Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дайте съвет за полираща паста

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Айде и аз да попитам нещо Може ли като полираща машина да се използва виброшлайф или трябва да е от тия, дето се въртят?
    Alfa 159 SW 2.4 Ti
    Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
    "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

    Коментар


      #17
      gamma написа:
      Айде и аз да попитам нещо Може ли като полираща машина да се използва виброшлайф или трябва да е от тия, дето се въртят?
      За това не знам, нека колегите кажат!Само не разбирам, защо се занимавате с полиращи машинки? Аз моята я полирах на ръка! Маже се тънък слой от пастата с гъба, чакаш да изсъхне малко и с един парцал (трябва да е сух) търкаш докато се изчисти напълно намазания участък. А там където има драскотини, става с две нанасяния на паста. След като се полира цялата кола, я измивате с марчуч, т.е. струята да не е много силна! Подсушава се с гюдерия за да не стане на капки и готово имате защитен слой за около година! А цялата процедура по полирането ми отне около 3 часа!
      Space Star 1.9 DID

      Коментар


        #18
        Roko написа:
        Мисля, че тази ще ти свърши работа, но пак казвам драскотините които са до грунд няма как да ги заличиш!
        Нямам драскотини на които да е "излязло бялото". Днес се опитах да я снимам и ще кача снимка, ако е излязла като хората.
        FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
        ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

        Коментар


          #19
          gamma написа:
          Айде и аз да попитам нещо Може ли като полираща машина да се използва виброшлайф или трябва да е от тия, дето се въртят?
          Мисля, че трябва да е от онези с кръглите дискове с конците, които се въртят.
          FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
          ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

          Коментар


            #20
            MartoModev написа:
            Има на 3М.Това са 3 пасти за различни драскотини.Ако минеш колата с трите пасти с полираща машина ти гарантирам че няма да си познаеш колата.
            Къде мога да намеря тези пасти? Тук в БГ дали се продават? Дали има инфо на сайта на 3М?
            FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
            ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

            Коментар


              #21
              brat_John написа:
              Къде мога да намеря тези пасти? Тук в БГ дали се продават? Дали има инфо на сайта на 3М?
              Ето малко инфо, за съжаление не е на бг! Ако някой успее да им намери сайта в БГ, нека го постне!http://www.3m.com/ - официален сайтhttp://autobodytoolmart.com/search.a...OVMTC=advanced - продукти и он-лайн пазаруванеhttp://www.autobodytoolmart.com/Pain...rial_Spot.html - как се полира с пасти 3М ПП: Това инфо е от колегите от Ауди клуб БГ!
              Space Star 1.9 DID

              Коментар


                #22
                Днес гледах и на Практикер и на Бриколаж. И на двата магазина нямаше шлайф паста. Впрочем на Практикер се беше свършила. Търтъл вакса имаше на Практикер, но онова за драскотини сигурно не се внася. Някой не е ли чувал в БГ да се продава шлайф паста на 3М.А между другото ето как изглежда колата. Снимките не станаха сполучливи, но пък и драскотините не са дълбоки.
                Прикачени файлове
                FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
                ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

                Коментар


                  #23
                  ...връщам отново темата, за да не пускам нова.Колеги, иска ми се да пастирам Линеа-та с някаква паста, която ще предпази боята от зимните атмосферни влияния, както и от луга, камъчета дребни и прочее. Няма никакво значение цената, идеята ми е възможно за най-дълъг срок да защитя боята. Имате ли някакви предложения и опит, защото доста неща огледах, но не можах да се ориентирам.Благодаря предварително

                  Коментар


                    #24
                    Авео написа:
                    ...връщам отново темата, за да не пускам нова.Колеги, иска ми се да пастирам Линеа-та с някаква паста, която ще предпази боята от зимните атмосферни влияния, както и от луга, камъчета дребни и прочее. Няма никакво значение цената, идеята ми е възможно за най-дълъг срок да защитя боята. Имате ли някакви предложения и опит, защото доста неща огледах, но не можах да се ориентирам.Благодаря предварително
                    Препоръчвам ти тази: http://www.turtlewax.com/main.taf?p=2,1,4,1. Цената и в Шумен е 10 лв.Същата е, като тази от първия ми пост в тази тема! Дори на задния етикет пишеше нещо от рода, че е за полиране придавайки блясък и предпазвайки боята от вредните сл. лъчи и т.н. Ако има микроскопични драскотини ги заличава, но по-дълбоките не!А за драскотини си има друга паста от същата марка, но на етикета си пише SCRATCH!
                    Space Star 1.9 DID

                    Коментар


                      #25
                      Една полираща машина е 20-25лв, аз лично бих си взел но не ми се занимава да полирам
                      Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                      Коментар


                        #26
                        spark написа:
                        Една полираща машина е 20-25лв, аз лично бих си взел но не ми се занимава да полирам
                        Аз си полирам на ръка. Така най-добре чувствам колата. Това в рамките на шегата.Отнема ми 2 часа. После я опръсквам с маркуча, едно леко забърсване и готово. Само че времето трябва да е хубаво.
                        Space Star 1.9 DID

                        Коментар


                          #27
                          Roko написа:
                          spark написа:
                          Една полираща машина е 20-25лв, аз лично бих си взел но не ми се занимава да полирам
                          Аз си полирам на ръка. Така най-добре чувствам колата. Това в рамките на шегата.Отнема ми 2 часа. После я опръсквам с маркуча, едно леко забърсване и готово. Само че времето трябва да е хубаво.
                          ...навремето преди доста години, се събрахме с един колега от клуба и си пастирахме заедно колите. Темпрата тогава не само че светна, ами и не се цапаше тая кола. Всичко падаше от нея на секундата - капки вода, кал и прочее....това ми е идеята общо взето. Тая линеа с тоя цвят се цапа за един час.....по скоро мисля че и личи много дори и праха.Иначе тогава пастирахме на ръка, сега отново мисля че ще направя така...

                          Коментар


                            #28
                            М/удругото не излизат ли от заводите полирани? Не знам защо, но винаги съм си мислел така.
                            Space Star 1.9 DID

                            Коментар

                            Working...
                            X