Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ръмжене от скоростната кутия?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ръмжене от скоростната кутия?

    Здравейте на всички!Нов съм в вашия форум и се надявам тук да получа полезна информация.Първия ми въпрос е свързан с малко главоболия ,карам Уно Турбо 1.3 и имам един много дразнещ проблем.Когато карам се чува едно ръмжене от скоростната кутия,същото се чува и когато колата е на място без да има включена предавка и спира само когато се натисне съединителя.А днес като обръщах в една уличка бях включил на първа и натиснах съединителя да тръгне леко колата назад и както се движеше назад изведнъж предните колелета затегнаха и скоростната кутия блокира на първа.Оправи се с малко чалъм когато потеглих бавно напред.Някои да има идея какво трябва да се смени за да си реша проблема????
    FIAT Uno turbo i.e.
    С бензин в кръвта!

    #2
    Лагерите ти се разпадат най вероятно.Комплект лагери за скорости на Пунто беше към 180лв, а за Уно - доста надолу. Има шанс да има универсални лагери и да гиподмениш евтино.Дории да не е това- не ти мърда отваряне на кутията.
    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

    Коментар


      #3
      Re: Ръмжене от скоростната кутия?

      RokFort написа:
      Здравейте на всички!Нов съм в вашия форум и се надявам тук да получа полезна информация.Първия ми въпрос е свързан с малко главоболия ,карам Уно Турбо 1.3 и имам един много дразнещ проблем.Когато карам се чува едно ръмжене от скоростната кутия,същото се чува и когато колата е на място без да има включена предавка и спира само когато се натисне съединителя.А днес като обръщах в една уличка бях включил на първа и натиснах съединителя да тръгне леко колата назад и както се движеше назад изведнъж предните колелета затегнаха и скоростната кутия блокира на първа.Оправи се с малко чалъм когато потеглих бавно напред.Някои да има идея какво трябва да се смени за да си реша проблема????
      в някой друг форум ти бях казал, че унотата имат проблем със скоростите- ти имаш обаче 2. първия е аксиален лагер за смяна, абе въобще комплект съединител, втория този който явор каза
      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
      Fiat Bravo'97 1,6 16v
      Fiat Tempra'91 1,6 mono

      Коментар


        #4
        Забравих да кажа ,че това ръмжене се чува много силно когато карам на задна и при повече газ задната изключва.
        FIAT Uno turbo i.e.
        С бензин в кръвта!

        Коментар


          #5
          Първо кажи кога последно си провери нивото на масло в кутията.

          Коментар


            #6
            и да го гледа сега няма никакво значениескоростите на земята 100%

            Коментар


              #7
              Има масло в ск.кутия! А дали лесно може да се намери друга здрава ск.кутия и долу горе на каква цена ще е?Намерих една от Ланчиа Делта и на пръв поглед всичко е еднакво но дали наистина е така???
              FIAT Uno turbo i.e.
              С бензин в кръвта!

              Коментар


                #8
                не се намират лесно ЗДРАВИ, предполагам 100-150 лв. едва ли съвпада с на делтата
                Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                Fiat Bravo'97 1,6 16v
                Fiat Tempra'91 1,6 mono

                Коментар


                  #9
                  А има ли някакъв сайт в който да видя предавателните числа на Ланчиа-та и на ФИАТ-а.
                  FIAT Uno turbo i.e.
                  С бензин в кръвта!

                  Коментар


                    #10
                    има - Google :D

                    Коментар

                    Working...
                    X