Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

АBS?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    АBS?

    Как да разбера има ли колата ми АБС?Къде се намира...какво представлява...става въпрос за Fiat Bravo 1,9JTD 105 2001г.
    Fiat Bravo 1,9JTD 105

    #2
    като стартираш двигателя, трябва да светне една жълта лампа на таблото, кръгче с надпис АБС, изгасва след около 2 секунди. иначе чакаш да завали, или някъде на прашно - засилваш се, изключваш от скорост (!), "скачаш" на спирачките, и ще усетиш как все едно нещо ти удря педала нагоре, това е моментът на отпускането. чува се също и леко чукане.при мен лампата се намира точно отляво на лампата за ниско налягане в спирачките, м/у скоростомера и оборотомера.иначе представлява 4 датчика, контролен блок, който е отпред при мотора (май).

    Коментар


      #3
      Аз пък ще те посъветвам да зарежеш лампата защото може да е изтръгната от недобросъвестни продавачи автоджамбази ма......а им.На снимката която прилагам там където съм заградил трябва да е по същия начин всичко разположено.Кутията с предпазителите,казанчето за спирачната течност и тръбичките които влизат в модула който е самия АБС.Тази снимка е точно от JTD с АБС така че ако е едно към едно там където е оградено имаш.Забравих да ти честитя придобивката и няколко съвета.Следващия път ползвай търсачката тази снимка и този отговор ми е за втори или трети път.Темата ти е за раздел спирачна система.
      Прикачени файлове
      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

      Коментар

      Working...
      X