Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Гумения протектор на Пунто

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Гумения протектор на Пунто

    Колеги незнам дали сте се заглеждали но някои от пунтовците имат гумен протектор на четирите врати - не става въпрос за хоризонталната лента която имат почти всички коли. Това за което говоря е вертикално и се нанизва като релса на вратата, прилича на оплътнение. Ейй не мога да го обясня както трябва ама се надявам да ме разберете. Наскоро на път за София по магистралата жена ми ми вика, че нещо заглеждат колата. Казах и да се огледа да види дали нещо не е защипано на вратата или де да знам да се поразгледа. Но тя не вида нищо. Мислих да отбия и да видя ама... Та ми литна тогава този протектор. Сега малко грозно седи като го няма. От лепилото и праха седи един грозен кант а и боята нещо там не е много наред. Въпроса ми е мога ли да намеря от някъде въпросния протектор. Някой да е виждал да се продават такива.
    Fiat Punto 1.7TD

    #2
    А защо не провериш по магазините в Пловдив сигурно имате такива и другия вариянт е в могра .... предполагам и такива има в/около Пловдив ...
    Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

    Коментар


      #3
      От както ми изчезна протектора(повече от месец) заглеждам колите и само на едно пунто видях че има такива. Идеята ми е да видя също дали има колега от форума който има такива. Гледах и по магазини но не успях да видя. При положение че по улиците видях само една кола то в моргите ми се струва че е равносилно на 6 от тотото.
      Fiat Punto 1.7TD

      Коментар


        #4
        Защо не пратиш една снимка, моето няма на вратите, а на купето.
        FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
        Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

        Коментар


          #5
          Снимки довечера...
          Fiat Punto 1.7TD

          Коментар


            #6
            Намерих телефон с камера да го щракна. Посочетото със стрелка липсва на задната врата.
            Прикачени файлове
            Fiat Punto 1.7TD

            Коментар


              #7
              Разбрах за какво става дума, и аз много рядко съм виждал там такива гуми, те май че са предпазни за евентуален допир и нараняване на ръба в чуждо тяло, но незнам от къде може да се купят, ти пита ли в магазините, защо не питаш тук: http://www.axm-auto.com/
              FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
              Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

              Коментар


                #8
                Колега ако няма по магазините защо не пробваш да залепиш ШЛАУХА ?/тънко маркучле ф 8, ф10 - ползват я ел.техниците за изолиране на проводниците си /

                Коментар


                  #9
                  Sani написа:
                  Колега ако няма по магазините защо не пробваш да залепиш ШЛАУХА ?/тънко маркучле ф 8, ф10 - ползват я ел.техниците за изолиране на проводниците си /
                  Това е първото за което се сетих но както ти казваш ШЛАУХА е "Ф" , демек кръгла а това има по друг профил и като цяло си е доста по различно. Но за фасон мога и да пробвам да пригодя нещо.
                  Fiat Punto 1.7TD

                  Коментар


                    #10
                    Разрязваш го" Ф-то" с остър нож / или бръснарско ножче/ и ще стате. Шлаухите са различна дебелина.Ще търсиш по дебела /твърда/ Също така има различни цветове. Намери ел.техник и те ще ти помогнат. Успех !

                    Коментар


                      #11
                      Мисълта ми беше, че сечението на протектора не е кръг. По скоро е плоско с загръгления в края. Иначе споделям идеята ти. Дразни ме липсата най-вече защото под протектора боята не е както трябва. Се едно, когато колата е била боядисана протектора е надянат веднага или по скоро са пръскали върху него.
                      Fiat Punto 1.7TD

                      Коментар


                        #12
                        Оригиналният протектор е най-добре от магазините......но ние говорим вече да импровизираме с нещо.Колкото до тази следа аз си мисля че може първо да е от лепилото, и второ ако колата е боядисвана и протектора напъхан на пресната боя.......... Аз вярвам че това е решим проблем и ти ще се справиш !

                        Коментар


                          #13
                          Този протектор не е фабричен Такова нещо има във всеки магазин от рода на "Автомания" и се продава на метър Успех
                          BMW E90 320D
                          ех. FIAT COUPE 2.0 16V
                          ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
                          ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

                          Коментар


                            #14
                            blagun написа:
                            Този протектор не е фабричен Такова нещо има във всеки магазин от рода на "Автомания" и се продава на метър Успех
                            Дано да си прав колега.
                            Fiat Punto 1.7TD

                            Коментар


                              #15
                              На моето Пунто има такива, и също ми липсва на едната врата Наистина е грозно Някои ако знае от каде мога да си намеря такав кант да казва
                              http://vbox7.com/play:9726159a

                              Коментар

                              Working...
                              X