Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Новата ми Marea малко въпроси

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Новата ми Marea малко въпроси

    Здравейте,с цел да се спазват правилата ще си задам въпросчетата и тук.Първо колата е тази Та това което ми е чудно как да си проверя ледовете по таблото т.е. дия дни я оставих с около 15л. да работи на място да видя какво ще изскочи (колата е след ремонт на ДВГ), след като посвърши бензина (падна на първата черта) очаквах да светне някаква лампа по таблото ... е не светна.Второто, е че не ми включва перката на радиотора, установих причината, но не съм сигурен за първо-източника... проблем ми прави едно реле, което се намира в долната лява част на радиатора (гледано от вън на колата), самото реле не е оригиналното понеже лично му видях сметката в опит да го позачистя, та сега се возя с едно преправено, което намерих да се търкаля в сервиза на мой приятел, та на въпросното реле има превантивна система от един предпазител на 30А, който гърми по мое мнение като се пусне климата. Горния тест с работа на място доказа, че релето си пуска перката на време стига да му бачка бушона, направи го поне 30 пъти за времето в което колата работеше, та ако знаете какво му е названиете и номера на това реленце ще съм много доволен ...за да си го закупя както си му е ред. За сега това ми е гъдела и се надявам да не пиша твърде много в този раздел...Благодяря Ви предварително!П.С.А и още нещо какви гуми да му сложа като цолаж 14" 15" за зимни и летни питам. Yellow_Flash_Colorz_PDT_22

    #2
    За гумите виж в книжката ако имаш такава летни 195/55/15 са зимните не нашата мареа не са слаагани че зима в бг не е виждала...Друго провери в downloads и си свали marea manual-a и там може да откриеш къде и какво е това реле
    Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
    Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
    Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

    Коментар


      #3
      Честито, колега! Много безаварийни километри! Не се притеснявай, че не е светнала лампата за бензина. Тя не е някъде по таблото, а в прозорчето на бензиномера, под най-долната черта, кръгла, свети в жълто. Но светва, когато стрелката падне под последната чертичка преди "Empty". По книжка дават, че трябва да светне, когато останат 7-8 литра, но аз установих, че при мен светва, когато има от 12 до 15 литра. Успех!
      Fiat Marea Weekend 1,6 16V

      Коментар


        #4
        Здравейте отново,след малко командировки мисля да отделя време за колицата....Та ето какво ме мъчи:Доколкото схващам перката на радиатора се включва на две степени (не помня точните тем-ри), но:1. Когато стигне дебелата :P средна черта на термометъра (първа степен)2. Когато стигне последната бяла черта (преди лошите червени деления)При мен се включва само при 2. като веднъж дваж му дава фира предпазителя на релето за високата скорост.Първата скорост не включва... Гледам аз тук едни схеми... и идея си нямам къде да го намеря туй реле за ниската скорост.. Та ако може да ме светнете къде по автомобила да го намеря....

        Коментар


          #5
          Провери си буксите, които влизат в реостата, най-често се стапя тази за първата степен. Има доста теми по въпроса... потърси за "реостат" във форума и ще ги откриеш.
          Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

          Коментар


            #6
            Релетата за вентилатора на радиатора ги търси под предния капак между радиатора и акумулатора. Може да се окажат под въздуховода, взимащ въздуха от радиатора и водещ към въздушния филтър. Обикновено са в кутийка, чието капаче се отвинтва с 1 винтче.
            Fiat Marea 1.8 HLX, 113 к.с., 1996 г.

            Коментар


              #7
              Най вероятно тови ти е проблема, за да не ти работи първата степен:
              Прикачени файлове
              Fiat Marea 1.8i 16V
              Fiat Tipo 1.4i 8V
              Fiat Punto 1.6i 8V
              www.italauto-bg.net/forum/

              Коментар


                #8
                Ето къде са и релетата:
                Прикачени файлове
                Fiat Marea 1.8i 16V
                Fiat Tipo 1.4i 8V
                Fiat Punto 1.6i 8V
                www.italauto-bg.net/forum/

                Коментар


                  #9
                  Честито колега за придобивката.Много колеги вече се сблъскаха с този проблем относно охлаждането и тези степени.И правилно са те насочили колегите патили от това тоя реостат се оказва основния първоизточник на проблема.
                  Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                  Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                  Коментар

                  Working...
                  X