Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос относно промяна на оборотите на празен ход?!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос относно промяна на оборотите на празен ход?!

    Здравейте!От седмица съм собственик на Фиат Пунто 60 /1,2 бензин. Направи ми впечатление,че при изключване от скорост или при спиране на кръстовище колата променя оборотите. Получава се все едно се подава леко и се отнема газта. При първоначално запалване това не се получва. Ако огася колата и запаля отново - няма проблем. И така до следващото кръстовище. Карах колата на диагностика на компютъра - от там ми казаха, че всичко е ОК. Подмених горивен филтър и това не помогна особено.В тази връзка въпроса ми е: дали да се притеснявам за това и ако да, то къде да потърся причината?

    #2
    И аз съм така ама като си върви колата и нищо тревожещо не свети не я пипам. Нещо което работи не се пипа .
    Catalogue: 1A | PUNTO BZ. GAMMA '97 (1997-1999)
    MVS: 176.526.1(0) | SPORTING (1.2 16V) 3 PORTE
    Engine Stamp: 176B9.000
    Version Code: 176BV
    Version: V5 | SPORTING | 03.'98

    Коментар


      #3
      Колата иначе си върви и то много добре. Просто нямам забележка, но тази промяна на оборотите ме притеснява.

      Коментар


        #4
        в какви граници? на ланчията си спомням че при вкл и изкл на перката оборотите се променяха от 850 до 950 и обратно, а на жорката на корсата му се променяха от 800 до над 1600 (стъпков мотор...)

        Коментар


          #5
          Реално не е нещо, което да те плаши, но все пак е нередно и е по-добре да му обърнеш внимание. Най-вероятно иде реч за стъпковото моторче. Едно сваляне и почистване почти сигурно ще реши проблема. Колегите ще кажат на това пунто къде е въпросното моторче.
          Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

          Коментар


            #6
            Не мога да кажа в какви граници се променят оборотите - нямам оборотомер. Но се чува много ясно как колата се наема!А това стъпково моторче къде се намира и как да го почистя?

            Коментар

            Working...
            X