Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ритуалът на покупката

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    абе при мен помня 4е при покупка се минава в двумесечен срок през данъчните за да се регистрира новия собственик - мойта беше "нов внос".Иначе глобата била солидна :9

    Коментар


      #17
      Така, минал съм през процедурата преди 2 години, та може да съм позабравил някои детайли ама:Без да си й платил данъка не може да се регистрира в КАТ. За удобство обаче има клон на банка Биохим съвсем близо дао КАТ за да можеш да си платиш. (Не)Декларирането на имуществото (колата) обаче е съвсем отделна история и както знаем може да го пропуснеш, ама само "ако не те фанат" Нямам представа как стоят нещата с глобите.Аз купих колата "на фактура" май му викаха, с платено ДДС и направена гражданска отговорност. Както знаем фиатите нямат мито. Колата беше с австрйските номера, т.е. това май са някакви, които ги слагат като изнасяш колата от страната, не съм съвсем наясно. За каското - отказаха да ми я направят без Бг-номера. Разбира се ако колата не е нов внос и си има такива - няма прб. После в КАТ рекоха: ела след 2 седмици за номера :-о Ама немам думата, к’во да праа. Треперих й две седмици на един платен паркинг и я изкарах само веднъж за да й сложа аларма. Това беше...
      Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

      Коментар


        #18
        А аз успях да свърша работата за 1 /един/ ден - подготвих ГО и Каското още преди да купя колата, платих ги и като минах през КАТ, само добавих регистрационните номера. Оттам нататък си мисля, че трябва да мине годината, за да платя данък на колата в общината - не ми се вярва да плащам данъци предварително - та това не е застраховка за бъдещ период, нали?
        Alles in Ordnung

        Коментар


          #19
          Zaphod написа:
          А аз успях да свърша работата за 1 /един/ ден - подготвих ГО и Каското още преди да купя колата, платих ги и като минах през КАТ, само добавих регистрационните номера. Оттам нататък си мисля, че трябва да мине годината, за да платя данък на колата в общината - не ми се вярва да плащам данъци предварително - та това не е застраховка за бъдещ период, нали?
          Декларация за придобиване ? То не би могъл да минеш КАТ ако нямаш бележка от данъчното на твое има, ама знаеш ли - стават и чудеса. Ти бележка за платен данък имаш ли? Ако е на името настария собственик бегай в данъчното да я оправяш докато не се е оказало догодина че няма на какво да платиш данъка...
          Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
          Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
          ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

          Коментар


            #20
            Yavor написа:
            Zaphod написа:
            А аз успях да свърша работата за 1 /един/ ден - подготвих ГО и Каското още преди да купя колата, платих ги и като минах през КАТ, само добавих регистрационните номера. Оттам нататък си мисля, че трябва да мине годината, за да платя данък на колата в общината - не ми се вярва да плащам данъци предварително - та това не е застраховка за бъдещ период, нали?
            Декларация за придобиване ? То не би могъл да минеш КАТ ако нямаш бележка от данъчното на твое има, ама знаеш ли - стават и чудеса. Ти бележка за платен данък имаш ли? Ако е на името настария собственик бегай в данъчното да я оправяш докато не се е оказало догодина че няма на какво да платиш данъка...
            Не, купих я от автокъща - с фактура, няма предишен собственик. Не съм имал декларация за придобиване, а в КАТ никой не ми е искал бележки от данъчното
            Alles in Ordnung

            Коментар


              #21
              Zaphod написа:
              Yavor написа:
              Zaphod написа:
              А аз успях да свърша работата за 1 /един/ ден - подготвих ГО и Каското още преди да купя колата, платих ги и като минах през КАТ, само добавих регистрационните номера. Оттам нататък си мисля, че трябва да мине годината, за да платя данък на колата в общината - не ми се вярва да плащам данъци предварително - та това не е застраховка за бъдещ период, нали?
              Декларация за придобиване ? То не би могъл да минеш КАТ ако нямаш бележка от данъчното на твое има, ама знаеш ли - стават и чудеса. Ти бележка за платен данък имаш ли? Ако е на името настария собственик бегай в данъчното да я оправяш докато не се е оказало догодина че няма на какво да платиш данъка...
              Не, купих я от автокъща - с фактура, няма предишен собственик. Не съм имал декларация за придобиване, а в КАТ никой не ми е искал бележки от данъчното
              Правилно, ама на мен не са ми искали бележка от данъчното, нито за първата, нито за втората кола. Предполаган че няма нужда тогава. Обаче в данъчното з Типото като разбраха че 6 месеца не съм платил данък стана лошо щото до 2 месеца трябва да се регистрираш иначе глобата е по 10лв на месец и почва от 20лв. нагоре...проверено.
              Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
              Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

              Коментар


                #22
                Аз минах по този път края на юли,когато купиш кола преди да отидеш в КАТ не е нужно да минеш през данъчната служба, за регистрация е нужна фактура за покупка или нотарилен договор и гражданска отговорност,нищо повече.След това в двумесечен срок трябва да се декларира в данъчна служба ,пред мен пратиха един закъснял да плати 50лв.

                Коментар


                  #23
                  Мдааа, неприятно - е, ще видя за какво става въпрос...
                  Alles in Ordnung

                  Коментар


                    #24
                    Редно е колата да се регистрира в данъчното в момента на придобиване сега може би тея каки в данъчната служба ще ти лепнат мазна глобичка и конско ама.... Yellow_Flash_Colorz_PDT_36

                    Коментар


                      #25
                      Въх, темата отдавна, ама да се включа. Когато купих на мое име един Форд преди 9 месеца, стария собственик не беше плащал данъка, аз я регистрирах преди месец на мое име и не плащах никакви глоби. От КАТ обаче държаха да платя данъка.

                      Коментар

                      Working...
                      X