Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тест за амортисьори

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Тест за амортисьори

    Някой има ли идея къде може да се направи тест на амортисьорите и колко би струвал!?
    Fiat Brava 1,6 16v 103 к.с. 1997г.

    #2
    Знам само ето тези: http://www.dn-bg.com/ .. (имат сервиз и в Подуене за който казва Митко)..Друг е въпроса, че колкото пъти ходя там с различни коли - толкова по-имам усещането, че тестера показва квото му кажат.. иначе е безплатен..или поне беше..

    Коментар


      #3

      Коментар


        #4
        ..Ами..не те ли учудва, че за две години не е мръднала..Това би било чудесно разбира се..но все пак е нелогично..))).. та.. отиваме с една кола - теста показва, че са за смяна задните..били лоши..добреее.. сменяме ги..човека обаче дето кара колата е много печен шофьор и казва след неколкостотин километра - тая кола взе да вози по-лошо..))).. отиваме на другия тестер на същата фирма в Овча Купел мисля беше..)))..ии - нов тест и момчетата вадят разпечатката и викат - ми ше вози лошо ми - ето виж - за смяна са задните...))..ние вадиме теста от преди три седмици и викаме ми ето кво показва на тези, старите дето ги сменихме ...ии..диаграмата по-готина от новите..))..връщаме се пак в Подуене ии..там започват да ни убеждават, че то..не е толкова просто да се четат диаграмите и т.н.. да не досаждам..та..така..)))..

        Коментар


          #5

          Коментар


            #6
            Ами всичко това е много хубаво..та на въпросната кола в крайна сметка сложихме газови..освен, че издържат повече (и са и по-скъпи... ), мисля, че няма рециклирани газови..за разлика от маслените..за това за себе си съм решил вече при равни други условия да за да избегна евентуални ментета - да слагам само газови..(пък и се познават - в "свободно" състояние са винаги "изправени" до край). Не казвам, че на Подуене гледат непременно да те прецакат..просто ми се стори, че не са много в час с тия тестове..както и да е..може да греша...

            Коментар


              #7

              Коментар


                #8
                Здравейте, и извинявайте за оффтопика, но е по-добре отколкото да отварям нова тема. Предстои ми смяна на амортесьори и на пазара се предлагат на сносни цени 2 вида - Viktor - маслени и Cofap - газови! Та кои да си взема - газовите или маслените? Иначе приказки чух колкото искате - газовите возели твърдо и щяла да е като каруца а маслените бързо свършвали - година две и край!Та ако можете да ми дадете един съвет ще съм Ви много благодарен!Още веднъж се извинявам, че отклонявам малко темата, но ще ми е полезно, а и не само на мен предполагам!Поздрави!
                Fiat Tipo 1,6 ie; '93; engine 159А3048; clima.

                Коментар


                  #9
                  Forsaken написа:
                  - Viktor - маслени и Cofap - газови!
                  За мен газожите са по добри ... колата я взех преди две години с такива Boge - сменени в Италия и тук по нашите дупки още им няма нищо ....
                  Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

                  Коментар


                    #10
                    Мисля, че не са Viktor a Vktor ако говорим за едни и същи..Предполагам, че са рациклирани.. преди две години сложих такива на уно.. стори ми се, че след три месеца "омекнаха"...затова вече - само газови.. независимо ква е возията...

                    Коментар


                      #11
                      Ясно! COFAP - газови!!!Благодря Ви!
                      Fiat Tipo 1,6 ie; '93; engine 159А3048; clima.

                      Коментар


                        #12
                        Избора ти е сьвсем правилен! Не знам от кьде ще ги купуваш, но от кьдето и да е , искай г а р а н ц и я !

                        Коментар

                        Working...
                        X