Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Питане за сервизна книжка на внесен автомобил

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Питане за сервизна книжка на внесен автомобил

    Искам да попитам дали вносителите на автомобили имат практиката да подменят или фалшифицират сервизната книжка на автомобила?И също така да си играят да лепят разни бележчици за смяна на масло по вратите и т.н. (Все пак става въпрос за автомобил за 4000лв не за 20000лв) Просто километрите на brava-та ми са смешни а нищо не ме кара да мисля, че са нереални. Сервизната книжка е попълвана редовно около 5-6 пъти, последния път 2006 септември, всичко по нея лъщи...... И въпреки, че е купена от познат на наш близък приятел, който внася автомобили и твърди, че са реалните километри ми е съмнително
    Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

    #2
    А колко километра ти показва километража?
    BRAVA 1,4 12V
    Nissan Navara

    Коментар


      #3
      Колега моята Брава я купих от човек в Италия със сервизната книжка, която е попълвана редовно само докато е била гаранционна, след това не. Последният преглед по сервизна книжка е на 18.03.2002г. (на 5-тата година). Тогава колата е била на 83 900км. Колата наистина е поддържана и тъй като не е минала през ръчичките на джамбазите всички лепенки, а на много места е писано и с маркер кое и кога е сменяно, си стоят. Купих я почти на 169 000км, това за 9 години прави по 19 000 на година. Като разгледах сервизната книжка докато е попълвана наистина около толкова е карана на година.За мен бензинова кола се кара ПОНЕ по 20 000 на година (ориентировъчно), а дизелова от 30 000 нагоре. Най-важното е как е поддържана - ако е добре поддържан бензинов двигател ще направи без проблем поне 250 - 300 хиляди километра, за дизела не мога да кажа, не съм имал дизел все още. Ето от тук http://www.serratoreauto.it/ е сервизната книжка, предлагат и коли втора употреба ама като гледам все са след 2002 година.
      Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
      Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

      Коментар


        #4
        georgiarg написа:
        А колко километра ти показва километража?
        46000 :D А в сервизната книжка има запис края на 99г на 2500км, след това края на 2000г - около 8000км ; 2001 - около 14000км ; 2002 - около 19000 ; 2004 - 27000 ; 2006 - 35000км. На вратата имам залепени лепенки кога е сменяно масло. Последната беше от юни 2006г на 34000км
        Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

        Коментар


          #5
          то тая кола като оня блъф за пенсионера дето ходел с нея само за пенсия... лошо няма, но при толкоз малко километри за 9 години чак си мисля, че не е на добре Абе ако ти е на толкоз километри - честито
          Steliyan's Life!
          FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

          Коментар


            #6
            jenshen73 написа:
            лошо няма, но при толкоз малко километри за 9 години чак си мисля, че не е на добре
            Дано не си лош пророк . За 3 месеца горе долу нямам никакви проблеми. Колата върви чудесно и гори малко
            Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

            Коментар


              #7
              Надявам се изобщо да не съм пророк - камо ли лош. Опита ми със сервизните книжки е, че не ги фалшифицират. Не, че е проблем... Но! Както казах - ако наистина ти е на толкоз километри - честито. Предполагам в колата си личи, че е карана рядко - нов волан, нов скоростен лост, запазени тапицерии и мокет?
              Steliyan's Life!
              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

              Коментар


                #8
                един ден ще разбереш като смениш ролките на тях си пише, ако са оригиналните смятай, че е на истински километри. аз съм в същото положение, всичко- волан, педали, а и самото сваляне на колата пред мен от автовоза показва че е на 148 000 км, а аз не мога да повярвам, че е на истински километри и не са го въртели. и аз имам сервизна книжка и си пише кога са сменени накладките и като ги погледнах те нови като свалих ролките на ремъците и бяха оригиналните от 97 година, вече не се съмнявам в км на моята
                Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                Fiat Bravo'97 1,6 16v
                Fiat Tempra'91 1,6 mono

                Коментар


                  #9
                  pakumba написа:
                  един ден ще разбереш като смениш ролките на тях си пише, ако са оригиналните смятай, че е на истински километри. аз съм в същото положение, всичко- волан, педали, а и самото сваляне на колата пред мен от автовоза показва че е на 148 000 км, а аз не мога да повярвам, че е на истински километри и не са го въртели. и аз имам сервизна книжка и си пише кога са сменени накладките и като ги погледнах те нови като свалих ролките на ремъците и бяха оригиналните от 97 година, вече не се съмнявам в км на моята
                  Мда до сега не съм сменял анренажния и ролките, но скоро трябва да направя тази работа и тогава ще видя.
                  Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                  Коментар


                    #10
                    от 2006та досега нямаш данни...за това време спокойно могат да й се навъртят около 50000 км примерно, моята има подобна книжка...даже бях решил да пише писмо на първия собственик за кудоша...само да кажа, че цифрите на километража ми са леко разместенилллтака че със сигурност някой се еупражнявал...пък и на 120000 км да сменя толкова основни агрегати не е редно
                    Арх. Стаменов &
                    Пунто ELX, 1.7 ТД 70

                    Коментар


                      #11
                      pepsi написа:
                      от 2006та досега нямаш данни...за това време спокойно могат да й се навъртят около 50000 км примерно, моята има подобна книжка...даже бях решил да пише писмо на първия собственик за кудоша...само да кажа, че цифрите на километража ми са леко разместенилллтака че със сигурност някой се еупражнявал...пък и на 120000 км да сменя толкова основни агрегати не е редно
                      Ами не знам ама до 2006 ( ако е истинска сервизната книжка ) да е карана по 5-6 000 на година и изведнъж последната година 50000 не звучи логично. А и ми направи впечатление багажника лъщеше. Резервната гума е като чисто нова и комплекта в нея - ключове, отвертка, резервни крушки и т.н. изобщо не са ползвани. Абе както и да. Важното е да върви колата и да нямам проблеми
                      Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                      Коментар


                        #12
                        Смятате ли, че хората ще си играят да фалшифицират сервизни книжки за коли които струват да речем 1000 евро?! Аз мисля, че не! Винаги ще се намери някой търговец на едро с автовоз, който да изкупи половината автокъща на германеца, да речем. Няма значение за търговеца на едро дали колите са 50 000 или на 250 000 км! Тук всеки вече може да си прави мушингии!Голф-о от подписа ми беше на 73 000 км със сервизна книжка. Първият собстввеник е на 67 години. Продал я е на германка, която не е могла да я кара. Защо ли? Амо защото волана е толкова тежък, че все едно карам Газ-ка. Просто не е погледнала, че няма хидравлика.Това е! Радвай се, колега, на продобивката си!
                        Space Star 1.9 DID

                        Коментар

                        Working...
                        X