Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пак за клапанчето на чистачките

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Creep написа:
    А някой ще сподели ли къде се намира въпросното клапанче?
    М?

    Коментар


      #32
      Creep написа:
      Creep написа:
      А някой ще сподели ли къде се намира въпросното клапанче?
      М?
      на темпрата е под кората на чистачките малко преди дюзите
      TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
      UNO 1.0 FIRE

      Коментар


        #33
        Отказанчето за вода тръгваш по маркуча за задната чистачка и ще го видиш, точно отдолу и малко към волана.
        Фиат Брава 1.4 12V 1998г

        Коментар


          #34
          Creep написа:
          Creep написа:
          А някой ще сподели ли къде се намира въпросното клапанче?
          М?
          Под кората за чистачките, от дясната страна! Там маркуча е бял. След клапана вече е черен!
          Space Star 1.9 DID

          Коментар


            #35
            на Пунто 1 клапанчето се намира веднага след казанчето за течността. излизат 2 маркучета. едно се вижда, че отива към пръскалките в предня капак, а другото влиза някъде в купето.днес отремонтирах въпросното клапанче, като благодаря на колегата bicho1976 за идеята по-горе. купих си едно клапанче от 1 лв. (малко по-надеждно ми се стори от това, което показах на снимката). смених го и пръскалката отзад тръгна. сега въпросът ми е - защо не пръска добре? нали са две струи. едната е ок, но другата много мижаво пръска. бутнах с тънка игла в дупката, но нищо. някакви идеи?
            Alfa 147 JTD 115 hp
            ex Punto SX 1,2 (73 hp), 1994 +LPG

            Коментар


              #36
              Запушена е, ако си карал с вода, а не с течност за чистачки, махни кората на задната врата и с нещо тънко, игла или тел почисти.
              Фиат Брава 1.4 12V 1998г

              Коментар


                #37
                аз кората на вратата не съм я махал досега. видях само едно болтче близо до вдлъбнатината (отвътре) за затваряне, дето си пъхаш ръката. как да е, ще я махна някак, ама не зная какво ще се разкрие пред очите ми. тази система за пръскане не е ли "затворена" и изходът да е най-накрая, където излиза фактически водата. аз си го представям така: резервоар - маркуче - изход. и затова се питам, къде точно ще трябва да ръчкам, за да почистя.
                Alfa 147 JTD 115 hp
                ex Punto SX 1,2 (73 hp), 1994 +LPG

                Коментар


                  #38
                  Пъпката където свършва маркуча,пласмасова е с два отвора.Поне на Бравата е така.
                  Фиат Брава 1.4 12V 1998г

                  Коментар


                    #39
                    аз много лесно го отремонтирах....отворих го почистих го...махнах вътрешността (пружинката и самото клапанче) отрязах едно парченце гума и със канаконлит го лепнах от вътрешната страна на капачето за уплътни дупката от която пръскаше...сега водата си върви супер и нямам забавяне....е можеше и ново да си купя но не се сетих по лесно ми беше да го разчопля
                    Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                    BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                    BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                    Коментар


                      #40
                      kiselo написа:
                      аз много лесно го отремонтирах....отворих го почистих го...махнах вътрешността (пружинката и самото клапанче) отрязах едно парченце гума и със канаконлит го лепнах от вътрешната страна на капачето за уплътни дупката от която пръскаше...сега водата си върви супер и нямам забавяне....е можеше и ново да си купя но не се сетих по лесно ми беше да го разчопля
                      И аз така съм направил, изкормих го и запълних дупката с поксипол. Вече ще стане 1 година нямам проблеми. То е сложено уж да няма закъснение при пръскането, да не се връща водата в казанчето, като при водопровода се слагат еднопътни вентили, възвратен клапан.
                      Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                      Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                      Коментар


                        #41
                        Аз, като оправих моето клапанче сега пръска веднага и по-силно, а иначе и аз преди това бях с гумичка и канаколит.
                        Fiat Bravo 1.4 12v Turbo Makaron

                        Коментар

                        Working...
                        X