината м/у електродите. Една от причините за горене на бобина както са ти казали е износена свещ (разбирай с увеличена доста хлабина) и от там се получава по-голямо напрежение във вторичната намотка на бобината и гори. Но пък щом се препоръчват от производителя на автомобила би трябвало да са подходящи и двата вида
              Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
              Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

              Коментар


                #8
                Благодаря колеги за компетентните мнения. Отказах се да регулирам разстоянието. Така или иначе тези свещи е почти невъзможно да се регулират, без да се повредят. Ако ми изгори още една бобина, ще ходя с шублер и луфтомер по магазините за свещи. Най- гадното от цялата работа е, че не е възможно да разбереш кои модели свещи са качествени и кои не. То май всички са- Yellow_Flash_Colorz_PDT_29 - боклуци!
                Bravo 1.8 16V GT ex.
                Fiat Croma 1.9 16V mjet

                Коментар


                  #9
                  Да не забравяме, че бобината може да изгори и просто защото си й е дошло времето, а не защото задължително свещта под нея е била калпава.
                  Fiat Marea 1.8 HLX, 113 к.с., 1996 г.

                  Коментар


                    #10
                    IvoMarea написа:
                    Да не забравяме, че бобината може да изгори и просто защото си й е дошло времето, а не защото задължително свещта под нея е била калпава.
                    Може, ама при положение, че свещите не са в ред, по вероятно е те да са причината.
                    Fiat Brava 1,6 16v '96, Fobos

                    Коментар

                    Working...
                    X