Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дайте съвет за полираща паста

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Дайте съвет за полираща паста

    Както се казва човек каквото сам си направи никой не може да му го направи... Ходих на риболов и ми се наложи да мина по тесен черен пък на който от двете страни имаше много храсти, стърчащи клони и други род такива гадости. Като резултат по калниците и вратите от край до край черти.... Както се казва сам се натиках там и не стига това ами на връщане същата работа..... Чертите на са дълбоки като драскани с пирон или ключ, но се виждат дълги бели линийки, че даже и по тавана.Въпросът ми е може ли да се оправи проблема с полираща или някакъв друг вид паста. Даже си мислех за шлайфане с парцалена шайба. Дайте съвет за марка паста. Ако някой се борил успешно с такъв проблем моля да сподели опит или да даде съвет.
    FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
    ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

    #2
    Много трудно - аз имах тия драскотити по вратите от 3 години, не става с нищо, нито шлайф пасти, нищо......[/img]
    Прикачени файлове
    Alfa 156 2.0 TS
    Alfa 156 20VTurbo
    Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
    Locost TF1 3.0V6

    Коментар


      #3
      Преди 2 седмици полирах цялата кола с тази паста: http://www.turtlewax.com/main.taf?p=2,1,4,1Заличават се драскотините от нокти около дръжките на вратите! На предния капак имах драскотини от нокти на немска овчарка! Мястото където кучето е забило ноктите си не можах да го залича, но останалата част стана добре! Виж за драскотини от храсти, или като тези от снимката на колегата не знам дали ще стане!?Но може да пробваш, а и цялостно полиране на ръка няма да ти навреди на боята, а и цената и е 12 лв.Прилагам и снимка, защото в сайта тубичката е зелена, а тази която продават тук е синя!
      Прикачени файлове
      Space Star 1.9 DID

      Коментар


        #4
        Досега съм ползвал 2: Мотип - бяла паста (за всички цветове боя) в червена опаковка и Turtle Wax - зелена, пастата е с цвят, т.е. има няколко основни цвята - взимаш този, който е най-близо до твоя. Тази втората вървеше с "червилце" - уж за по-дълбоки драскотини. Червилцето никаква работа не върши, пък аз май заради него я избрах. Motip-ът май беше с по-силно изразено действие върху драскотини по лака, макар че едните бяха старателно направени и пак си личаха, но като цяло добре се справи. Turtle Wax-ът май издържа по-дълго време като защита, но не беше толкова добър в отстраняването на драскотини, явно е по-слабо абразивен. За твоя случай - май търсиш първия вариант. При всички случаи - пази пластмасите. Мазнеш ли ги с паста и я оставиш да изсъхне, после става много трудно. Силиконов спрей спасява временно положението, но после пак побеляват. Аз втория път си играх с едно хартиено тиксо - отнема много време, но е сигурна работа. Успех.П.С. За одирания (щото това не са драскотини) като на колегата ФЕРАРИСТ пастата май няма да помогне.
        Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

        Коментар


          #5
          Тъй, явно с колегата Roko сме писали едновременно. Motip-ът, за който споменах има формата от картинката на Roko, Turtle Wax-ът - също, но от едната страна е "изрязан" за да се закрепи червилцето.
          Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

          Коментар


            #6
            Колега и аз бях като тебе преди време.Ето как оправих аз нещата.Значи първо с така наречената шлаиф паста не я знам точно каква марка беше имах я тука под рака от баща ми.Търка се яко във кръг ама да не се заплеснеш и да свалиш боята :D След тва се изтрива със суха кърпа и се минава с полир пастата аз за тая цел ползвах turtle wax тая в малката зелена кутика.После минах и цялата кола и просто ефекта беше уникален :D
            Прикачени файлове
            кола без турбо е като жена с малки цици, върши ти работа ама не ти праи кеф

            Коментар


              #7
              http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...ic.php?t=17954
              Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
              http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

              Коментар


                #8
                rercho написа:
                Колега и аз бях като тебе преди време.Ето как оправих аз нещата.Значи първо с така наречената шлаиф паста не я знам точно каква марка беше имах я тука под рака от баща ми.Търка се яко във кръг ама да не се заплеснеш и да свалиш боята :D След тва се изтрива със суха кърпа и се минава с полир пастата аз за тая цел ползвах turtle wax тая в малката зелена кутика.После минах и цялата кола и просто ефекта беше уникален :D
                Тази паста в кутийката дали ще изиграе същата роля като твоята шлайф паста или трябва да търся специално шлайф паста и можеш ли да кажеш каква?
                FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
                ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

                Коментар


                  #9
                  Ами някой ползвал ли е това? Ако да има ли ефект или е ала-бала...Ако се вярва на написаното трябва да премахва драскотини.
                  Прикачени файлове
                  FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
                  ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

                  Коментар


                    #10
                    Аз също ползвам Туртлето, само че в варианта "кофичка", и съм доволен за по дребните неща.....
                    Alfa 156 2.0 TS
                    Alfa 156 20VTurbo
                    Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                    Locost TF1 3.0V6

                    Коментар


                      #11
                      Аз също един път минавах през едни чукари и се надря отвсякъде колата, ама с шлайф-паста на Сонакс се оправи.Ако се вижда бялото под боята обаче няма да стане.Абе зависи колко са дълбоки драскотините.
                      N.Y. State of Mind

                      Коментар


                        #12
                        Има на 3М.Това са 3 пасти за различни драскотини.Ако минеш колата с трите пасти с полираща машина ти гарантирам че няма да си познаеш колата.
                        И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

                        Коментар


                          #13
                          Машинно полиране може само да помогне до някъде (сигурно ще има и дълбоки драскотини, които ще останат), на ръка няма да имяш почти никакъв резултат.
                          BRAVA 1,4 12V
                          Nissan Navara

                          Коментар


                            #14
                            brat_John написа:
                            Тази паста в кутийката дали ще изиграе същата роля като твоята шлайф паста или трябва да търся специално шлайф паста и можеш ли да кажеш каква?
                            Та значи бате немога да ти кажа точно каква беше шлаиф пастата.На кутиката непише нищо сега я гледах.Ама само със полир пастата едвали ще стане нещо драскотините се махат със шлаиф паста тя е абразивна и по някъкав начин като се търка ги заличава
                            кола без турбо е като жена с малки цици, върши ти работа ама не ти праи кеф

                            Коментар


                              #15
                              brat_John написа:
                              Ами някой ползвал ли е това? Ако да има ли ефект или е ала-бала...Ако се вярва на написаното трябва да премахва драскотини.
                              Мисля, че тази ще ти свърши работа, но пак казвам драскотините които са до грунд няма как да ги заличиш!
                              Space Star 1.9 DID

                              Коментар

                              Working...
                              X